Piektdiena,
24.maijs 2024
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Ierobežos laiku, kurā varēs iegādāties alkoholiskos dzērienus

09.04.2024

Lai mazinātu alkohola patēriņu sabiedrībā, plānots ierobežot laiku, kurā mazumtirdzniecībā varēs iegādāties alkoholiskos dzērienus. Plānots, ka no pirmdienas līdz sestdienai alkoholu varēs iegādāties no pulksten 10.00 līdz 20.00, bet svētdienās – no pulksten 10.00 līdz 18.00. To otrdien, 9.aprīlī, otrajā lasījumā skatot grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, lēma Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, informē Saeimas Preses dienests.

Atsāks kursēt autobuss Nr. 7B

09.04.2024

SIA “Daugavpils satiksme” informē: no 15. aprīļa atsāk kursēt autobuss maršrutā Nr. 7B "Autoosta – Kalkūni – Dārzkopju biedrība "Mičurinietis"".

VID pēc nedēļas sāks maksāt atbalstu kredītņēmējiem

09.04.2024

Visdrīzāk jau pēc nedēļas Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāks pārskaitīt hipotekāro kredītu ņēmējiem pienākošos valsts atbalstu par saņemto kredītu procentu maksājumiem. Atbalstu līdz aprīļa beigām saņems aptuveni 100 tūkstoši kredītņēmēju. Summu, kas izmaksājama par pirmo ceturksni – 24,2 miljonu eiro apmērā – valdība jau nolēmusi pārskaitīt VID, kas tad reāli arī veiks pārskaitījumu uz katra hipotekārā kredītņēmēja bankas kontu, ziņo Lsm.lv.

Ceļu greiderēšanas grafiks 2024. gadam

08.04.2024

Komunālās saimniecības pārvalde informē par neasfaltēto ceļu greiderēšanas plānotajiem darbiem.

Sapulce par jauniešu brīvprātīgo darbu Daugavpilī

08.04.2024

Lai sekmētu jauniešu brīvprātīgā darba sistēmas attīstību Daugavpils pilsētā, DVPI "Jaunatnes lietu un sporta pārvalde" aicina organizācijas, iestādes un citus interesentus, kas plāno piedāvāt brīvprātīgā darba iespējas jauniešiem mūsu pilsētā, piedalīties on-line tikšanās. 

Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums1

05.04.2024

Aprīlis Latvijā iesācies ar kontrastiem bagātu laiku. 1. un 2. aprīlī bija jūtams teju vasarīgs siltums, pēc kura sekoja pērkona negaiss ar stiprām lietusgāzēm. Aprīļa pirmajās divās dienā gaisa temperatūra daudzviet sasniedza +20…+23ׄ° un kopā uzstādīts 31 maksimālās gaisa temperatūras rekords. Siltais laiks mūs priecēja vien uz īsu brīdi, jo nedēļas vidū mūsu teritorijā, ieplūstot aukstākam gaisam, temperatūra strauji pazeminājās, tika novērots sniegs. 

Ašeradens: Tas, ko mēs redzam Daugavpilī, ir labas attīstības pazīmes

04.04.2024

3. martā, apmeklējot Daugavpili oficiālajā vizītē, Latvijas Republikas Finanšu ministrs Arvils Ašeradens atzinīgi novērtējis pašvaldības sniegumu ES fondu līdzfinansēto projektu īstenošanā, izglītības iestāžu tīkla sakārtošanā un uzņēmējdarbības vides attīstībā. Šajā dienā notika arī diskusija ar Latgales pašvaldību vadītājiem un tika apmeklēts viens no pilsētā strādājošiem starptautiskiem uzņēmumiem.

Sniedz pozitīvu atzinumu tramvaju projektos

03.04.2024

2024. gada 26. martā Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja noslēguma maksājuma pieprasījumu projektam Nr. 4.5.1.1/21/I/005 “Videi draudzīga un integrēta mobilitāte Daugavpils pilsētā”, kas ir lielākais īstenotais projekts Eiropas Savienības 2014-2020 plānošanas periodā Latgales reģionā.

Daugavpiliešus aicina piedalīties Lielajā talkā

03.04.2024

27. aprīlī Daugavpilī, tāpat kā visās citās Latvijas pašvaldībās, ar moto “tīri-zaļi-ilgi” norisināsies Lielā Talka. Tajā aicināti piedalīties gan individuālie talkotāji, gan mācību iestādes un darba kolektīvi. Pieteikšanās dalībai – talkošanas vietu vietnē www.talkas.lv, vai arī ierodoties Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādē “Komunālās saimniecības pārvalde” 24. - 26. aprīlī darba laikā, reizē saņemot arī talkas norisei nepieciešamos maisus.

Vairāk nekā tūkstoš skolēnu apmeklēja izglītības izstādi Daugavpilī

03.04.2024

Marta beigās Daugavpilī norisinājās vērienīgs pasākums – izglītības izstāde “Izglītības iespējas 2024” –, ko organizēja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Zinātņu vidusskolu.

Noslēdz sadarbības līgumu ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju

03.04.2024

Otrdien, 2. aprīlī, Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls” Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš un Latvijas Piļu un muižu asociācijas priekšsēdētājs Roberts Grinbergs parakstīja sadarbības līgumu, kas veicinās Daugavpils cietokšņa kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, attīstību un popularizēšanu.

No 3. līdz 12. aprīlim tiek pārceltas pieturvietas Kārklu iela

02.04.2024

SIA “Daugvapils satiksme” informā: sakarā ar remontdarbiem Stacijas ielas posmā (no Stacijas ielas 129K līdz Kraujas ielai), no 3.aprīļa līdz 12.aprīlim pieturvietas “Kārklu iela” tiks pārceltas tuvāk pie tilta pāri Šuņicas upei.

Siltummezgli darbojas atbilstoši parametriem un gaisa temperatūrai

27.03.2024

Tuvākajās dienās Latvijā būs silts un saulains laiks, tomēr pēc tam gaidāms aukstums. SIA «Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums» informē, ka pavasarī, kad dienas laikā gaisa temperatūra ir +10 vai pat +15 grādi, bet naktī zemāka par 0, automatizētā apkures sistēma nodrošina automātisko siltuma padevi atkarībā no ārējā gaisa temperatūras.

Polijas pirmā lēdija Agata Kornhauser-Duda viesojās Daugavpilī

27.03.2024

Klusajā nedēļā Daugavpilī viesojās Polijas pirmā lēdija Agata Kornhauser-Duda. Vizītes laikā viņa tikās ar poļu kopienas pārstāvjiem, apmeklēja J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāziju un interesējās par projektu gaitu, kas mūsu pilsētā tiek īstenoti ar Polijas valdības atbalstu. 

Lieldienās iespējams vēsturiski siltākās marta dienas rekords

27.03.2024

Lieldienās laiks Latvijā būs pat vasarīgi silts, iespējams, sasniedzot vēsturē siltākās marta dienas rekordu, liecina prognozes, informē Lsm.lv.

Noslēgts līgums par grausta piespiedu nojaukšanu Stacijas ielā

27.03.2024

Pirms dažām dienām noslēgts līgums par vidi degradējošās ēkas Stacijas ielā 95 nojaukšanu. Tas ir pirmais šāda veida precedents, kad, rūpējoties par pilsētvides sakoptību un iedzīvotāju drošību, tiek pieņemts lēmums par privātpersonai piederošās ēkas piespiedu nojaukšanu.

Sporta medicīnas centrs paplašina pakalpojumu klāstu

26.03.2024

Nu jau gandrīz pusgadu, kopš pērnā gada 1. oktobra, Daugavpils Sporta medicīnas centrs, kur pastāvīgi tiek uzraudzīts pilsētas jauno sportistu fiziskais stāvoklis, darbojas kā Daugavpils Bērnu veselības centra struktūrvienība. Šajā laikā panākti ievērojami uzlabojumi centra darbībā gan palielinot tā darba kapacitāti, gan paplašinot piedāvāto pakalpojumu klāstu un pieejamību.

No 25. marta ierobežo satiksmi Stacijas ielas posmā

25.03.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar asfalta seguma nomaiņu Stacijas ielā (no Stacijas ielas 129K līdz Kraujas ielai), laika posmā 25. marta līdz 12. aprīlim būvdarbu norises vietā noteikti satiksmes ierobežojumi.

Mainīsies dažu autobusu reisu nosaukumi un numuri

22.03.2024

SIA "Daugavpils satiksme" informē, ka, atsaucoties uz iedzīvotāju lūgumiem, no š.g. aprīļa uzņēmums maina esošā autobusu maršruta Nr. 12 "Autoosta – Križi" dažu reisu nosaukumus, lai padarītu tos saprotamākus un ērtāk izmantojamus iedzīvotājiem.

Nedēļas nogale būs nokrišņiem bagāta

22.03.2024

Tuvākajās dienās gaidāmi mainīgi laika apstākļi - lielākoties mākoņains un lietains laiks, atsevišķās dienās piekrastē gaidāms arī brāzmains vējš, bet gaisa temperatūra saglabāsies līdzīga kā nedēļas sākumā. Šīs nedēļas izskaņā Latvijas teritorijai pietuvosies ciklons, tādēļ vietām gaidāms arī sniegs.

Vecākus aicina būt uzmanīgākiem, piesakot bērnus vasaras nometnēm

21.03.2024

16. martā sākās pieteikšanās vasaras nometnēm bērniem un jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm. DVPI “Jaunatnes lietu un sporta pārvalde” ir saskārusies ar problēmām, kas skar reģistrācijas procesu un vēlas aicināt vecākus būt atbildīgākiem un uzmanīgāk sekot līdzi sniegtajai informācijai par nometnēm.

Daugavpilī norisināsies Izglītības izstāde „Izglītības iespējas 2024”

21.03.2024

2024. gada 27. martā no plkst. 11.00 līdz plkst. 16.00 Daugavpils Zinātņu vidusskolas telpās Raiņa ielā 30 notiks izglītības izstāde “Izglītības iespējas 2024”.

Daugavpili apmeklēja EDSO Augstais komisārs nacionālo minoritāšu jautājumos

21.03.2024

19. martā Daugavpilī oficiālajā vizītē viesojās EDSO Augstais komisārs nacionālo minoritāšu jautājumos Kairats Abdrahmanovs. Viņš apmeklēja vairākas pilsētas mācību iestādes, kā arī tikās ar pilsētas pašvaldības vadību un nacionālo kultūras biedrību pārstāvjiem.

Uz nedēļu ierobežos satiksmi Jātnieku ielā

20.03.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: atsākoties ceļu būvniecības sezonai, no 21. līdz 28. martam būs ierobežota autotransporta kustība Jātnieku ielas posmā no Smilšu ielas līdz Višķu ielai, kur norisināsies asfalta seguma remonts.

Šonedēļ pieejamas advokātu bezmaksas konsultācijas

20.03.2024

Ik gadu Advokatūras dienās Latvijas iedzīvotājiem tiek sniegts aptuveni 1000 bezmaksas konsultāciju par dažādiem jautājumiem. Šogad Advokatūras dienas, kas notiks laikposmā no 18. līdz 22. martam, norisināsies jau piecpadsmito reizi, raksta Lvportals.lv

Bibliotēkās notiks informatīvās tikšanās ar policijas darbiniekiem

19.03.2024

Martā un aprīlī Valsts policija aicina Daugavpils iedzīvotājus uz informatīvajiem pasākumiem, kas notiks Latgales Centrālajā bibliotēkā (LCB) un filiālēs. Pasākumu laikā tiks pārrunāts kā sevi pasargāt no krāpniecības gadījumiem interneta vidē un mobilajos telefonos.

Piegādā pirmo kurināmā kravu jaunajai Daugavpils katlumājai

19.03.2024

Pagājušajā nedēļā notika simbolisks notikums jaunās šķeldas katlumājas Daugavpilī būvlaukumā: pašvaldības uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli” vadītājs Aleksandrs Karpenko iemeta pirmo degošo sērkociņu vienā no diviem jaunajiem katliem, šādi aizsākot tā žāvēšanas procesu. Pēc tam ar šķeldu darbināmo katlu varēs palaist darbam testa režīmā. Turklāt, kurināmais jau ir sagādāts.

No 1.aprīļa būs jāreģistrē visi nomedītie dzīvnieki

18.03.2024

Saistībā ar grozījumiem Medību noteikumos, kas no 1. aprīļa paredz lietotnes “Mednis” izmantošanu visu nomedīto dzīvnieku reģistrēšanā, 27. martā medību kolektīvu pārstāvjiem tiek organizēts informatīvs tiešsaistes seminārs.

Tiks pārtraukta 2. maršruta tramvaju kustība

18.03.2024

SIA "Daugavpils satiksme" informē pasažierus par ierobežojumiem 2. maršruta "Butļerova – Forštadte" un 4. maršruta “Maizes kombināts - Stacija” tramvaju kustībā no 18. marta līdz 30. aprīlim. Šie ierobežojumi saistīti ar atliktajiem būvdarbiem objektā "Esošās tramvaju līnijas pārbūve tramvaju 2. maršrutā (posmā no 18. novembra un Ventspils ielu krustojuma līdz Jāņa ielai)". Pabeidzot visus būvobjekta labiekārtošanas darbus, tiks atjaunota gan 2. maršruta, gan arī 4. maršruta tramvaju kustība.

Saeimas priekšsēdētāja apmeklēja Daugavpils reģionālo slimnīcu

18.03.2024

15. martā ar darba vizīti Daugavpils reģionālo slimnīcu apmeklēja Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa. D. Mieriņa iepazinās ar ārstniecības iestādes darbu, tikās ar kolektīvu un atbildēja uz jautājumiem.

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top