Pirmdiena,
27.jūnijs 2022
Vārda dienas: Malvīne, Malvis, Елисей, Мефодий, Мстислав Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Daugavpils slimnīcā gaida ukraiņu ārstus un pacientus

03.04.2022

Jau drīzumā Daugavpils reģionālajā slimnīcā darbu plāno sākt ārste no Ukrainas. Pagaidām viņa atgūstas no emocijām, ko piedzīvojusi, divas nedēļas gaidot izbraukšanu no kara zonas. Tāpat slimnīca izrēķinājusi, ka var uzņemt vismaz 70 pacientus no Ukrainas. Tostarp vēža slimniekus, jo ir arī reģiona onkoloģijas centrs.

Brīvdienās gaidāms sauss un saulains laiks

31.03.2022

Vēl šajās brīvdienās ir iespēja izbaudīt sausu, lai arī ne ļoti siltu laiku. Nākamnedēļ, pastiprinoties ciklonu ietekmei, visā valsts teritorijā gaidāmi nokrišņi - sniegs, slapjš sniegs, lietus, atsevišķās dienās tie būs stipri. Naktis pakāpeniski kļūs siltākas, tomēr termometra stabiņš vēl aizvien noslīdēs zem 0° atzīmes, un arī dienas būs salīdzinoši vēsākas - gaiss neiesils vairāk par +5°.

Sociālā dienesta darbinieki saņems vienreizējas piemaksas

31.03.2022

Ceturtdien, 31. martā, Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti lēma par piemaksu piešķiršanu Sociālā dienesta darbiniekiem saistībā ar iestādes dibināšanas 30. gadadienu.

Aizliegts kāpt uz ledus Daugavpils teritorijā esošajās ūdenstilpēs

29.03.2022

Ņemot vērā laika apstākļus, faktisko ledus stāvokli un meteoroloģiskās prognozes, 28.martā tika izdots rīkojums par aizliegumu atrasties uz ledus Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā esošajās publiskajās ūdenstilpēs.

Topošos vecākus aicina uz bezmaksas nodarbībām

28.03.2022

Ir lieliska iespēja pieteikties grupu nodarbībām, kas iekļauj 19 bezmaksas nodarbības, ar nolūku sagatavot vecākus dzemdībām, jaunā bērniņa nākšanai ģimenē, sniedzot patieso un skaidro priekšstatu par fizioloģiskajām un psiholoģiskajām izmaiņām, iespējamajām problēmām un slimībām, kā arī to profilakses iespējām, lai iemācītu nebaidīties un kā pareizi rīkoties noteiktajās situācijās.

Vai, elektroniski parakstot dokumentu, tā formātam ir nozīme?

28.03.2022

Var rasties nepieciešamība elektroniski parakstīt dažādu formātu dokumentus. Kvalificētam elektroniskajam parakstam uz jebkura no tiem ir vienāds juridiskais spēks, un ikvienai iestādei ir jāpieņem jebkura formāta elektroniski parakstīts dokuments. Vienīgais izņēmums – ar elektronisko parakstu nevar parakstīt privātu testamentu.

Vienības laukumā tiks translēts starptautisks TV maratons Save Ukraine

25.03.2022

Ar mērķi mudināt pasauli palīdzēt apturēt Krievijas karu Ukrainā un vākt līdzekļus humānām labdarības organizācijām, lai palīdzētu ukraiņiem izdzīvot un cīnīties pret Krievijas uzbrukumu, 27. martā plkst. 18.30 tiek organizēts starptautisks TV maratons “Save Ukraine”. Starptautisko maratonu organizē Ukrainas festivāls “Atlas Festival”, kas ir lielākais festivāls Austrumeiropā, sadarbībā ar Polijas Nacionālo televīziju.

Brīvdienās ieplūdīs aukstāks gaiss, gaidāmi ziemīgi laika apstākļi

25.03.2022

Kaut arī pagājušās nedēļas nogalē sākās astronomiskais pavasaris un dienas, pateicoties spēcīgam anticiklonam, bija pat ļoti siltas, jau šajā nedēļas nogalē pavasarīgo siltumu Latvijā nomainīs vējains laiks, tāpat biežāk sagaidīsim nokrišņus. Tas skaidrojams ar to, ka  šajās brīvdienās, kā arī jaunnedēļ ,laika apstākļus ietekmēs aktīvi cikloni. 

Turpinās Cietokšņa rūpnieciskās zonas teritorijas sakārtošana

22.03.2022

ERAF projekta Nr.5.6.2.0/20/I/018 „Cietokšņa noliktavu zonas rūpnieciskās teritorijas reģenerācijas veicināšana un pieejamības uzlabošana” ietvaros turpinās būvniecības darbi objektā “Motoru ielas pārbūve no Bērzu ielas (05000350201) līdz Vaļņu ielai ar Motoru ielas rūpnieciskās zonas pārbūvi, Daugavpilī”.

Pāreja uz vasaras laiku

21.03.2022

Tā kā Eiropas Savienības līmenī vienots redzējums par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā nav vēl panākts, šobrīd joprojām ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība – vasaras laiks Latvijā ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai. 

Iedzīvotāju uzmanībai: ledus kļūst arvien trauslāks!

17.03.2022

Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunālās saimniecības pārvaldes (KSP) speciālisti regulāri seko līdzi ledus biezumam pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās ūdenstilpēs. Lai gan pagaidām tā stāvoklis nav kritisks, tuvākajā laikā situācija var krasi pasliktināties.

Nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumus aicina saņemt elektroniski

15.03.2022

Daugavpils pilsētas pašvaldība aicina visus nekustamā īpašuma nodokļa maksātājus, kuriem ir nekustamais īpašums Daugavpils pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuri joprojām saņem maksāšanas paziņojumus pa pastu, izvērtēt iespēju turpmāk saņemt šos paziņojumus savā e-pastā.

Daugavpils skolas starp līderiem Latgalē digitālo resursu izmantošanā

15.03.2022

Digitālie mācību līdzekļi un tehnoloģijas izglītības procesā ir ienākuši uz visiem laikiem. Skolotāji arvien pilnveido savas digitālās prasmes, savukārt skolēni mācās informācijas tehnoloģijas izmantot jēgpilni. Sabiedrība Tilde ir apkopojusi datus par zinību resursa letonika.lv lietojumu 2021. gadā. Daugavpils skolotāji un skolēni ir Latgales līderi šī digitālā mācību līdzekļa izmantojumā.  

Nedēļas nogalē DRS iestājās 35 Covid-19 pacienti

15.03.2022

Daugavpils reģionālajā slimnīcā laikā posmā no 11. līdz 14. martam kopumā ārstējas 91 Covid-19 pacients, 68 no tiem Covid-19 ir pamatdiagnoze, bet 23 blakus saslimšana, informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Jūlija Kasecka.

Bērnu un jauniešu vasaras nometnes 2022

14.03.2022

Daugavpilī vasaras mēnešos darbosies bērnu un jauniešu vasaras nometnes, kuras organizē Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde. Būs pieejamas astoņpadsmit dienas un viena diennakts nometne, kuras varēs apmeklēt bērni un jaunieši sākot no 6 līdz 17 gadu vecumam. Pirms reģistrācijas lūdzam pievērsiet uzmanību, ka uz nometnes pirmo dienu bērnam ir jābūt atbilstošam vecumam, kurš noteikts jūsu izvēlētajā nometnē. 

Šonedēļ gaidāms saulains un sauss laiks

14.03.2022

Arī šonedēļ laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt augsta spiediena apgabals - laiks saglabāsies sauss, bieži spīdēs saule, arī vējš būs lēns līdz mērens. Naktīs vēl pieturēsies neliels sals, bet dienas būs pavasarīgi siltas, vienīgi nedēļas otrajā pusē laiks būs neaudz vēsāks. Alūksnē joprojām saglabājas 29 cm  bieza sniega kārta, turpretī vietās, kur sniegs jau nokusis paaugstinās kūlas ugunsgrēku risks. 

Daugavpilī varētu būvēt makulatūras pārstrādes rūpnīcu

10.03.2022

9. martā Daugavpils pilsētas domē notika tikšanās ar potenciālajiem investoriem, kuri apsver iespēju būvēt mūsu pilsētā makulatūras pārstrādes rūpnīcu. Ar idejas iniciatoriem tikās Domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Aleksejs Vasiļjevs, kā arī Attīstības departamenta un Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadība.

Par nelegālu sistēmu izmantošanu piekļuvei TV kanāliem draudēs 700 eiro sods

10.03.2022

Par nelegālas sistēmas uzstādīšanu, ierīkošanu, instalēšanu vai izmantošanu personīgiem mērķiem, lai piekļūtu audiovizuāliem pakalpojumiem, varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 700 eiro. To paredz Saeimas ceturtdien, 10. martā, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Aizsargātapakalpojuma likumā, informēja Saeimas Preses dienestā.

Daugavpils uzņem pirmos Ukrainas kara bēgļus

08.03.2022

4. martā Daugavpilī ierādās 56 Ukrainas iedzīvotāji – bērni, jaunieši un viņu māmiņas no Kijevas un Luckas, kuri meklēja patvērumu sakarā ar kara stāvokli dzimtenē. Daugavpils pilsētas pašvaldība norīkoja autobusu, kas no Ukrainas-Polijas robežas nogādāja Daugavpilī. Vēl 9 Ukrainas bēgļi ieradušies Latvijā un lūguši patvērumu Civilās aizsardzības pārvaldē un pašlaik izmitināti Daugavpilī.

Tiks skatīts jautājums par sabiedriskā transporta tarifiem

08.03.2022

Tuvākajā laikā Daugavpils pilsētas domes komiteju un Domes sēdēs tiks skatīts jautājums par sabiedriskā transporta izmaksām pilsētas maršrutos. Ierosinājumus AS „Daugavpils satiksme” zaudējumu mazināšanai, vienlaikus nepieļaujot tarifa straujo pieaugumu, pēc ekonomisko rādītāju detalizētas analīzes izstrādāja speciāli izveidotā darba grupa.

NEPLP aizliedz Latvijā retranslēt vēl 18 Krievijas TV kanālus

08.03.2022

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pieņēmusi lēmumu no Latvijā retranslējamo programmu saraksta izslēgt vēl 18 Krievijas televīzijas kanālus.

Daugavpils uzņem pirmos Ukrainas kara bēgļus

07.03.2022


4. martā Daugavpilī ierādās 56 Ukrainas iedzīvotāji – bērni, jaunieši un viņu māmiņas no Kijevas un Luckas, kuri meklēja patvērumu sakarā ar kara stāvokli dzimtenē. Daugavpils pilsētas pašvaldība norīkoja autobusu, kas no Ukrainas-Polijas robežas nogādāja Daugavpilī. Vēl 9 Ukrainas bēgļi ieradušies Latvijā un lūguši patvērumu Civilās aizsardzības pārvaldē un pašlaik izmitināti Daugavpilī. Palīdzības sniedzējus aicinām reģistrēties vienotajā sistēmā www.ukraine-latvia.lv.

Šogad fiksēti jau vairāk nekā desmit kūlas ugunsgrēki 2

06.03.2022


Ziemai atkāpjoties, aktualizējas kūlas ugunsgrēku problēma. Šogad reģistrēti jau vairāk nekā desmit negadījumi, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Tiek izsludināta uzņemšana bezmaksas digitālo prasmju mācībās jaunām sievietēm

05.03.2022


Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA), projekta Women4IT ietvaros, izsludina pieteikšanos uz digitālo prasmju mācībām karjeras veidošanai digitālajos darbos. Piedāvātie mācību kursi ir daļa no starptautiska projekta Women4IT aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos.

 

Saeima pieņem grozījumus Profesionālās izglītības likumā

04.03.2022


Saeima ceturtdien, 3.martā, trešajā – galīgajā - lasījumā pieņēma
grozījumus Profesionālās izglītības likumā, kas nepieciešami, lai tuvinātu līdzšinējo profesionālo kvalifikāciju sistēmu Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrai, kā arī izveidotu skaidru profesionālās vidējās izglītības iestāžu tipoloģiju.

Ar grozījumiem no pieciem līdzšinējiem profesionālās kvalifikācijas līmeņiem pāriets uz astoņiem, tādējādi nodrošinot salīdzināmību un caurskatāmību ar citu valstu kvalifikāciju sistēmām vai ietvarstruktūrām.

15-19 gadus vecu jauniešu vasaras nodarbinātības programmas reģistrācijas rezultāti

04.03.2022


Jauniešiem vecumā no 15 līdz 19 gadiem no 19.-25.februārī bija iespēja piereģistrēties 2022.gada vasaras nodarbinātības programmai. Katram jaunietim pēc reģistrēšanās uz norādīto e-pasta adresi tika nosūtīts kods, ar kura palīdzību var apskatīties, vai ir iekļauts pamatsarakstā.

Valsts vienotais informatīvais tālrunis “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” uzsāk darbu

03.03.2022


Lai sniegtu būtiskāko informāciju par atbalsta sniegšanas un saņemšanas iespējām Ukrainas civiliedzīvotājiem vienuviet, darbu uzsācis Sabiedrības integrācijas fonda izveidotais vienotais informatīvais tālrunis  - “Palīdzība ukraiņiem Latvijā” - 27 380 380.

Skolotājus, dabas gidus un citus interesentus aicina pieteikties “Sikspārņu izziņas skolas” apmācībām

03.03.2022


Turpinot īstenot ar sikspārņu izzināšanu un izpēti saistītās aktivitātes, Lūznavas muiža skolotājus, dabas gidus, kā arī esošos un topošos dabas vides interesentus aicina pieteikties “Sikspārņu izziņas skolas” 16 stundu bezmaksas apmācību kursam. Kursus, kuros paredzētas gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības vadīs dabas eksperte Renāte Kaupuža. Pirmās nodarbības martā notiks attālināti, bet maija beigās paredzēta arī praktiska darbošanās. Pēc apmācību kursa noslēguma interesenti būs tik zinoši, lai paši varētu vadīt nodarbības par sikspārņiem citiem interesentiem.

Nils Ušakovs salīdzina Daugavpili ar Harkovu

02.03.2022


Savā Twitter kontā Nils Ušakovs krievu valodā ir publicējis domu, ka “apšaudīt ar “Grad” Harkovas dzīvojamos rajonus, lai aizsargātu krievvalodīgo tiesības Donbasā – ir tas pats, kas bombardēt Daugavpili vai Bolderāju, lai aizsargātu krievu tiesības Latvijā”.

Latgales pašvaldībām iebrukums Ukrainā liek pārskatīt sadarbību ar Krieviju

02.03.2022


Kamēr vairākas pašvaldības Latvijā atsakās no sadarbības ar Krieviju, reaģejot uz tās iebrukumu Ukrainā, tikmēr Latgalē pašvaldības vairāk sliecas juridiski skaidrot dažādus jautājumus, norādot, ka patlaban neesot skaidrs, vai un kā finanšu sankcijas pret Krieviju ietekmēs pārrobežas sadarbību un vietvaru ekonomiku, informē Lsm.lv. 

« 1 2 3 ... 87 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastādīs 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Kariņš - premjera amata kandidāts 14. Saeimas vēlēšanās no «JV»
Es uz velesanam neiesu.
Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Un rit es dosos atkal uz tirgu..es negribetu braukt ar auto bet ar baltu zirgu.lai visi brinas.ka senos laikos un dzivot majinaa ar aizveramiem logiem..un iedzert lotgoluesu alinu no mala podiem.losenite ir krietni ieravusi sivo..uz to..lai lotgoliii dzivo..ligo ligo Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums
Ir izgaisusas svetku liesmas un ligo dziesmas ..ir tikai tveice dumakaini spoza..no jasminkruma pazudusi oza..tas izdeg tveicee nu glyzi ka cilveku dzives..kaa jasmina ziedlapinas pilna taka..tik leni izzust dzivibas aka..saindeta..es velos padzerties no spekavota..tak vieba dzive man tak dota.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top