Sestdiena,
2.marts 2024
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Pašvaldība aicina iedzīvotājus neapmeklēt Esplanādes parka teritoriju

05.05.2023
Ceturtdien, 4. maijā „Pārtikas un veterinārais dienests” (PVD) saņēma informāciju par lielo ķīru masveida nobeigšanos Esplanādes dīķa teritorijā Daugavpilī. Zinātniskā institūta „BIOR” veiktie laboratoriskie izmeklējumi liecina, ka putnu nāves cēlonis ir putnu gripa. Pašvaldības policija ir iesaistījusies mirušo putnu savākšanā. Savukārt Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus tuvākās nedēļas laikā neapmeklēt Esplanādes parka teritoriju.

Apsekojot Esplanādes parka teritoriju, PVD konstatēja ap 500 mirušu lielo ķīru. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta BIOR, kas liecina par putnu gripas vīrusa gēna klātbūtni 7 no 11 beigtajiem savvaļas putniem no Esplanādes purva. Izolētais putnu gripas vīrusa tips ir H5N1. Šis tips Latvijā savvaļas putniem konstatēts arī iepriekšējos gados. H5N1 ir šobrīd dominējošais putnu gripas tips arī citās Eiropas valstīs.

Saistībā ar notikušo piektdien, 5. maijā, plkst. 16.00 tika sasaukta Civilās aizsardzības komitejas sēde, kuras laikā „Slimību profilakses un kontroles centra” (SPKC) epidemioloģe Nonna Vološčuka sniedza epidemioloģiskās drošības ieteikumus, kas jāievēro tiem darbiniekiem, kuri nodarbojas ar mirušo putnu savākšanu. N. Vološčuka norāda, ka arī iedzīvotājiem jāievēro drošības prasības – minētajā teritorijā nav ieteicams zvejot, peldēties un dzert ūdeni no dīķa.

PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vadītājs Mārtiņš Seržants norādīja, ka PVD speciālisti sadarbībā ar Pašvaldības policijas darbiniekiem veic mirušo putnu savākšanu un likvidēšanu. Bez Esplanādes purva teritorijas tiks apsekotas arī citas pilsētas teritorijas, kurās vērojama lielāka putnu populācija.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neapmeklēt Esplanādes parku, kā arī nevest turp savus mājdzīvniekus. Ja citās pilsētas teritorijās tiek konstatēti novārguši vai miruši putni, aicinām iedzīvotājus ziņot PVD Dienvidlatgales pārvaldei, zvanot pa tālruni 65435082.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top