Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Ministrs atzinīgi novērtē izmaiņas Daugavpils siltumapgādē

03.05.2023
28. aprīlī oficiālajā vizītē Daugavpilī viesojās Latvijas Republikas Klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars. Viņš tikās ar domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu un apmeklēja PAS „Daugavpils siltumtīkli”, kur detalizēti iepazinās ar pēdējo gadu laikā paveikto pilsētas siltumapgādes jomā.

Par galveno sarunas tēmu kļuva tas, kādā veidā uzņēmumam un pašvaldībai izdevās enerģētiskās krīzes apstākļos īsā laika posmā pielāgoties darbam ar energoresursiem, kas ir lētāki par dabasgāzi, tādējādi novēršot briesmīgas sekas, kas dabasgāzes cenu kritiskā kāpuma dēļ draudēja visiem siltumenerģijas patērētājiem.

Uzņēmuma vadība pastāstīja, ka lielā mērā tas notika, pateicoties šķeldas katlumājas izbūvei SC-3 teritorijā un citu siltumražošanas staciju modernizēšanai. Darbs šajā virzienā turpināsies, izbūvējot vēl vienu šķeldas katlumāju SC-2. Paredzētas arī citas darbības siltumapgādes tarifa mazināšanai.

Klimata un enerģētikas ministrijas pārstāvji ļoti atzinīgi novērtējuši pašvaldības un PAS „Daugavpils siltumtīkli” paveikto darbu, uzsverot, ka pāreja no fosilā uz atjaunīgo kurināmo, kas mūsu pilsētā ir notikusi ļoti strauji, arī turpmāk, ņemot vērā klimatiskos apstākļus, būs raksturīga visām enerģētikas nozarēm. Un Daugavpils ir parādījusi, kā šī pāreja īstenojama produktīvi un ātri.

Kā vienu no svarīgākajiem uzdevumiem nākamajam attīstības posmam PAS „Daugavpils siltumtīkli” izvirza siltumtrašu modernizēšanu. Dažu posmu rekonstrukcija notiks pavisam drīz: jau nākamnedēļ, paralēli tramvaju līniju izbūves un pārbūves projektiem, uzsāks siltumtrašu posmu nomaiņu Jaunajos Stropos un Ķīmiķu ciematā.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top