Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Grigorijs Semjonovs: slimnīca cer uz to labāko, gatavojas sliktākajam

24.11.2021
Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs krīzes situācijā "sēž uz koferiem", baidās, bet uzņemas atbildību par pieņemtajiem lēmumiem, rīcībām un cilvēku dzīvībām, ziņo LTV raidījuma "Province" sižets "Drosme baidīties". 

“Nedod Dievs, ka novembra beigās tas viss atgriezīsies,” tā Grigorijs Semjonovs, kurš šobrīd slimnīcā piedzīvo aptuveni divus letālos Covid-19 gadījumus dienā, taču pirms dažām nedēļām tie bija vidēji desmit gadījumi. 

Ceļš līdz slimnīcas vadītājam sākās no kasiera darba DRS, tad par galveno ekonomistu un finanšu nodaļas vadītāju, taču, mainoties politiskajiem spēkiem un situācijai Daugavpilī, tika piedāvāta iespēja uzņemties slimnīcas vadību. 

Veidot nākotni un radīt vēsturi
Sākumā nāca atteikums un bailes. Taču labākā drauga pamudinājums darīja savu: “Tu esi stulbs? Tu droši vien esi vienīgais cilvēks Daugavpilī, kam paveras šāda iespēja - veidot nākotni un rakstīt vēsturi”. 

Semjonovs uzsver, ka DRS cer uz to labāko, taču gatavojas sliktākajam. Slimnīcā šobrīd tiek uzlabots komunikācijas serviss, pabeigts ārējais hospitālis moduļu mājā, kā arī papildinātas personāla rezerves. Papildus palīdz gan Medicīnas koledža, gan universitāšu medicīnas studenti. “Gatavojamies karam,” uzsver G. Semjonovs. 

Noslodze slimnīcā
Ja pirms gada slimnīcas gultu skaitam griesti bija 180, tad šobrīd 270. Krīzes menedžēšanā vienīgais nosacījums, kuru izvirzīja G. Semjonovs, ka slimīcu vada tikai viens vadītājs, līdz ar to lēmumu pieņemšana ir ātrāka un efektīvāk īstenojama praksē. Taču labā roka ir slimnīcas galvenais ārsts, kurš pārvalda visu ārstēšanas procesu. Man ir melns “pidžaks” [uzvalks], ārstiem - balts halāts jeb virssvārcis. Taču gan melnajā uzvalkā, gan baltajā tiek glābtas dzīvības ik dienu.

Arī divus gadus dzīvojot pandēmijas apstākļos mīti un dezinformācija nepazūd, kam slimnīcas vadītājs iemeslu nerod. Tā ir vīrusa infekcija, taču vēl joprojām neticam, ka slimnīcas tiek pārpildītas un ir kara medīcīnas apstākļi, kad visu dara viss medicīnas personāls. 

Burkānu vai pātagu?
Ne tikai iedzīvotāji, bet arī medicīnas personāls nevēlējās vakcinēties. Grigorijs pauž, ka tā ir mūsu vietējā mentalitāte, nogaidīt līdz beigām, ar cerību, ka nevajadzēs vakcinēties vai ka vīruss mūs neskars. Burkāna vai pātagas princips? Ja sākumā šķita, ka būsim apzinīgi un iztiksim ar burkāna principu, taču pēcāk Grigorijs pielietoja t.s. “pātagas principu” - vakcinēties vai atstādināt no darba? 

Grigorijs novērtē arī Daugavpils priekšsēdētāja Andreja Elksniņa degsmi piesaistīt slimnīcas personālam pašvaldības iestāžu darbiniekus, tādejādi sniedzot iespēju strādāt tiem, kuri spēj nodrošināt epidemioloģiski drošu vidi. Semjonovs uzsver, ka darbinieki tika brīdināti par aizvietošanu nevakcinētības dēļ. “Vēl nebiju atgriezies no domes, “virtuves” darbinieki jau bija potējušies,” secinot, ka tomēr strādā pātagas princips. 

Slimnīcas vadītājs uzsver nepieciešamību medicīnas studentiem palikt tepat Latvijā, Daugavpilī. Piedāvā aizliegt “Erasmus+” programmas, kur jaunie speciālisti ierauga attīstītu medicīnu un augstāku atalgojumu, līdz ar to vairs nevēlas atgriezties Latvijas apstākļos. Skaudrā realitāte, taču ir ar ko salīdzināt.

Nepārliecinās līdz šim nepārliecinātos

“Es ceru, ka medicīna ir prioritāte, taču laiks jau ir zaudēts. Paralēli vakcīnu iepirkumiem vajadzēja sākt uzrunāt iedzīvotājus par vakcīnēšanos. Politiķi klusēja, taču šobrīd ir populāras antivakseru kustības. Jau strādājam dabiskās atlases režīmā,” Semjonovam zūd cerība pārliecināt līdz šim nepārliecinātos. Puspatiesības, pa pusei pieņemti lēmumi rada bažas un nepareizo efektu.

Ārkārtējās situācijas laikā ir jāpieņem lēmumi, kas varētu ierobežot konkrētas sabiedrības intereses. Politiķi gatavojas nākamajām vēlēšanām, taču mediķi glābj dzīvības. Slimnīcas vadītājs jebkurā brīdī ir gatavs kļūt par bezpajumtnieku. "Esmu patriots, taču stabilitāte zūd, gan sēžot savā krēslā, gan valstī kopumā," tā raidījuma "Province" sižeta noslēgumā Grigorijs Semjonovs. 

Foto: Latvijas Ārstu biedrība
LTV.Lsm.lv
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top