Sestdiena,
10.Decembris 2022
Vārda dienas: Guna, Judīte, Всеволод, Гаврила, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Vide

Naujenes pagastā izskalots dūņu lauka atjaunotais aizsargvalnis

21.02.2022 daugavpilszinas.lv


SIA "Daugavpils ūdens" dūņu lauka "Križi" teritorijā Naujenes pagastā, Augšdaugavas novadā, konstatēta atjaunotā aizsargvaļņa lokāla izskalošanās, kas notikusi sniega kušanas un nokrišņu ietekmē, informē Lsm.lv.


Kā aģentūru LETA informēja Valsts vides dienesta pārstāvis Guntis Meisters,
vidē noplūduši aptuveni 130 kubikmetru dūņu un nokrišņu ūdens maisījuma.


Vaļņa nobrukumus jau ir novērsts un noplūde apturēta.


Meisters pavēstīja, ka noplūde lokalizēta sauszemes ieplakā, nenonākot līdz virszemes ūdens objektiem, jo SIA "Daugavpils ūdens" kopā ar sanācijas firmu "VentEko" nekavējoties uzsāka noplūdes lokalizēšanas pasākumus, izveidojot dūņu ūdens maisījuma uztveršanas un pārplūdes sistēmu, kura darbojas kā attīrīšanas iekārtas.


Tika izrakti divi dūņu-ūdens maisījuma uztveršanas grāvji ar nosēdbaseinu, veikta dūņu ūdens maisījuma atsūknēšana no izveidota nosēdbaseina un transportēšana uzglabāšanai citā dūņu kartē. Pēc Valsts vides dienesta pārstāvja paustā, piesārņojuma uztveršanas un pārplūdes sistēma patlaban darbojas efektīvi un tiks izmantota kā pagaidu risinājums sniega kušanas laikā. Ir veikta virszemes ūdeņu kvalitātes kontrole.


Meisters uzsvēra, ka saskaņā ar jau iepriekš izstrādāto neatliekamo avārijas seku likvidācijas pasākumu programmu, pavasarī plānots aktualizēt turpmākos avārijas seku novēršanas pasākumus.


KONTEKSTS:

2021.gada 25.novembrī no dūņu laukiem "Križi" vaļņa nobrukuma rezultātā vidē noplūda 14 000 kubikmetru dūņu, radot piesārņojumu blakus esošajā meža teritorijā un Stropes, Līksnas upēs. Pēc dūņu lauku valdītāja SIA "Daugavpils ūdens" izpildīto neatliekamo darbu izvērtēšanas un visu veikto analīžu rezultātiem, Valsts vides dienests veicis videi nodarītā kaitējuma aprēķinu, komersantam uzdots valsts budžetā iemaksāt 10 463 eiro.

Foto, informācija: Lsm.lv

 

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Premjers pieļauj ES naudas izmantošanu sadales tarifa kompensēšanai
Es neticu nevienam Karina vardam..tik daudz melots.. Sīkāk...
Kaida ir Latgolys garša
Nu un kada ir latgales garsa..pieticiga un siiksta..tada pati ka lotgolisu smakovka..vot neiznak aizbraukt ciemos.ieraut smakovku.jo losenite iwsnigusi buudaa.spej tik skuret sniegu..runaa ka lotgolisi iesnigusi lidz pautiem...vai ta taisniba ko.sogad ziema bus gara...losenite iemacis lotgolisiem cep leismales cepelinus..ui cik tie gardi..tikai veselu spaini bulbu vajag.es tos nomizoju un samalu kombainii..un no tas cietas masas pieliekot sali veidoju miklu.sulaa.nomostajas sterkelis var nedaydz to pielikt..tad panemu biezpienu samicu pueberu sali puelueku saceptu spekiti ar sipoluem un kimenes.pueberu.nedaudz leduskapii atdzeseju..veidoju no miklas placenisus un viduu ielieku pildijumu malinas aizspuezu veidojot virtenus..lieku sakarsetaa ella un varu brunyus skraukskigus..karstus ed ar krejumu.uh cik fmgardi.nenoesties.izmeginiet..ziema ir gara..un tals cels lidz pavasarim.jaiztur. Sīkāk...
Prezidents svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā
Kur palicis mans smukulitis elksnins ar savu apsveikumu..ka reti redzams. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top