Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Veselība

Darbu zobārstniecības poliklīnikā var uzsākt 2 pašvaldības stipendiāti

05.04.2024
Daugavpils valstspilsētas pašvaldība, rūpējoties par valsts apmaksātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, īpaši mazajiem pacientiem, turpina īstenot stipendiju programmu topošajiem zobārstiem. 28. martā Domes kārtējā sēdē deputāti pieņēma lēmumu par ieguldījumu SIA “Daugavpils zobārstniecības poliklīnika” pamatkapitālā, kas ļaus nodrošināt stipendiju izmaksu vēl vismaz līdz 2027. gadam, piesaistot arvien jaunus stomatoloģijas speciālistus.

SIA “Daugavpils zobārstniecības poliklīnika” ir Daugavpils valstspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība. Tā ir viena no četrām veselības aprūpes iestādēm Daugavpilī, kas nodrošina zobārstniecības pakalpojumu pieejamību pilsētā. Pašvaldība regulāri sniedz finansiālu atbalstu savā pārraudzībā esošajām veselības aprūpes iestādēm, lai tās varētu piesaistīt jaunos speciālistus.

Lai nodrošinātu zobārstu, īpaši bērnu zobārstu pakalpojumu pieejamību pilsētā ilgtermiņā un piesaistītu jaunus speciālistus, 2024. gadā paredzēts veikt ieguldījumu iestādes pamatkapitālā 72 000 eiro apmērā. Kopumā laika posmā no 2020. līdz 2027. gadam šim mērķim paredzēti 363 000 eiro.

Komentējot šādu lēmumu, Daugavpils vastspilsētas pašvaldības domes deputāts Igors Prelatovs norāda: “Manuprāt, tas ir ļoti pozitīvs lēmums, kas ļauj Daugavpils skolu absolventiem pretendēt uz pilsētas pašvaldības atbalstu stomatologa profesijas iegūšanai. Esošajā ekonomiskajā situācijā, ņemot vērā stomatologu un šauras specializācijas speciālistu trūkumu pilsētas zobārstniecības poliklīnikā, jauno speciālistu piesaiste ir ārkārtīgi svarīga, lai pakalpojumus savlaicīgi varētu saņemt gan bērni, gan pieaugušie, jo ne visi var atļauties privāto zobārstu pakalpojumus.”

Kopumā kopš 2019. gada, kad uzsākta programmas īstenošana, pašvaldības stipendija piešķirta 10 topošiem zobārstiem. Diviem no tiem šis ir izlaiduma gads, un, sekmīgi pabeidzot mācības, viņi jau pēc dažiem mēnešiem varēs uzsākt darbu Daugavpils zobārstniecības poliklīnikā. Paredzēti līdzekļi arī stipendiju izmaksai vēl diviem topošajiem speciālistiem, kas studijas uzsāks šogad. Pašlaik notiek pretendentu atlase.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top