Veselība
Valsts apmaksāta vakcinācija pret gripu
31.10.2017Gatavojoties gripas sezonai, Nacionālais veselības dienests atgādina par iespējām veikt valsts apmaksātu vakcināciju pret gripu iedzīvotāju grupām, kurām ir lielāks risks saslimt un smagāk izslimot gripu.
Vakcinācija palīdz ierobežot gripas izplatību, jo, veicot vakcināciju, cilvēks pasargā no saslimšanas ne vien pats sevi, bet arī savus tuvākos, darba kolēģus un citus cilvēkus.
Lai veiktu vakcināciju, ir jāvēršas sava ģimenes ārsta praksē vai pie ārstējošā speciālista (piemēram, grūtniece var vērsties pie ginekologa). Ārsts novērtēs pacienta veselības stāvokli un veiks vakcināciju savā praksē vai izsniegs nosūtījumu uz Vakcinācijas kabinetu.
100 % apmērā valsts apmaksā pretgripas vakcināciju:
bērniem vecumā no 6 līdz 24 mēnešiem;
bērniem līdz 18 gadiem ar hroniskām slimībām:
- plaušu slimībām;
- kardiovaskulārām slimībām;
- vielmaiņas slimībām;
- nieru slimībām;
- imūndeficītu;
- kuri saņem imūnsupresīvu terapiju vai terapiju ar acetilsalicilskābi.
50 % apmērā valsts apmaksā pretgripas vakcināciju:
grūtniecēm;
senioriem no 65 gadu vecuma;
iedzīvotajiem ar hroniskām slimībām:
- plaušu slimībām;
- kardiovaskulārām slimībām;
- vielmaiņas slimībām;
- nieru slimībām;
- imūndeficītu;
- kuri saņem imūnsupresīvu terapiju.
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Nedēļas skaitlis
Vasaras nodarbinātības programmā šovasar Daugavpilī piedalīsies vairāk nekā 1450 jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Jaunākie komentāri:
Latvijas gaisa telpā notriekts ārvalstu bezpilota lidaparāts
Adelite ir nogurusi..un ies gulet..neko negribas... Sīkāk...
Latvijas gaisa telpā notriekts ārvalstu bezpilota lidaparāts
Nu luk kada nakotne mus gaida..dronu nakotne...cik pretigi..bet pagatnee tadu nebija..vien kaada miermiliga lidmasina parlidoja pari galvai kura nevienu nesateauca...gribejas pamat ar roku un sacit laimigu celu Sīkāk...
Cietoksnī sāksies hidrauliskās pārbaudes
Adelite lasa zenenes un tirgojas..mana profesija saucas tirgus sieva...es lepojos ar to..sodien braucu yz tirgu ar savu balto zirgu..nuuuuu.. Sīkāk...




