Otrdiena,
30.maijs 2023
Vārda dienas: Lolita, Vitolds, Ефросинья, Степан, Евдокия Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Uzlabos Sila ezera ekoloģisko kvalitāti1

10.01.2023

Lai turpinātu uzlabot ūdensobjektu kvalitāti Latvijā, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar partneriem LIFE GOODWATER IP projektā aicināja iedzīvotājus, uzņēmējus, lauksaimniekus, pašvaldības, nevalstiskās organizācijas piedalīties 2022. gada 31. augustā izsludinātā projektu konkursā „Mazo grantu shēma ūdensobjektu kvalitātes uzlabošanai”.

Latvijas Pasta akcijā Ukrainai ziedo 5 tonnas adījumu

05.01.2023

Akcijas "Adījumi Ukrainas atbalstam" laikā no 2022. gada septembra līdz decembra beigām Latvijas iedzīvotāji saziedojuši un Latvijas Pasta nodaļās nodevuši 5100 kilogramu dažādu adījumu Ukrainas civiliedzīvotājiem, karavīriem un bēgļiem, informēja pastā.

Pabeigta Daugavpils cietokšņa 7. bastiona vaļņa restaurācija

04.01.2023

Pērn 27. decembrī Daugavpils Būvvalde pieņēma ekspluatācijā restaurēto 7. bastiona valni Daugavpils cietoksnī. Lai restaurētu un saglabātu vienu no cietokšņa aizsargvaļņa bastioniem, Daugavpils pilsētas pašvaldības Attīstības departaments piesaistīja finansējumu no Eiropas Savienības fondu trim dažādiem projektiem.

Daugavpils sabiedriskās organizācijas var pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam1

03.01.2023

Līdz 1. februārim Daugavpils pilsētas pašvaldība aicina pilsētā reģistrētās sabiedriskās organizācijas iesniegt pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda projektu īstenošanai konkursa kārtībā.

Augšdaugavas novadā uzstādīti 324 LED gaismekļi

30.12.2022

Prioritārais projekts “Inženiertīklu izbūve Augšdaugavas novadā piecās kārtās” realizēts ņemot aizņēmumu Valsts kasē, pamatojoties uz likuma “Par valsts budžetu 2022. gadam” 10. panta 4. daļu. Izbūvēts ielu apgaismojums Augšdaugavas novada Demenes pagasta Kumbuļu ciemā, Skrudalienas pagasta Silenes ciemā, Nīcgales ciemā, Ilūkstes un Subates pilsētās.

Īstenotas STEM speciālistu apmācības

30.12.2022

Daugavpils Universitāte sadarbībā ar Daugavpils pilsētas pašvaldību īstenoja četrus STEM jomu pedagogu apmācību ciklus, kas koncentrējās uz kompetencēs balstītu pieeju STEM jomas speciālistiem.

«Ziedot.lv» šogad ziedojumos saņēmusi 20 miljonus eiro

30.12.2022

Labdarības organizācija "Ziedot.lv" šogad no iedzīvotājiem un uzņēmumiem ziedojumos saņēmusi aptuveni 20 miljonus eiro, LTV raidījumā "Rīta panorāma" pastāstīja "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

"Michelin" par 150 000 eiro analizēs gastronomijas potenciālu Latvijā

28.12.2022

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) noslēgusi līgumu ar "Manufacture Francaise des Pneumatiques Michelin" 150 000 eiro apmērā par gastronomijas potenciāla analīzi Latvijā, liecina Elektronisko iepirkumu sistēmā pieejamā informācija.

"Dod pieci!" noslēdzas ar 804 384 eiro ziedojumu ukraiņu bērniem

23.12.2022

Ceturtdienas, 22. decembra, vakarā noslēdzies labdarības maratons "Dod pieci!", finišējot ar akcijas vēsturē lielāko ziedojumu summu – 804 384 eiro. Līdz dienas beigām bija saņemti vairāk nekā 500 palīdzības pieteikumi ukraiņu bērnu un jauniešu atbalstam Latvijā.

Daugavpilī notiks Biznesa cīņa

19.12.2022

21. decembrī ikviens interesents tiek aicināts uz Biznesa cīņām Daugavpils Inovāciju centrā, kur pieredzējuši uzņēmēji dalīsies savā pieredzē ar jauniem uzņēmējiem, kas nesen uzsākuši uzņēmējdarbību. Biznesa cīņu būtība ir salīdzināt, izvērtēt, saprast efektīvākās metodes uzņēmējdarbības izaugsmei. Vecs - var būt vērtīgs, nevis garlaicīgs; jauns var būt inovatīvs, nevis nepieredzējis. Pārbaudīsim to Biznesa cīņās!

Darba devēji iebilst pret minimālās algas celšanu

19.12.2022

Iepriekšējā Saeima nolēma, ka no nākamā gada 1. janvāra minimālā alga Latvijā būs 620 eiro līdzšinējo 500 eiro vietā. Minimālā alga tiek celta, lai cenu pieauguma apstākļos mazinātu nabadzības riskus un lai uzlabotu uzņēmumu konkurētspēju ar Lietuvu un Igauniju, kur minimālā alga nākamgad būs lielāka nekā Latvijā. Lietuvā minimālā alga būs 800 eiro, Igaunijā – 725 eiro mēnesī. Darba devēji iebilst, ka lēmums par minimālās algas celšanu netika saskaņots ar sociālajiem partneriem, un uzskata, ka minimālās algas celšanai jānotiek vienlaikus ar neapliekamā minimuma palielināšanu.

Depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 200 miljoni vienību

16.12.2022

Kopš šī gada 1. februāra depozīta sistēmā nodoti vairāk nekā 211 miljoni iepakojuma vienību. Tie ir aptuveni 112 iepakojumi uz katru Latvijas iedzīvotāju. Sistēmas uzturētāja – uzņēmuma "Depozīta iepakojuma operators" pārstāvji norāda, ka tirgū deviņu mēnešu laikā kopumā laisti 336 miljoni depozīta iepakojumu.

Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju samazinājusies rocība

13.12.2022

Dzīve Latvijā kļūst dārgāka, bet iedzīvotāju noskaņojums par savu rocību – sliktāks. Gandrīz pusei jeb 46% Latvijas mājsaimniecību finanšu situācija šogad ir pasliktinājusies, liecina "Swedbank" Finanšu institūta pētījums. Šis ir negatīvākais finanšu situācijas vērtējums pētījuma veikšanas vēsturē kopš 2013. gada. Vienlaikus 52% jeb vairums Latvijas iedzīvotāju vērtē, ka viņu labklājība ir saglabājusies iepriekšējā līmenī vai pat uzlabojusies.

Apstiprināts jaunais Augšdaugavas novada ģerbonis

13.12.2022

8. decembrī Valsts heraldikas komisijas sēdē vienbalsīgi tika apstiprināts Augšdaugavas novada jaunais ģerbonis. Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos, komisijas atbildīgā sekretāre Ramona Umblija atzīst, ka heraldikas komisija ir gandarīta par sadarbību ar novada pašvaldību un mākslinieku Edgaru Simu, kā rezultātā ir tapis heraldiski interesants jaunā, apvienotā novada ģerbonis.

Būs pieejama jauna energoefektivitātes uzlabošanas programma

13.12.2022

Šā gada 8. decembrī Attīstības finanšu institūcija ALTUM sāk pieņemt pieteikumus jaunajā daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes uzlabošanas programmā. Pieteikumu iesniegšana notiks klientu portālā www.mans.altum.lv.

Reģistrētā bezdarba līmenis novembra beigās pieaudzis

11.12.2022

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā oktobra beigās, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija. 

Skrudalienā atklāts dienas centrs

10.12.2022

Skrudalienā atklāja dienas centru, izveidojot infrastruktūru, lai nodrošinātu sabiedrībā balstītu pakalpojumu sniegšanu ārpus ģimenes aprūpē esošiem bērniem, bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem un pieaugušām personām ar garīga rakstura traucējumiem. Deinstitucionalizācijas plānu izstrādāja un apstiprināja Latgales plānošanas reģions, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu ES projektam "Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Daugavpils novadā", Nr. 9.3.1.1/19/I/037.

Reemigrantus aicina pieteikties latviešu valodas apguvei

05.12.2022

Uzsākta pieteikšanās Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) nodrošinātajiem bezmaksas kursiem latviešu valodas apguvei reemigrantiem un viņu ģimenes locekļiem 2023.gadā ar mērķi palielināt latviešu valodas lietojumu ikdienas saziņā, paplašinot valodas apguves pieejamību un uzlabojot tās pielietošanas kvalitāti. Pieteikšanās ir atvērta visu gadu, ar mācību iestāžu piedāvājumu iespējams iepazīties www.sif.gov.lv.

Pēc domes spiediena Rotko centrā no izstādes izņem vairākus darbus

29.11.2022

Pēc Daugavpils pašvaldības spiediena Marka Rotko mākslas centrs šobrīd izņēmis no ekspozīcijas trīs šoruden atklātas izstādes darbus. Igauņu keramiķa Sandersa Raudsepa personālizstāde "Nāvīga vēlme nonākt pēcnāvē", kurā mākslinieks ciklā "Tavs alternatīvais Jēzus" dažādos veidos interpretējis krustu, tai skaitā izvietojot uz tā vīriešu fallus, raisīja asas diskusijas sociālajos tīklos, saņemtas arī sūdzības mākslas centrā un pilsētas domē.

Valsts vairs neapmaksā Covid-19 testus bez ārsta nosūtījuma

29.11.2022

Ņemot vērā epidemioloģisko situāciju ar Covid–19 izplatību gan Latvijā, gan citviet Eiropas valstīs, valsts apmaksātu Covid–19 testēšanu iedzīvotājiem ambulatori turpmāk varēs veikt tikai ar ārsta nosūtījumu, informēja Veselības ministrijā.

Latvijas Valsts mežu peļņa deviņos mēnešos – 186,4 miljoni eiro

26.11.2022

Šī iespaidīgā summa (pirms nodokļu nomaksas) ir par 87,7 miljoniem eiro lielāka nekā uzņēmuma peļņa pagājušā gada pirmajos trīs ceturkšņos.

Deputāti vienojās par iespējamo jauno novada ģerboni

25.11.2022

24. novembra Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē deputāti vienojās par jauno iespējamo Augšdaugavas novada ģerboni.

Palielināts atbalsts māju un piegulošo teritoriju sakārtošanai

24.11.2022

24. novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē skatīti un atbalstīti jautājumi par grozījumiem saistošajos noteikumos, kas paredz pašvaldības finansiāla atbalsta palielināšanu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un tām piegulošo teritoriju sakārtošanai.

Atklātais dialogs ar vecākiem par aktuāliem izglītības jautājumiem

22.11.2022

21.novembrī tiešsaistes formā, ZOOM platformā, Daugavpils pilsētas Dome un Izglītības pārvalde tikās ar vecākiem Atklātajā dialogā par aktuāliem izglītības jautājumiem. Lai tikšanās saturs būtu maksimāli saistošs tās dalībniekiem, jau iepriekš, piesakoties Atklātajam dialogam, vecāki tika rosināti uzdot interesējošus jautājumus.

Latvijā vispatriotiskākās ielas sastopamas tieši Latgalē3

19.11.2022

Latvijas valsts dzimšanas datuma – 18. novembra vārdā ielas nosauktas tikai Latgales pilsētās: gan lielās, gan mazās. Paradoksāli, bet ne Rīgā, ne citur Latvijā ārpus zilo ezeru zemes 18. novembra vārds nav iemūžināts nevienā urbānajā vietā.

Projektā apzināts novada kulinārais mantojums1

17.11.2022

Skrindu dzimtas muzejs šogad īstenojis projektu “Latgales virtuves garša”, apzinot saimnieces visā novadā, krājot viņu stāstus, pieredzi un arī receptes. Projekta gaitā tika organizētas trīs meistardarbnīcas, kurās sadarbībā ar šefpavāru Haraldu Saušu no Kalupes pagasta, godu saimnieci un īsto latvju saimnieci Viju Kudiņu no Aglonas un Ilzi Stabulnieci no Krāslavas novada tika gatavoti seni Latgalei raksturīgi ēdieni, kā arī tapusi fotoizstāde, kurā apkopoti 15 saimnieču stāsti un kulinārais mantojums.

Inflācija radīs problēmas 5–7 procentiem hipotekāro kredītu ņēmēju

16.11.2022

Procentu likmju kāpums un aizvien pieaugošā inflācija var radīt samaksas problēmas 5–7% hipotekāro kredītu ņēmēju, tā lēš komercbanku eksperti. No vienas puses, komercbanku pārstāvji prognozēja grūtu ziemu, bet, no otras puses, ir optimistiski, sakot, ka kredītņēmēji to pārdzīvos, jo Latvijas sabiedrība ir finansiāli spēcīga un gatava grūtībām.

No 2023. gada 1. jūlija atkal pieaugs elektrības rēķini1

14.11.2022

Elektroenerģijas pārvades tarifa plānotais pieaugums, elektroenerģijas, kā arī elektrotīkla uzturēšanai un attīstībai nepieciešamo resursu cenu straujais kāpums veido AS "Sadales tīkls" sadales pakalpojuma nodrošināšanai nepieciešamo izmaksu pieaugumu 183 miljonu eiro apjomā gadā. Tāpēc sadales sistēmas operators sagatavojis un izvērtēšanai Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) iesniedzis jaunu tarifa projektu.

Latgalē jau ceturto gadu stiprinās vietējās kopienas1

12.11.2022

Izglītības iniciatīvu centrs sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā jau ceturto gadu Latgalē turpina īstenot iniciatīvu “Darbīgās kopienas”, stiprinot sadarbību, uzticēšanos un saliedētību vietējās kopienās. Aizvadīto trīs gadu laikā Augšdaugavas, Ludzas, Preiļu un Rēzeknes novados, kā arī Daugavpils pilsētā ir izveidoti 8 kopienu resursu centri, kuros organizētas vairāk nekā 60 dažādas aktivitātes, iesaistot ap 2000 Latgales iedzīvotāju.

17. novembrī pasniegs Daugavpils pašvaldības apbalvojumus1

11.11.2022

Ceturtdien, 10. novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti skatītīja jautājumus par pašvaldības apbalvojumu “Gada balva” un “Mūža ieguldījums” piešķiršanu.

« 1 2 3 4 ... 91 »
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpils pilsētas svētki (PROGRAMMA)
Nu jaukus jums svetkus lotgolisi. Sīkāk...
Eiropas veselības nedēļa Daugavpilī
Sasmejos.man jau skiet ja eiropas veseliba balstas tijai yz vakcinesanas paxakumiem. Sīkāk...
Latvijai pietuvosies ciklons - palaikam līs, iespējams pērkona negaiss
Liist..nu beidzot valgme zemei ziedosam aabelem pukem un zemenem..ari cilvekam ko momocijis nogurdinosais sausais karstums...uudens dzivibas speks mums visiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top