Otrdiena,
16.jūlijs 2024
Vārda dienas: Estere, Hermīne, Анатолий, Никодим, Василий, Марк, Филипп Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Projekts "Laimīga sieviete skaistā pilsētā"

15.07.2024

Esam priecīgi paziņot par projekta “Laimīga sieviete skaistā pilsētā” sākumu, kuru īsteno biedrība “Z-Puzzle” kopā ar biedrību “Lai sapņi piepildās”, pateicoties Daugavpils valstspilsētas pašvaldības budžeta programmai “Sabiedrības organizāciju atbalsta fonds”.

Izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos Daugavpils un Krāslavas apkārtnē

12.07.2024

No šī gada 15. jūlija reģionālās nozīmes autobusu maršrutos Krāslava–Robežnieki–Asūne, Daugavpils–Zemgale un Daugavpils–Lipinišķi būs izmaiņas saistībā ar reisu izpildēm un kustības grafikos iekļautām pieturām.

Nedēļas nogalē brīžiem stiprāks lietus, jaunnedēļ laiks kļūs mierīgāks

12.07.2024

Ciklonu darbības ietekmē laikapstākļi gan šodien, gan arī turpmākajās dienās būs mainīgi. Vakar spēkā bija oranžā līmeņa brīdinājums par pērkona negaisu ar ļoti stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 20-24 m/s, valsts centrālajos rajonos spēkā sarkanā līmeņa brīdinājums, jo tur lietusgāzes bija gaidāmas vēl stiprākas. Šodien, paaugstinoties atmosfēras spiedienam, būs mierīgāks laiks, taču sestdien mūs sasniegs jauna nokrišņu zona, kas līdzi nesīs negaisus. Jaunajā darba nedēļā arī reiz pa reizei jutīsim kādu lietus lāsi, taču nokrišņu daudzums būs ievērojami mazāks. Gan diennakts tumšajās, gan gaišajās stundās siltums saglabāsies, vietām atkal gaidāmas tropiskās naktis.

“Dinaburga 1812” norises laikā tiks nodrošināti papildu reisi

12.07.2024

SIA “Daugavpils satiksme” informē, ka 7. starptautiskā vēstures rekonstrukcijas festivāla “Dinaburga 1812” norises laikā, 2024.gada 13. jūlijā tiks nodrošināti papildu reisi:

13. jūlijā ierobežos satiksmi Daugavpils cietokšņa apkārtnē

12.07.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē, ka sakarā ar festivāla "Dinaburga 1812" norisi 13. jūlijā no plkst. 6.00 līdz 24.00 Nikolaja un Mihaila iela būs daļēji slēgtas autotransporta kustībai.

12. jūlijā īslaicīgi ierobežos satiksmi Sporta, Cietokšņa un Rīgas ielā

12.07.2024

Komunālās saimniecības pārvalde informē, ka Daugavpils drifta festivāla parādes laikā 12. jūlijā no plkst. 20.00 līdz 20.30 tiks ierobežota satiksme Sporta, Cietokšņa un Rīgas ielā. Sporta automašīnu kolonna brauks no Olimpiskā centra līdz Vienības laukumam. Satiksmi šajā rajonā kontrolēs Daugavpils Pašvaldības policijas darbinieki.

Daugavpils izglītības iestādēs attīstīs atkritumu šķirošanas prasmes

11.07.2024

Jaunajā mācību gadā Daugavpils izglītības iestādēs norisināsies starptautiskā projekta “Baltijas pieeja rīcībai ar plastmasas piesārņojumu aprites ekonomikas kontekstā” (BALTIPLAST) aktivitātes, kas vērstas uz to, lai iemācītu audzēkņus un pedagogus pareizi šķirot atkritumus.

Jūlijā Daugavpils ielās turpinās bedrīšu remonts

10.07.2024

Daugavpilī turpinās ielu uzlabošana: bedrīšu remonts ar karsto asfaltu, ietvju remonts, bruģakmens seguma pārbūve un izbūve, u.c. Ir apstiprināts to vietu saraksts, kur paredzēts veikt remontus laikā līdz jūlija beigām.

Nedēļas izskaņā lietains un vējains laiks, nākamnedēļ paliks siltāk

05.07.2024

Atlikušajās nedēļas dienās laikapstākļus noteiks ciklonu darbība, to ietekmē laiks būs vējains un lietains, vietām mākoņi nesīs arī pērkona negaisu. Vējš vietām kļūs brāzmains, pastiprinoties līdz 15-20 m/s! Jaunnedēļ paaugstināsies atmosfēras spiediens - biežāk redzēsim saules starus, kā arī vējš kļūs lēnāks. Brīvdienās Latvijā pakāpeniski ieplūdīs siltāka gaisa masa, un jau svētdien termometra stabiņš valsts austrumos pakāpsies līdz +30° atzīmei!

Esplanādes parkā uzstādīts dzeramā ūdens brīvkrāns

04.07.2024

Vasaras svelmainajās dienās ir ļoti svarīgi sargāt sevi, tuviniekus un mīluļus. Rūpējoties par pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, SIA “Daugavpils ūdens” ierīkoja jaunu ūdens brīvkrānu Mūzikas skvērā Esplanādes atpūtas parkā. Tagad tā apmeklētāji var atsvaidzināties, kā arī par brīvu izbaudīt garšīgu dzeramo ūdeni no pilsētas ūdensvada. Tas ir droši, kvalitatīvi un izdevīgi!

Latvijas Pasts saglabās maksimāli plašu pasta nodaļu tīklu

04.07.2024

Lai nodrošinātu efektīvu universālā pasta pakalpojumu pieejamību dažādām Latvijas iedzīvotāju grupām, Latvijas Pasts saglabās maksimāli plašu pasta nodaļu tīklu – 155 pasta nodaļas. Vienlaikus, samazinoties pieprasījumam pēc tradicionālajiem pasta pakalpojumiem un pieaugot izmaksām, Latvijas Pasts izstrādājis un iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) jaunu universālā pasta pakalpojuma (UPP) tarifu projektu. Plānotais tarifu spēkā stāšanās datums ir 2025. gada 1. janvāris.

Latvija ir starp ES līderiem publisko pakalpojumu digitalizācijā

03.07.2024

2.jūlijā, Eiropas Komisija ir publicējusi 2024. gada ziņojumus par stāvokli digitālajā desmitgadē Eiropas Savienībā (ES) un katrā ES dalībvalstī, novērtējot valstu veikumu ceļā uz ES izvirzītajiem digitālajiem mērķiem 2030.gadam. Ziņojumos galvenā uzmanība pievērsta četriem pīlāriem: digitālās prasmes, digitālā infrastruktūra, uzņēmumu digitalizācija, tai skaitā mākslīgā intelekta izmantošana, un publisko pakalpojumu digitalizācija.

Līdz 5.jūlijam ierobežo autotransporta kustības ātrumu Daugavas ielā

02.07.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar SIA “Labiekārtošana D” koku nozāģēšanas darbiem, no 2. jūlija plkst. 08.00 līdz 5. jūlija plkst. 17.00 Daugavas ielas posmā no Daugavpils cietokšņa līdz Vaļņu ielai satiksme tiks organizēta atbilstoši shēmai:

Automatizē lokālās katlumājas “Križi” darbību

02.07.2024

Lokālā katlumāja Križos turpmāk strādās ar naftas sašķidrināto gāzi jeb propānu un butānu, līdz ar to tās darbība būs pilnībā automatizēta. 

Ieviestas izmaiņas vilcienu kustībā vairākās dzelzceļa līnijās

02.07.2024

Sakarā ar dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas darbiem posmā Lielvārde - Skrīveri no 1. jūlija līdz 24. jūlijam noteiktas izmaiņas Aizkraukles, Indras, Zilupes, Madonas, Gulbenes virziena vilcienu sarakstos.

Ir spēkā oranžais brīdinājums par stiprām pērkona lietusgāzēm

01.07.2024

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina par spēcīgu pērkona negaisu 1. jūlijā. Dienas vidū Latvijas austrumu daļā gaidāms pērkona negaiss ar krasām vēja brāzmām 20-24 m/s un ļoti stiprām lietusgāzēm. Iespējama arī lielgraudu krusa. Negaisi pierims vakarā. Oranžais brīdinājums ir spēkā no plkst. 11.00 līdz 20.00.

Aicina atturēties no peldēšanās Esplanādes ūdenstilpē

27.06.2024

19. jūnijā Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) kopā ar zinātnisko institūtu BIOR pārstāvjiem pārbaudīja ūdens kvalitāti daugavpiliešu iecienītākajās peldvietas. Analīžu rezultāti liecina, ka ir pilnīgi droši peldēties visās pilsētas ūdenstilpēs, izņemot Esplanādes peldvietu: tajā baktēriju daudzums, lai gan iekļaujas pieļaujamās robežās, tomēr maksimāli pietuvojies paaugstinātam līmenim.

Potenciāli bīstamas būves blakus pilsētas porta objektiem nebūs

27.06.2024

Pēc vairāk nekā trīs gadu ilgas cīņas Daugavpils pašvaldība un iedzīvotāji panākuši uzvaru: degvielas uzpildes stacija ar automazgātavu netiks būvēta Sporta ielā 8A, netālu no Daugavpils Olimpiskā centra un Bērnu sporta skolas futbola laukuma.

Kapusvētki Augšdaugavas novadā

26.06.2024

Ambeļu pagasta kapi

4. augustā plkst. 13.00 Ambeļu kapi.

Šonakt ierobežos satiksmi vienā no dzelzceļa pārbrauktuvēm

26.06.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē: sakarā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” remonta darbu veikšanu, no 26. jūnija plkst. 21.00 līdz 27. jūnija plkst. 06.00 tiks slēgta dzelzceļa pārbrauktuve Nr. 365 autoceļā A-13 “Rēzekne - Daugavpils - Lietuvas robeža” pie Muitas ciemata.

Tuvākās dienas būs karstas, saulainas un sausas

25.06.2024

Aizvadītajā nedēļā laika apstākļi bija mainīgi - valsts teritoriju brīžiem šķērsoja cikloni, sev līdzi nesot nokrišņu zonas ar stiprām pērkona lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām. Arī Jāņu nakts šogad bija mākoņaina un lietaina. Tomēr šajā nedēļā atmosfēras spiediens paaugstināsies, nokrišņi mitēsies un bieži spīdēs saule. Ieplūstot siltākai gaisa masai, termometra stabiņš dienās vietām varētu pakāpties dažus grādus virs +30° atzīmes. 

Daugavpils pašvaldība rūpējas par klaiņojošu kaķu kolonijām

21.06.2024

Komunālās saimniecības pārvalde (KSP) turpina īstenot kaķu koloniju sterilizācijas programmu un aicina iedzīvotājus aktīvi iesaistīties tajā, lai palīdzētu risināt situāciju ar klaiņojošiem kaķiem Daugavpilī. Sterilizācija ir būtisks solis, lai kontrolētu bezpajumtes kaķu populāciju un uzlabotu dzīves kvalitāti pilsētā. Šī programma ne tikai palīdz samazināt jaunu klaiņojošu kaķu skaitu, bet arī nodrošina, ka esošie kaķi ir veselīgāki un mazāk izplata slimības.

Tiks uzlabota ceļu infrastruktūra Ruģeļos

21.06.2024

Uzlabojot Daugavpils pilsētas ceļu infrastruktūru, pašvaldība tuvākajā laikā plāno uzsākt Akadēmiķa Graftio ielas pārbūvi un jaunas ielas izbūvi Ruģeļu apkaimē. Lēmumi par atbalstu attiecīgajam investīciju projektam un aizņēmuma ņemšanu tā īstenošanai 20. jūnijā pieņemti Domes ārkārtas sēdē.

23. jūnijā ierobežota satiksme A. Pumpura skvēra tuvumā

21.06.2024

Sakarā ar XII Daugavpils starptautiskā folkloras festivāla "Pošā Juoņu laiceņā" un „Muzikālā jāņuzāļu tirgus” norisi  21. jūnijā no plkst. 8.00 līdz plkst. 23.00 un 23. jūnijā no plkst. 8.00 līdz 16.00 transporta satiksmei slēgts Ģimnāzijas ielas posms no Lāčplēša ielas līdz Saules ielai.

Vētrā nopietni cietušās mājsaimniecības var saņemt palīdzību

20.06.2024

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Sociālais dienests” informē, ka pilsētas iedzīvotāji, kuru mājsaimniecībām 19. jūnija negaiss radīja nopietnu kaitējumu, var pieteikties palīdzības saņemšanai, pamatojot nodarītos zaudējumus un krīzes situācijas esamību ar attiecīgiem dokumentiem.

Sākās Stropu estrādes labiekārtošana

20.06.2024

Līdz 20. jūnijam Daugavpils Stropu estrādē notiek veco soliņu - koka sēdvirsmu un betona pamatu - demontāža un atkritumu izvešana. Šie darbi tiek veikti, lai līdz nākamā gada vasarai sagatavotu brīvdabas estrādi jauniem un plašiem pasākumiem.

Naktī no 20. uz 21. jūniju uz tiltiem ierobežos satiksmi

20.06.2024

Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde informē, ka sakarā ar tiltu šuvju tīrīšanas darbiem no 20. jūnija plkst. 23.00 līdz 21. jūnija plkst. 06.00 īslaicīgi tiks ierobežota ceļu satiksme uz Vienības tilta, Kārklu, Piekrastes un Smiltenes ielu pārvados.

Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits2

18.06.2024

17. jūnijā savu simtgades jubileju nosvinēja daugavpilietis Pjotrs Korenkovs. Apsveikt viņu šajā skaistajā notikumā ieradās Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Aleksejs Vasiļjevs un Sociālā dienesta vadītāja Marina Gerasimova.

Tiks godināti Zelta un Dimanta kāzu jubilāri2

14.06.2024

2024. gada 20. jūlijā Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļā tiks godināti Zelta un Dimanta kāzu jubilāri. Pieteikties dalībai svinīgajā pasākumā tiek aicināti Daugavpils iedzīvotāji, kas reģistrējuši laulības Daugavpils pilsētas dzimtsarakstu nodaļā 1964. vai 1974. gadā un šogad svin kopdzīves 50 un 60 gadu jubilejas.

Norisinājies sarunu vakars par velo infrastruktūru pilsētā

14.06.2024

Trešdien, 12. jūnijā, Jauniešu Iniciatīvu centrā “Navigators” (Raiņa ielā 69) aizvadīts sarunu un kopdarbošanās vakars par velo paradumiem pilsētā un nepieciešamajiem uzlabojumiem vai izmaiņām, lai iedzīvotāji šo pārvietošanās veidu izvēlētos biežāk.

Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top