Sestdiena,
2.Decembris 2023
Vārda dienas: Meta, Sniedze, Илларион, Варлам, Йосип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Notekūdeņos uziet strauju jauna Covid‑19 omikrona izplatību

15.04.2023
Veicot iknedēļas notekūdeņu monitoringu Latvijā, valsts zinātniskā institūta "Bior" eksperti novērojuši strauju jaunā Covid-19 omikrona izplatību Latvijas pašvaldībās, informēja institūts.

Kā liecina notekūdeņu monitoringa dati, atsevišķās pašvaldībās izplatās jaunais Covid-19 omikrona variants XBB.1.5. apakšlīnija. Vīrusa klātbūtnes pieaugums novērots ūdeņos Rīgā, Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un citās pilsētās.

Monitoringa datus apliecina arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtā informācija, ka vairāk nekā par 15% pieaudzis saslimšanas gadījumu skaits ar Covid-19.

Kā skaidroja institūta "Bior" direktors Aivars Bērziņš, notekūdeņos konstatē Covid-19 arī tad, ja cilvēkiem nav simptomu, tāpēc sagaidāms slimības uzliesmojums.

"Notekūdeņu monitoringa dati par Covid-19 liecina par to, ka šī slimība nekur nav pazudusi," sacīja Bērziņš. Covid-19 monitoringu notekūdeņos veic vairāk nekā gadu.

""BIOR" izstrādātā notekūdeņu monitoringa sistēma ļauj prognozēt iespējamus slimības uzliesmojumus un monitorēt vīrusa izplatību. Šobrīd novērojam, ka vīrusa izplatības tendence palielinās. Svarīgi, ja cilvēkam nav saslimšanas simptomu, notekūdeņos tomēr var konstatēt šī vīrusa klātbūtni un izplatību konkrētās pašvaldībās," paziņojumā medijiem norādīja Bērziņš.

Monitoringu veic institūts "Bior" sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un pašvaldībām. Paraugu ņemšanas biežums tiek pielāgots atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī.

Pašvaldības, kurās regulāri tiek veikts notekūdeņu monitorings: Rīgā, Liepājā, Limbažos, Jelgavā, Jūrmalā, Rēzeknē, Ventspilī, Valmierā, Jēkabpilī, Salaspilī, Tukumā, Daugavpilī, Bauskā, Madonā, Talsos un Saldū.

Informāciju par aktuālajiem monitoringa rezultātiem institūts regulāri sniedz SPKC. Sabiedrība aktuālajiem datiem un vīrusa izplatības dinamikai pašvaldībās var sekot mājaslapā www.bior.lv.

lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Jauki katra laba zina latgalites ekonomikas attistibaa un cilveku modarbinatibas jautajumos priecee..protams visi nevar un negrib varbut klut par suvejiem bet vismaz ir piedavats darbs un iespeja..lai cilveki izdzivotu ..lai veicas. Sīkāk...
Kādas ir ilgtermiņa auto nomas priekšrocības?
Man ir auto bmw un busins tirgum un no jums neko nenomasu.. Sīkāk...
Kādas ir ilgtermiņa auto nomas priekšrocības?
Palasot vardoso portalu zinas..jutu ka arvien vairak neko vairs negribu lasit..arvien vairak garigi un fiziski attalinos no sii laikmeta divainas filosofijas.visas izpausmes..kura ir pretrunaa..ar cilveces pastavesanas morales pamatiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top