Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Pašvaldība aicina iedzīvotājus neapmeklēt Esplanādes parka teritoriju

05.05.2023
Ceturtdien, 4. maijā „Pārtikas un veterinārais dienests” (PVD) saņēma informāciju par lielo ķīru masveida nobeigšanos Esplanādes dīķa teritorijā Daugavpilī. Zinātniskā institūta „BIOR” veiktie laboratoriskie izmeklējumi liecina, ka putnu nāves cēlonis ir putnu gripa. Pašvaldības policija ir iesaistījusies mirušo putnu savākšanā. Savukārt Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus tuvākās nedēļas laikā neapmeklēt Esplanādes parka teritoriju.

Apsekojot Esplanādes parka teritoriju, PVD konstatēja ap 500 mirušu lielo ķīru. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR, kas liecina par putnu gripas vīrusa gēna klātbūtni 7 no 11 beigtajiem savvaļas putniem no Esplanādes purva. Izolētais putnu gripas vīrusa tips ir H5N1. Šis tips Latvijā savvaļas putniem konstatēts arī iepriekšējos gados. H5N1 ir šobrīd dominējošais putnu gripas tips arī citās Eiropas valstīs.

Saistībā ar notikušo piektdien, 5. maijā, plkst. 16.00 tika sasaukta Civilās aizsardzības komitejas sēde, kuras laikā „Slimību profilakses un kontroles centra” (SPKC) epidemioloģe Nonna Vološčuka sniedza epidemioloģiskās drošības ieteikumus, kas jāievēro tiem darbiniekiem, kuri nodarbojas ar mirušo putnu savākšanu. N. Vološčuka norāda, ka arī iedzīvotājiem jāievēro drošības prasības – minētajā teritorijā nav ieteicams zvejot, peldēties un dzert ūdeni no dīķa.

PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītājs Mārtiņš Seržants norādīja, ka PVD speciālisti sadarbībā ar Pašvaldības policijas darbiniekiem veic mirušo putnu savākšanu un likvidēšanu. Bez Esplanādes purva teritorijas tiks apsekotas arī citas pilsētas teritorijas, kurās vērojama lielāka putnu populācija.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neapmeklēt Esplanādes parku, kā arī nevest turp savus mājdzīvniekus. Ja citās pilsētas teritorijās tiek konstatēti novārguši vai miruši putni, aicinām iedzīvotājus ziņot PVD Dienvidlatgales pārvaldei, zvanot pa tālruni 65435082.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top