Veselība
Kādā plastmasas tarā iepakotu ūdeni un pārtiku pirkt ir droši
09.06.2016 Vai pērkot ūdeni plastmasas pudelē jūs pievēršat uzmanību tam, no kādas plastmasas šī tara ir izgatavota? Uz katras etiķetes tas ir norādīts, un šī infornācija nudien ir svarīga.
Uzzini kāpēc!
1. PET jeb PETE
PET jeb vienreizējās lietošanas pudeles. Tās var izdalīt šķidrumā smagos metālus un vielas, kas ietekmē cilvēka hormonālo līdzsvaru.
PET ir pasaulē visbiežāk izmantotais plastmasas veids. Bet ir svarīgi atcerēties, ka tā domāta vienreizējai izmantošanai. Ja jūs šādā pudelē uzpildīsiet ūdeni no jauna, esiet gatavi, ka jūsu organismā var nonākt daži sārmu elementi, kā arī pārāk liels skaits baktēriju, kuras burtiski dievina PET.
2. HDP vai HDPE
Tā ir ļoti laba plastika, kura nesatur praktiski nekādas kaitīgas vielas. Speciālisti iesaka: ja vien iespējams, ūdeni iegādāties tieši tādās pudelēs. Tas ir gan droši, gan ekoloģiski: gandrīz visa šī plastmasa tiek pārstrādāta.
Tas ir stingras plastikas veids, kuru visbiežāk izmanto piena, mazgāšanas līdzekļu, rotaļļietu uzglabāšanai un daži plastmasas maisiņu ražošanā.
3. PVC jeb V
Lietas, kas izgatavotas no šī materiāla satur vismaz divas bīstamas ķīmiskās vielas. Abas negatīvi ietekmē jūsu hormonālo līdzsvaru.
Tā ir mīksta, lokana plastmasa, kuru parasti izmanto augu eļļas uzglabāšanai un bērnu rotaļlietās. No tās izgatavo neskaitāmu patēriņa preču iepakojumus, kā arī, piemēram, datoru kabeļu apšuvumam, plastamasas cauruļu un santehnikas preču ražošanā.
PVC salīdzinoši maz ietekmē tieši saules stari, tāpēc no tā bieži izgatavo plastmasas logu rāmjus un dārza šļūtenes.
Tomēr eksperti neiesaka pirkt ūdeni pudelē, kas izgatavota no šāda materiāla, ja vien ir alternatīva.
4. LDPE
Šo plastmasu izmanto arī gan pudeļu, gan plastmasas maisiņu ražošanā. Tā neizdala ķīmiskas vielas ūdenī, kas tajā tiek uzglabāts.
Bet droša tomēr tā ir tikai kā ūdens tara. Pārtikas veikalā LDPE maisiņus labāk nevajadzētu izmantot – tā var nākties apēst ne tikai nopirkto, bet arī dažas ķīmiskās vielas, kas ir ļoti ļoti bīstamas sirdij.
5. PP
Šī plastmasa ir baltā krāsā vai puscaurspīdīga. To izmanto kā iepakojumu jogurtiem un sīrupiem. Polipr
Polipropilēns ir cieņā tā siltumizturības dēļ – uzsilstot tas nekūst. Nosacīti drošs.
6. PS
PS bieži izmanto kafijas glāzīšu un ēdienu konteineru ražošanā. Tomēr, to karsējot, tas izdala bīstamus ķīmiskus savienojumus.
Polistirols tiešām ir lēts, viegls un pietiekami izturīgs materiālskas tomēr nepavisam nav piemērots karstu ēdienu un dzērienu uzglabāšanai.
7. PC vai plastmasa bez speciāliem apzīmējumiem
Šis ir visbīstamākais plastsmasas veids, kurš tiek izmantots ūdens pudeļu un pārtikas kastīšu ražošanā.
Uzglabāt ēdienu vai ūdeni polikarbonāta tarā pavisam noteikti nevajadzētu: tā izdala bisfenolu A – pazīstamu vielu, kura iznīcina jūsu endokrīno sistēmu, nomāc hormona estrogēna izstrādi.
Focus.lv
Pievienot komentāru
Lasiet vēl
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Latgalē jāpalielina atsaucība dzemdes kakla vēža skrīningam
Es sai valstii vairs neticu nevienam...tikai savam sunim.. Sīkāk...
Latgalē jāpalielina atsaucība dzemdes kakla vēža skrīningam
Mana pazina ar dzemdes vezi saslima neilgi pec vakcinacijas...ta luk dakteri slakteri Sīkāk...
Latgalē jāpalielina atsaucība dzemdes kakla vēža skrīningam
Arsti ir uzticibu zaudejusi...un ejiet ar savu vakcinaciju vienreiz dirst..mulku nav...vai onkologijas pacienti visi var atlauties arsteties un maksat par kosmiskajiem pakalpojumiwm ja valsts hneatmaksaa zaales menesiem rindaa jagaida uz izmekklejumuem...kad jus beigsiet nirgaties par cilvekuem...vakcinacija par brivu tapat ha zurkam slazdaa siers. Sīkāk...