Veselība
Brokastu trūkumam var būt negatīvas sekas
27.10.2016Brokastis varētu salīdzināt ar degvielu - izlaist brokastis ir tas pats, kas braukt ar mašīnu bez degvielas - tālu tikt nebūs iespējams. Bieži nespējam izskaidrot, kāpēc piedzīvojam grūtības koncentrēties un motivācijas trūkumu, kas neļauj sasniegt izvirzītos mērķus.
Septiņi ēdieni, kuri var palīdzēt ātri atgūties no saaukstēšanās
26.10.2016Cilvēki apaukstējas nepārtraukti jau gadsimtiem un pretlīdzekli tām tā arī neesam spējuši izgudrot, raksta Motto. Saaukstēšanās ir pie vainas 40% no darba paņemtām brīvdienām un miljoniem izlaistu skolas dienu.
Reģistrēti šoruden pirmie gripas slimnieki
20.10.2016Pēdējās divās nedēļās Latvijā reģistrēti kopumā pieci saslimšanas gadījumi ar gripu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) akūtu augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa dati.
Pediatre: bērnu ģērb kā sīpoliņu
17.10.2016Vecāku prioritāte nr. 1 vienmēr ir bērna labsajūta un veselība, tomēr tiklīdz sākas pirmās salnas un termometra stabiņš nokāpj līdz nullei, mammas un tēti mēdz ieslīgt galējībās. Bērni nereti tiek turēti pārkurinātās telpās vai tiek pārtuntuļoti, lai gan rudens ir īstais laiks imunitātes stiprināšanai un izklaidēm svaigā gaisā. Mazo ekspertu skolas (www.mazoekspertuskola.lv) pediatre Anna Birka stāsta, kā būtu pareizāk rīkoties, lai bērns rudenī ir vesels un ņiprs.
Kā var normāli funkcionēt guļot mazāk kā 6 stundas
14.10.2016Izrādās, ka ir iespējams normāli funkcionēt, guļot vien 3-5 stundas, informē TIME. Un priekš tā nav jālieto medicīniski vai narkotiski līdzekļi!
Rudens vēsajā laikā nevajag saģērbties pārāk silti
11.10.2016Ģimenes ārste, intervijā stāsta par to, kā rudenī izvairīties no izplatītākajām vīrusu saslimšanām. Tāpat ārste iesaka, ar ko aizstāt visu vīrusu bendi - ķiploku, un, kā no vīrusiem pasargāt pašus mazākos, informē Biznesa augstskola Turība SA vadītāja Marta Kive.
Bezmaksas konsultācijas par miega traucējumiem
06.10.2016Ikviens, kurš cieš no miega traucējumiem, tiek aicināts apmeklēt privāti praktizējošo psihiatru un neirologu bezmaksas konsultācijas. Tās norisināsies Rīgā, Jūrmalā, Daugavpilī, Rēzeknē, Liepājā, Jelgavā un Valmierā līdz pat novembrim. Bezmaksas konsultācijas tiek organizētas kampaņas “Labs miegs – labai veselībai” ietvaros.
Ērces šogad uz rudeni kļuvušas divtik aktīvas
04.10.2016Pēc ilgstoša aktivitātes krituma vasarā ērču aktivitāte rudenī atkal ir pieaugusi. Piemēram, 26.septembrī Daugavpilī, salīdzinot ar vasaras rādītājiem, ērču aktivitāte bija aptuveni divas reizes lielāka, informē Slimību un profilakses centrs (SPKC).
Piens vai kefīrs – kuru izvēlēties?
29.09.2016Mēdz teikt, ka pasaulē ir divu tipu cilvēki – vieni dzer pienu, savukārt otri priekšroku dod kefīram. Uztura speciāliste Inga Pūce skaidro būtiskākās atšķirības starp abiem produktiem, norādot, ka katram no tiem ir savas priekšrocības. Savukārt Jūlija Ekkerte un Krista Pesecka atklāj, kāpēc iemīļojušas tieši pienu vai kefīru.
Kā mazināt veselības problēmas, kas radušās darba dēļ?
27.09.2016Muguras, kakla un jostas daļas sāpes, dažādas deformācijas un pat izdegšanas sindroms – šīs ir tikai dažas no biežāk sastopamajām pacientu sūdzībām, kas rodas darba dēļ un ir klasificējamas kā arodslimības. Labā ziņa ir tāda, ka veselības atgūšanai vairs nav jācenšas izbrīvēt vesela nedēļa, divas vai pat ilgāks laiks, jo arodrehabilitācija tagad pieejama arī poliklīnikās un atveseļošanās procesu ir iespējams savienot ar aktīvu darba dzīvi, informē Divi gani – sabiedriskās attiecības pārstāve Sigita Āboltiņa.
Bezmaksas holesterīna mērīšana Daugavpilī
22.09.2016Atzīmējot Ģimenes hiperholesterinēmijas dienu, 24. septembrī, pacientu biedrība “ParSirdi.lv” sadarbībā ar “Euroaptieka” aicina iedzīvotājus uz bezmaksas holesterīna mērījumiem, kas norisināsies aptiekās Rīgā, Ventspilī, Jūrmalā, Daugavpilī un Rēzeknē.
Onkoloģijai 2017. gadā kopumā piešķirti 22,2 miljoni eiro
16.09.2016Tas ir noticis – 2016. gada 15. septembris ieies vēsturē kā diena, kad visi 88 Saeimas deputāti vienbalsīgi teica jāvārdu vairāk nekā desmit tūkstošu cilvēku parakstītajai iniciatīvai “Lai vēzis būtu ārstējama slimība!”. Tas nozīmē to, ka saņemts atbalsts tam, lai nākamā gada budžetā onkoloģijas jomas uzlabošanai tiktu atvēlēti vēl papildus 10 miljoni eiro, kas ļaus izglābt daudzas jo daudzas cilvēku dzīvības.
Onkoloģijas pacientu liktenis deputātu rokās
14.09.2016Ceturtdiena 15. septembris ir tā diena, kad Saeimas deputāti būs lielas izvēles priekšā – glābt cilvēku dzīvības vai nē. Viņu rīcībā nodota iniciatīva “Lai vēzis būtu ārstējama slimība!”, kurai atbalstu ar saviem parakstiem sabiedrības iniciatīvu portālā manabalss.lv pauduši vairāk nekā 11 tūkstoši cilvēku.
Daktere: “Katram otrajam cilvēkam ir sausās acs sindroms”
12.09.2016“Sausās acs sindroms ir katram otrajam pacientam,” teic dr. Guna Ozola, P.Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Konsultatīvās poliklīnikas Oftalmoloģijas nodaļas vadītāja. Daktereuzsver, ka galvenokārt mūsu acis cieš mūsdienu dzīvesveida dēļ – ilgstošs darbs ar datoru, kondicionēts un sauss gaiss, darbs putekļainās vietās...
Kā novecot lēnāk?
05.09.2016Novecot nav patīkami, jūs teiksit? Iespējams, taču tas ir nenovēršami. Tāpēc sūkstīties nav vērts. Piedāvājam divdesmit lieliskus un īstenojamus padomus, kā nedaudz piebremzēt straujo gadu riksi.
Zinātnieki: Draugu trūkums ir sliktāks par smēķēšanu
31.08.2016Cilvēks, kuram nav draugu, ar savu veselību riskē daudz lielākā mērā nekā pieredzējis smēķētājs. Ar tādu secinājumu nākuši klajā zinātnieki no Hārvardas universitātes.
Šogad pieaugusi saslimstība ar ērču encefalītu
23.08.2016Šogad līdz augusta vidum Latvijā ar ērču encefalītu saslimuši 87 cilvēki, kas ir par 30 gadījumiem vairāk nekā pērn šajā laikā, liecina Slimību un profilakses kontroles centra (SPKC) dati.
Iespējams, visneparastākais veids, kā notievēt
16.08.2016Zinātnieki noskaidrojuši, ka notievēt var ne tikai ar diētām un sportu, bet arī paraudot, skatoties kādu bēdīgu filmu.
Latvija ir viena no trim higiēniskākajām valstīm pasaulē
12.08.2016Latvija ir viena no trim vishigiēniskākajām valstīm pasaulē, liecina tirgus pētījumu kompānijas "Nielsen" pētījuma dati.
D vitamīns – draugs kauliem un imunitātei
10.08.2016 Lai gan vasara ir laiks, kad prāts spītīgi atsakās domāt par nepieciešamību papildus uzņemt D vitamīnu, tomēr mūsu platuma grādos pat īpaši svelmainās dienās cilvēka organisms nespēj to paņemt no saulītes pietiekamā daudzumā. Īpaši bērni, kuri vēl nav sasnieguši gada vecumu.
Pareiza skolas somas izvēle spēj saglabāt bērna veselību
08.08.2016 Vairāk nekā puse Latvijas bērnu vecumā no 7 līdz 16 gadiem ir saskārušies ar muguras sāpēm vai stājas problēmām, ko var nosaukt par funkcionāliem stājas traucējumiem. Tuvojoties jaunajam mācību gadam, mediķi un “Mēness aptieka” farmaceiti ir sagatavojuši ieteikumus, kā pareizi sagatavoties skolai un kā izvēlēties galveno - skolas somu, FOCUS.LV informē AS Sentor Farm Aptiekas korporatīvo attiecību vadītāja Darja Cvetkova.
Bezrecepšu zāles varētu kļūt krietni dārgākas
02.08.2016Atteikties no samazinātās likmes piemērošanas bezrecepšu zālēm, pārejot uz pievienotās vērtības nodokļa (PVN) standarta likmi - tas ir viens no Finanšu ministrijas (FM) piedāvātajiem priekšlikumiem 2017.gada budžeta likumprojekta paketei, ziņo Latvijas radio.
Izārstēto C hepatīta pacientu skaits divkāršojies
29.07.2016“Terapija ir ļoti efektīva, ārstēšanās posms īss – trīs mēneši iepriekšējo 12 vietā un tas vieš cerību, ka pēc 10 gadiem vai pat ātrāk C hepatīts vairs nebūs problēma mūsu valstī,” C hepatīta pacientu apvienības organizētajā diskusijā sacīja Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse. Šogad ārstēšanos ar valsts kompensētajiem jaunās terapijas medikamentiem uzsākuši 738 C hepatīta pacienti.
Atkārtoti uzpildīt plastikāta ūdens pudeles ir ārkārtīgi bīstami
25.07.2016 Vasarā teju ikviens, dodoties ikdienas gaitās, mēdz paņemt līdzi dzeramo ūdeni. Ļoti bieži šim nolūkam tiek izmantotas iztukšotas minerālūdens pudeles, ielejot tajā parastu ūdeni. Taču tikai retais zina, ka izmantot atkārtoti tukšas plastikāta pudeles ir bīstami veselībai, ziņo The Sun.
Padomi sirds veselībai un labsajūtai vasarā
21.07.2016 Ne vienam vien cilvēkam vasaras tveice nāk kā smaga nasta, jo līdz ar karstumu rodas nespēks un vispārēji slikta pašsajūta, ko izraisa sirds pārslodze. Diemžēl ar šādām sirds problēmām saskaras daudzi iedzīvotāji. Padomus, kā vasarā parūpēties par sirds veselību un savu labsajūtu, sniedz BENU aptieku farmaceita asistente Alise Ozola.
Ar ērču encefalītu šogad saslimuši 17 cilvēki
20.07.2016 Šogad laikā no 1. janvāra līdz 27. jūnijam Latvijā ir ziņots par 17 apstiprinātiem ērču encefalīta gadījumiem, 6 ērlihiozes un 74 Laimas slimības gadījumiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati.
Ko ēst, lai saglabātu skaistumu?
15.07.2016 Vasaras siltajā laikā un pludmales sezonā nepieciešams pievērst lielāku uzmanību ādas un matu stāvoklim, figūrai un vispārējam koptēlam. Baudot vasaru, nevajadzētu aizmirst par rūpēm, kas nepieciešamas ķermenim un tā skaistuma saglabāšanai.
Kā mazs bērns izvēlas sev ēdienu
14.07.2016Ievērojot, ka mazs bērns konsekventi atsakās no jaunu produktu izmēģināšanas ēdienkartē, vecāki bieži satraucas un savā izmisumā pat mēdz izmantot ēdiena “iemānīšanas” taktiku. Tomēr jāatceras, ka vecāku uzdevums nav savam bērnam likt jauno ēdienu ēst par katru cenu. Jāiemāca to tikai pagaršot, iesaka Inita Kaže, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bērnu gastroenteroloģe un kampaņas par mazu bērnu pareizu uzturu “Mazais nav lielais” eksperte.
Festivāla aptieciņa: Ko tajā ielikt?
11.07.2016 Jūlijs ir karstākais festivālu laiks, kuru steidz baudīt daudzi mūzikas cienītāji un vienkārši labu pasākumu baudītāji. Lai arī cik pozitīva un bezrūpīga gaisotne raksturīga festivāliem, tomēr, dodoties uz tiem, svarīgi laikus padomāt ne tikai par biļešu iegādi, bet arī par pirmās palīdzības aptieciņu. Plašāk par to, kādām zālēm un citām veselībai un labsajūtai nepieciešamajām lietām jābūt atrodamām ikviena apzinīga festivāla apmeklētāja aptieciņā, stāsta Ivanda Krastiņa, Apotheka sertificētā farmaceite.
Katrs desmitais izjutis „slimās būves sindroma” radītus veselības traucējumus
06.07.2016 Katrs piektais aptaujātais Latvijas iedzīvotājs kā savu galvassāpju iemeslu min svaiga gaisa trūkumu, bet 15% - vāju gaisa ventilāciju telpās. Savukārt katrs desmitais aptaujātais savas galvassāpes saista ar uzturēšanos telpās ar „sliktu gaisu” - izgarojumiem no mēbelēm, apdares un būvmateriāliem u.tml., atklāts Latvijas Galvassāpju biedrības organizētajā aptaujā par „slimās būves sindromu”.
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Mobilizācijas gadījumā armijā varēs dienēt arī citu valstu pilsoņi
Ta bilde ir atbaidosa...lai dievs tevs atpestii no kara kraukliem un kara Sīkāk...
Mobilizācijas gadījumā armijā varēs dienēt arī citu valstu pilsoņi
Nu re...kaa gatavojas karam. Sīkāk...
Kam pienākas braukšanas atvieglojumi sabiedriskajā transportā?
Es fanoju par andreju elksninu.jo vins ir loti inteligents vienkars un gudrs cilveks.un sapnoju ar vinu iedzert kafiju un parunat par daugavpils nakotnes redzejumu ..reali vai hereali sapni..bet tomer sapni kas reizem piepildas. Sīkāk...