Pirmdiena,
27.jūnijs 2022
Vārda dienas: Malvīne, Malvis, Елисей, Мефодий, Мстислав Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Kariņš: Ukrainai uzbrūk Putina režīms, nevis etniskie krievi

02.03.2022


Ukrainai uzbrūk Vladimira Putina režīms, nevis etniskie krievi. Latvijā ir svarīgi atcerēties, ka šis nav etniskas dabas konflikts, otrdien preses konferencē uzsvēra premjerministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). To pašu viņš sacīja arī tviterī, publicēts Lsm.lv.

Sēlijas salas turpina attīstīt vienotu sadarbības tīklu

01.03.2022


Lai stiprinātu iedzīvotāju sadarbību un attīstītu vienotu informatīvo telpu Sēlijā, kopienu sadarbības tīkls īsteno projektu “Sēlijas salas – informācijas un sabiedroto tīkls”.

Iedzīvotājiem ir jābūt gataviem krīzes situācijām. Latvijai nav tūlītēju militāru draudu.

01.03.2022


Šorīt, 2022. gada 24. februārī, ir sākta neizprovocēta, plaša mēroga Krievijas militāra agresija pret Ukrainu. Aizsardzības ministrija informē, ka Latvijai nav tūlītēju militāru draudu, taču iedzīvotājiem ir jābūt gataviem krīzes situācijām, kas var ietekmēt ikdienas dzīves ritmu. Tā brīdina par kiberuzbrukumu pieauguma risku. Iedzīvotājiem ir jābūt gataviem, ka informācijas telpā būs pastiprināta agresīva retorika ar mērķi ietekmēt sabiedrību un veicināt paniku.

Latvijas Ārlietu ministrija aicina Latvijas valstspiederīgos pamest Krieviju un Baltkrieviju.

01.03.2022


Ņemot vērā Baltkrievijas iesaisti pilna mēroga Krievijas karadarbībā pret Ukrainu, Krievijas un Baltkrievijas bruņoto spēku pastiprināto aktivitāti Baltkrievijas teritorijā,  ievērojamiem drošības riskiem un neprognozējamu drošības situācijas attīstību tuvākajā nākotnē, aicinām Baltkrievijā esošos Latvijas valstspiederīgos pamest valsti.

Daugavpilī šogad turpināsies parku un skvēru labiekārtošana

28.02.2022


24. februārī notika Daugavpils domes Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas izbraukuma sēde pie Gubiščes ezera. Tajā tika apspriesta virkne jautājumu par teritoriju labiekārtošanu gan Aizpilsētas parka tuvumā, gan citviet pilsētā.

Par pirmo sēdes gaitā apspriesto jautājumu kļuva situācija ar Gubiščes ezeru, kas jau vairāku gadu garumā pārpurvojas. Komunālās saimniecības pārvaldei uzdots sadarbībā ar Daugavpils Universitātes speciālistiem izvērtēt šī brīža situāciju, lai saprastu, vai pašvaldības spēkos ir veikt kādas darbības pārpurvošanas procesa apstādināšanai.

Latgales pašvaldības gatavas izmitināt bēgļus no Ukrainas skolu ēkās un kopmītnēs

26.02.2022


Latvija ir gatava uzņemt 10 000 bēgļu no Ukrainas, kuri varētu mūsu valstī ierasties, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā. Valdība plānojusi šos cilvēkus izmitināt viesnīcās, tāpat daļa varētu mitināties pie radiem vai paziņām, taču arī pašvaldības nepieciešamības gadījumā gatavas dod patvērumu kara bēgļiem, piedāvājot viņiem slēgto skolu ēkas un kopmītnes.

„Mēness aptieka”nogādā medicīnas preču ziedojumu cietušajiem militārās darbības zonā

26.02.2022


Vakar, 25. februārī, atsaucoties Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas aicinājumam, „Mēness aptieka” piegādāja pirmo atbalsta sūtījumu kara darbībā cietušajiem Ukrainā.

Daugavpilī notika mītiņš Ukrainas atbalstam

25.02.2022


Piektdienas, 25. februāra, pēcpusdienā ap simts cilvēku pulcējās pie Krievijas ģenerālkonsulāta Daugavpilī un piketēja pret karadarbību Ukrainā, informē Lsm.lv.

Latvijas valstspilsētas ir gatavas sniegt atbalstu bēgļu uzņemšanā

25.02.2022


24. februārī notika Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru ārkārtas kopsapulce, kurā valstspilsētas pauda atbalstu iesaistīties Ukrainas bēgļu uzņemšanā un izmitināšanā, tāpat rast bēgļiem nodarbinātības iespējas.

Biedrības, nodibinājumi un reliģiskās organizācijas var pieteikties Augšdaugavas pašvaldības finansējumam

25.02.2022


No 1. marta stājas spēkā noteikumi par Augšdaugavas novada pašvaldības finansējuma piešķiršanu biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalstam, kas apstiprināti 24. februārī Augšdaugavas novada domes sēdē. 

Silenes pamatskola kļūs par Laucesas pamatskolas filiāli

24.02.2022


Augšdaugavas novada domē pieņemts lēmums par Silenes pamatskolas reorganizāciju, kā rezultātā skola tiek pievienota Laucesas pamatskolai, izveidojot no šā gada 1. septembra Laucesas pamatskolas programmu īstenošanas vietu “Silene”, kur tiks īstenota pamatizglītības programma 1.-6. klasei un vispārējās pirmsskolas izglītības programma.Silenes pamatskolas pievienošanas process jāpabeidz līdz augusta beigām.

Zemessardzes 3. Latgales brigāde piedalās starptautiskajās militārajās mācībās “Saber Strike 22”

24.02.202224. februārī Aizkraukles novadā notika viens no starptautisko militāro mācību “Saber Strike 22” taktiskajiem posmiem. Tajā bija iesaistītas vairākas Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienības, kas trenēja  uzņemošās valsts atbalsta funkciju sabiedroto valstu vienībām, veica taktisko maršu, kā arī notika pretgaisa aizsardzības spēju treniņš  ar Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona karavīru un zemessargu piedalīšanos.

Daugavpilī Vienības nams prezentēs Daiņa Īvāna grāmatu „Silva Linarte 21. gadsimta ainavā”

23.02.2022


Otrdien, 1. martā plkst. 13.00 Daugavpilī, Vienības nama Mazajā zālē (ieeja no Rīgas ielas)notiks Daiņa Īvāna grāmatas „Silva Linarte 21. gadsimta ainavā” atvēršanas svētki.

Dabas liegumā “Pilskalnes Siguldiņa” tiek atjaunota tūrisma taka “Sprīdītis”

22.02.2022


Aizvadītā gada nogalē Ilūkstes pilsētas administrācija pabeigusi īstenot projektu “Gājēju tiltu remonts dabas lieguma “Pilskalnes Siguldiņa” tūrisma takā “Sprīdītis””, kā rezultātā dabas lieguma “Pilskalnes Siguldiņa” tūrisma takā “Sprīdītis” ir veikts divu gājēju tiltu, koka kāpņu un laipu remonts, lai tūrisma plūsma tiktu organizēta droši un videi draudzīgi, mazinot antropogēno ietekmi uz nogāzēm un dabas vērtībām.

Aicina pieteikties Daugavpils tūristu gidu kursiem

22.02.2022


Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra aicina interesentus pieteikties Daugavpils tūristu gidu kursiem, kas norisināsies jau marta vidū. Tiek aicināti pieteikties jaunie interesenti ar svešvalodu zināšanām.

Tiesībsargs aicina pašvaldības novērst birokrātisku un formālu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti

22.02.2022


Tiesībsargs visām Latvijas pašvaldībām nosūtījis aicinājumu, atgādinot par pienākumu nodrošināt cilvēku ar invaliditāti tiesības. Tiesībsargs ir saņēmis satraucošu informāciju no Invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” par vairāku pašvaldību neieinteresētu, birokrātisku un formālu attieksmi sadarbībai, lai nodrošinātu iedzīvotājiem ar invaliditāti pieejamību, piemēram, iespējai iekļūt vai izkļūt no mājokļa.

Jaunieši aicināti piedalīties Augšdaugavas novada jaunatnes logotipa un moto izstrādes konkursā

21.02.2022


Ar mērķi izkopt Augšdaugavas jauniešu talantus un attīstīt jaunradi, veicināt jauniešu radošo darbību un iniciatīvu, interesi par Augšdaugavas novada jaunatnes darbu un izveidot vizuāli atpazīstamu tēlu Augšdaugavas novada jaunatnes darba popularizēšanai, novada jauniešiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties jaunatnes logotipa un moto izstrādes konkursā!

Līdz 3. martam aicina pieteikt laureātes Sievietes līderes balvai

21.02.2022


Lai sniegtu atzinību un novērtējumu sievietēm, kuras uzņēmušās līderes lomu, kā arī sniegušas nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības labā, Sieviešu sadarbības tīkls izsludina kandidātu pieteikšanu Sievietes līderes balvai. Kopumā šogad tiks piešķirtas sešas balvas – pa vienai Latgales, Zemgales, Kurzemes un Rīgas plānošanas reģionos un viena balva diasporas pārstāvei Eiropas Savienības (ES) vai Eiropas Ekonomiskās zonas (EEZ) valstīs.

Samazinot pasta nodaļās pavadāmo laiku, Latvijas Pasts aicina nodot sūtījumusiesaiņotus jau iepriekš

21.02.2022


Lai mazinātu uzturēšanos pasta nodaļās un saīsinātu apkalpošanas laiku, Latvijas Pastsaicina klientus gan vietējās, gan uz ārvalstīm nosūtāmās sīkpakas un pakas nodot pasta nodaļās jau sapakotas slēgtā veidā. Par sūtījuma saturu ir atbildīgs klients, tāpēc pirms sūtījuma sapakošanas jāpārliecinās, vai tajā ievietotos priekšmetus drīkst sūtīt ar aviotransportu un vai tos atļauts sūtīt uz konkrēto valsti – šī informācija pieejama Latvijas Pasta interneta mājaslapas
https://pasts.lv/ sadaļā Aizliegts sūtīt

21. februāris – Starptautiskā tūristu gidu diena

21.02.2022


Kopš 1990. gada 21. februārī visā pasaulē svin starptautisko tūristu gidu dienu (International Tourist Guide Day). Tās mērķis ir popularizēt tūristu gida profesiju, radīt interesi par gida darbu, kā arī informēt plašu sabiedrību par profesijas nozīmīgumu un tās lomu tūrisma jomā.

Daugavpilī plāno uzbūvēt vēl vienu ražošanas ēku

19.02.2022


Rūpējoties par uzņēmējdarbībai labvēlīgas vides radīšanu, Daugavpilī turpinās rūpniecisko zonu labiekārtošana un attīstība. 17.februārī Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas un Finanšu komitejas sēdēs tika skatīts jautājums  par atbalstu projektam „Rūpnieciskās teritorijas attīstība ražošanas kompleksa izbūvei Spaļu ielas rajonā, Daugavpilī”, kura īstenošanas rezultātā pilsētā var parādīties vēl viena ražošanas ēka un tiks radītas jaunas darba vietas.

No 1. marta mainās ieceļošanas noteikumi

19.02.2022


Saskaņā ar valdības lēmumu no 1. marta ieceļošanai Latvijā paliek spēkā prasība -sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātsvai negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Vienlaikus atcelta prasība pildīt covidpass.lv, savukārt prasība pēc ieceļošanas doties pašizolācijā ir atcelta jau no 16.februāra.

Apkopotas iedzīvotāju idejas jaunā Augšdaugavas novada ģerboņa izstrādei

18.02.2022


Augšdaugavas novadā turpinās darbs pie jaunā novada ģerboņa izveides. Gada nogalē iedzīvotāji tika aicināti piedalīties aptaujā un izteikt savas domas par to, kādām vērtībām jābūt attēlotām jaunajā novada ģerbonī. 
Jāatgādina, ka, stājoties spēkā administratīvi teritoriālai reformai, kopš 2021. gada 1. jūlija darbu sācis jaunais Augšdaugavas novads, kurā apvienots Daugavpils novads un Ilūkstes novads (25 pagasti un 2 pilsētas). Līdz ar to spēku zaudējuši abu jaunajā novadā apvienoto pašvaldību ģerboņi. Augšdaugavas novada pašvaldība sākusi darbu pie vienota ģerboņa izveides, kas simboliski parāda jaunizveidotā novada kopējās vērtības.

Pie administratīvās atbildības saukti deviņi deputāti, arī no Latgales

17.02.2022


Laikā no 2021.gada 1.septembra līdz šī gada 5.janvārim pie administratīvās atbildības saukti deviņi 13.Saeimas deputāti. Par to ceturtdien, 17.februārī,
ziņojumu Saeimai sniedza Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

Lēmumus par slimības pabalstu piešķiršanu pieņems ilgāk

17.02.2022


Saeima ceturtdien, 17.februārī, līdz 30 dienām pagarināja termiņu, kādā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai jāpieņem lēmums par slimības pabalsta piešķiršanu. To paredz steidzamības kārtā pieņemtie
grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.

Augšdaugavas novada iedzīvotājus aicinām pieteikties bezmaksas fiziskajām aktivitātēm2

16.02.2022


Īstenojot ESF projektu “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei Augšdaugavas  novadā " (Nr
. 9.2.4.2/16/I/070), Augšdaugavas novada pašvaldības centrālā administrācija aicina pieteikties fiziskajām aktivitātēm. Maksimālais dalībnieku skaits nodarbībām grupās – 20.

Ziemas nūjošanas festivāls Daugavpilī 26.02.2022

15.02.2022


Sestdien, 26. februārī, no plkst. 11.00 līdz plkst. 14.00 Daugavpilī ziema tiks pavadīta ar  Ziemas nūjošanas festivālu. Visi aktīvie un zinātkārie iedzīvotāji tiek aicināti piedalīties.

Latvijā pierobežā plāno veidot centrus iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai

14.02.2022


Centrus iespējamo Ukrainas bēgļu uzņemšanai plānots veidot netālu no robežas, tajos nogādājot personas bez dokumentiem un iespējas nodrošināt sev dzīvesvietu Latvijā, noskaidroja aģentūra LETA.

Pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai no sabiedriskajām organizācijām saņemti 102 pieteikumi

14.02.2022


Daugavpils pašvaldība turpina atbalstīt pilsētas sabiedriskās organizācijas, arī  šogad dodot tām iespēju saņemt līdzfinansējumu projektu īstenošanai konkursa kārtībā. Pieteikumu pieņemšana ir noslēgusies, kopumā šoreiz iesniegti 102 projekti.

Saeimā rīt svinīgi atklās Satversmes simtās jubilejas gadu

14.02.2022


Rīt, 15.februārī, apritēs simts gadi kopš Latvijas valsts pamatlikuma – Satversmes – pieņemšanas, un tam par godu Saeimas namā norisināsies Satversmes jubilejas gada svinīgs atklāšanas pasākums.


“Latvija bija demokrātiska valsts jau no savas pastāvēšanas pirmās dienas, un Satversmes sapulces izstrādātā un pieņemtā Satversme jeb valsts pamatlikums skaidri to apliecina. Satversme radīja Latvijas valsts tiesisko pamatu, un viens no šiem pamatakmeņiem ir parlamentārā demokrātija,” pauž Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

« 1 2 3 4 ... 87 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastādīs 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Kariņš - premjera amata kandidāts 14. Saeimas vēlēšanās no «JV»
Es uz velesanam neiesu.
Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Un rit es dosos atkal uz tirgu..es negribetu braukt ar auto bet ar baltu zirgu.lai visi brinas.ka senos laikos un dzivot majinaa ar aizveramiem logiem..un iedzert lotgoluesu alinu no mala podiem.losenite ir krietni ieravusi sivo..uz to..lai lotgoliii dzivo..ligo ligo Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Ir izgaisusas svetku liesmas un ligo dziesmas ..ir tikai tveice dumakaini spoza..no jasminkruma pazudusi oza..tas izdeg tveicee nu glyzi ka cilveku dzives..kaa jasmina ziedlapinas pilna taka..tik leni izzust dzivibas aka..saindeta..es velos padzerties no spekavota..tak vieba dzive man tak dota.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top