Sestdiena,
10.Decembris 2022
Vārda dienas: Guna, Judīte, Всеволод, Гаврила, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Vide

Pabeigta vidē noplūdušo dūņu savākšana dūņu laukos "Križi"

29.12.2021
Ir pabeigti neatliekamie darbi pie vidē noplūdušo dūņu savākšanas, lai likvidētu novembra beigās Auģsdaugavas novadā dūņu laukos "Križi" notikušās avārijas sekas, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību speciāliste Aija Jalinska.

Laikā no 27. novembra līdz 22. decembrim savākti un uz drošu novietni nogādāti vairāk nekā 13 000 kubikmetru dūņu grunts maisījuma. Lai uzraudzītu turpmāko situāciju, turpināsies virszemes ūdeņu monitorings Stropes upē, norādīja VVD.

SIA "Daugavpils ūdens" kopš avārijas dienas veicis neatliekamos pasākumus, savācot vidē nonākušo piesārņojumu.

Lai izdarītu secinājumus par avārijas rezultātā radītā kaitējuma ietekmi uz zivju resursiem un virszemes ūdensobjektu - Stropes un Līksnas upes - ekoloģisko kvalitāti, tiks veikta zivsaimnieciskā ekspertīze.

Zivju bojāeja piesārņojuma skartajās teritorijās nav konstatēta. Vienlaikus jāņem vērā, ka avārijas radīto seku ietekme uz virszemes ūdeņu ekosistēmu vērtējama ilgstošākā laika periodā, paaugstinoties gaisa temperatūrai un iestājoties veģetācijas periodam, norādīja Aija Jalinska.

Kā vēstīts, šī gada 25.novembrī dūņu laukos "Križi", Augšdaugavas novada Naujenes pagastā, nobrūkot piektās dūņu krātuves apvaļņojuma posmam, notekūdeņu dūņas tajā skaitā ar lietus ūdeņiem sajauktas dūņas izplūda vidē. VVD uzsver, ka avārijas rezultātā radītais vides piesārņojums vērtējams kā lokāla līmeņa - gan no skartās teritorijas, gan piesārņojuma ietekmes uz vidi aspekta.

Būtiskākā notekūdeņu dūņu daļa lokalizējās esošajā reljefa pazeminājumā, meža zemē. 

Kopumā ar notekūdeņu dūņām un dūņu - ūdens sajaukumu piesārņoti piecu zemes īpašumu sauszemes teritorija aptuveni piecu hektāru (ha) platībā. Ar notekūdeņu dūņām un dūņu - ūdens sajaukumu tika piesārņota Stropes upe 3,3 kilometru (km) garumā, kurā piesārņojums nonāca pa meliorācijas grāvi, kā arī ir piesārņota Līksnas upe no Stropes ieplūdes vietas līdz tās ietekai Daugavā 26,81 km garumā.

Kā ziņo LSM.lv pieejamā informācija, pēc SIA "Daugavpils ūdens" izpildīto neatliekamo darbu izvērtēšanas un visu veikto analīžu rezultātiem, ņemot vērā ūdensobjektu ķīmisko kvalitāti, VVD novērtēs videi nodarīto kaitējumu, kā arī izvērtēs nepieciešamību veikt turpmākus sanācijas darbus avārijas skartajā teritorijā. 
Nepieciešamo sanācijas darbu apjoms un izpildes laiks vēl tiks vērtēts. 

Foto: Ivars Soikāns/LETA
LSM.lv/Daugavpilsziņas.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Premjers pieļauj ES naudas izmantošanu sadales tarifa kompensēšanai
Es neticu nevienam Karina vardam..tik daudz melots.. Sīkāk...
Kaida ir Latgolys garša
Nu un kada ir latgales garsa..pieticiga un siiksta..tada pati ka lotgolisu smakovka..vot neiznak aizbraukt ciemos.ieraut smakovku.jo losenite iwsnigusi buudaa.spej tik skuret sniegu..runaa ka lotgolisi iesnigusi lidz pautiem...vai ta taisniba ko.sogad ziema bus gara...losenite iemacis lotgolisiem cep leismales cepelinus..ui cik tie gardi..tikai veselu spaini bulbu vajag.es tos nomizoju un samalu kombainii..un no tas cietas masas pieliekot sali veidoju miklu.sulaa.nomostajas sterkelis var nedaydz to pielikt..tad panemu biezpienu samicu pueberu sali puelueku saceptu spekiti ar sipoluem un kimenes.pueberu.nedaudz leduskapii atdzeseju..veidoju no miklas placenisus un viduu ielieku pildijumu malinas aizspuezu veidojot virtenus..lieku sakarsetaa ella un varu brunyus skraukskigus..karstus ed ar krejumu.uh cik fmgardi.nenoesties.izmeginiet..ziema ir gara..un tals cels lidz pavasarim.jaiztur. Sīkāk...
Prezidents svētkos novēl tautas spēku apzināties arī ikdienā
Kur palicis mans smukulitis elksnins ar savu apsveikumu..ka reti redzams. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top