Svētdiena,
24.Septembris 2023
Vārda dienas: Agris, Agrita, Герман, Сергей Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

“Daugavpils satiksme” mainīs uzņēmējdarbības formu no AS uz SIA

19.05.2023
Ceturtdien, 18. maijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu par pašvaldības kapitālsabiedrības AS “Daugavpils satiksme” reorganizāciju pārveidošanas ceļā, mainot kapitālsabiedrības veidu no akciju sabiedrības (AS) uz sabiedrību ar ierobežotu atbildību (SIA).

Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likums nosaka, ka AS izveido padomi ne mazāk kā 3 un ne vairāk kā 7 cilvēku sastāvā. Daugavpils valstspilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībā AS “Daugavpils satiksme” izveidota padome 3 cilvēku sastāvā, kuriem ar 2021. gada 22. oktobra akcionāru sapulces lēmumu tika noteikta 800,00 eiro padomes locekļa mēneša atlīdzība un 893,75 eiro padomes priekšsēdētāja mēneša atlīdzība.

Savukārt, ja saskaņā ar minēto likumu Daugavpils satiksme tiek pārveidota par SIA, tai nav jāveido padomi, ja iepriekšējā pārskata gadā tās neto apgrozījums nepārsniedz 21 miljonu euro un bilances kopsumma nepārsniedz 4 miljoniem euro.

Lai ekonomētu pašvaldības līdzekļus, pašvaldība lēma par Daugavpils satiksmes reorganizāciju, mainot uzņēmējdarbības formu. Pārveidojot pašvaldības kapitālsabiedrību no AS uz SIA, tiks likvidēta Daugavpils satiksmes padome, kā rezultātā provizoriski tiks panākts nepilnu 40 000 eiro ietaupījums gadā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Aktuāla intervija: Andris Kucins
Malacis. Sīkāk...
Bērnu infektoloģe: Vīrusiem mainījusies sezonalitāte
Izdzirdot so uzvardu man piemetas sermuli.daktere ....vai jums dievam buus kas sakaams..kad nonaksiet vina prieksaa.mums varat bneteikt neko..par jums muns viss tapat skaidrs... Sīkāk...
Daugavpils pašvaldība aicina izvirzīt pretendentus Gada balvai
Veselibas aizsardzibas jomaa mediki ir pelnijusi tikai suudu uz kocina Sīkāk...
facebook draugiem
Top