Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sports

Daugavpils spīdvejisti atklāj 60. jubilejas sezonu

21.04.2023
Šogad spīdvejam Daugavpilī aprit 60 gadi un šo svētdien, 23. aprīlī plkst. 16.00 stadionā "Lokomotīve" jubilejas sezonas pirmās sacensības – Polijas 2. līgas sacīkstes spīdvejā. "Optibet Lokomotiv Daugavpils" uzņems ciemiņus "Start Gniezno".

Spīdvejs ir viens no populārākajiem sporta veidiem Daugavpilī. Bieži vien motosporta entuziasti to dēvē par “Daugavpils reliģiju”. Spīdveja attīstību Daugavpilī un Latvijā sāka Dmitrijs Dribincevs. Viņam izdevās sapulcināt domubiedru grupu, kuru vidū bija Rihards Puožuks, kurš jau ilgus gadus startēja motosacīkstēs, pēc tam kļuva par mūsu pirmo spīdveja tiesnesi. D. Dribincevam palīdzēja arī Jānis un Broņislavs Meinerti, Alfons Pavlovičs un daudzi citi. Ieinteresējot vietējās varas par savu ideju, Daugavpils entuziastu grupa ieguva iespēju toreizējās Daugavpils 2. vidusskolas sporta laukumā izveidot spīdveja trasi.

Jaunā stadiona būvniecība kļuva par valsts mēroga būvprojektu, kurā piedalījās gan pilsētas iedzīvotāji, gan pilsētas uzņēmumi. Trases gultne tika noklāta ar izdedžiem un velmēta, sašūti dēļi, uzbūvētas plašas tribīnes.

Līdz 1963. gada rudenim stadiona celtniecība tika pabeigta, taču neviens nevēlējās gaidīt pavasari, un, pēc vairākiem treniņiem 1963. gada 17. novembrī Daugavpilī notika pirmās spīdveja sacensības. Tajās piedalījās sportisti no Ļeņingradas, rīdzinieks Egils Jansons, kā arī septiņpadsmitgadīgais Anatolijs Petrovskis, kurš vēlāk kļuva par Daugavpils spīdveja kluba “Lokomotīve” līderi. Lai gan uzvaras laurus Daugavpils pirmajās spīdveja sacīkstēs plūca pieredzējušie sportisti, tieši ar šīm sacīkstēm sākās Anatolija Petrovska ceļš uz neskaitāmām uzvarām.

Līdzās Anatolijam Petrovskim sacensībās startēja arī citi Daugavpils spīdveja pionieri – Jānis Meinerts, Andrejs Vingra, Vasīlijs Divakovs, Jevgeņijs Jevsejevs, Petrs Petkovs, Ēriks Beinarovičs, Mihails Kurakins, Vasīlijs Zinovjevs, rīdzinieks Egils Jansons, igaunis Reino Viidas. Jau pirmajos Daugavpils spīdveja pastāvēšanas gados mūsu pilsētā ieradās spēcīgākie sacīkšu braucēji no Polijas, Čehoslovākijas, VDR un Ungārijas. Viņu vidū bija tādi atzīti spīdveja meistari kā čehi Antoņins Kaspers un Staņislavs Kubičeks, poļi Marians Kaizers un Pāvels Valošeks un citi sportisti, kuri vairākkārt startējuši pasaules čempionātu finālos.

Mūsdienās Daugavpils “Lokomotīve” startē Polijas līgas sacīkstēs, kur ik gadu gūst teicamus rezultātus, informē Daugavpils pašvaldība. 

Jau šo svētdien, 23. aprīlī plkst. 16.00 Daugavpils spīdveja 60. jubilejas sezonu mūsu spīdvejisti atklās Polijas 2. līgas sacīkstēs, mērojoties spēkiem ar "Start Gniezno".

daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top