Ceturtdiena,
20.jūnijs 2024
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma, Мария, Федот, Богдан, Валерия Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Ministrs atzinīgi novērtē izmaiņas Daugavpils siltumapgādē

03.05.2023
28. aprīlī oficiālajā vizītē Daugavpilī viesojās Latvijas Republikas Klimata un enerģētikas ministrs Raimonds Čudars. Viņš tikās ar domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu un apmeklēja PAS „Daugavpils siltumtīkli”, kur detalizēti iepazinās ar pēdējo gadu laikā paveikto pilsētas siltumapgādes jomā.

Par galveno sarunas tēmu kļuva tas, kādā veidā uzņēmumam un pašvaldībai izdevās enerģētiskās krīzes apstākļos īsā laika posmā pielāgoties darbam ar energoresursiem, kas ir lētāki par dabasgāzi, tādējādi novēršot briesmīgas sekas, kas dabasgāzes cenu kritiskā kāpuma dēļ draudēja visiem siltumenerģijas patērētājiem.

Uzņēmuma vadība pastāstīja, ka lielā mērā tas notika, pateicoties šķeldas katlumājas izbūvei SC-3 teritorijā un citu siltumražošanas staciju modernizēšanai. Darbs šajā virzienā turpināsies, izbūvējot vēl vienu šķeldas katlumāju SC-2. Paredzētas arī citas darbības siltumapgādes tarifa mazināšanai.

Klimata un enerģētikas ministrijas pārstāvji ļoti atzinīgi novērtējuši pašvaldības un PAS „Daugavpils siltumtīkli” paveikto darbu, uzsverot, ka pāreja no fosilā uz atjaunīgo kurināmo, kas mūsu pilsētā ir notikusi ļoti strauji, arī turpmāk, ņemot vērā klimatiskos apstākļus, būs raksturīga visām enerģētikas nozarēm. Un Daugavpils ir parādījusi, kā šī pāreja īstenojama produktīvi un ātri.

Kā vienu no svarīgākajiem uzdevumiem nākamajam attīstības posmam PAS „Daugavpils siltumtīkli” izvirza siltumtrašu modernizēšanu. Dažu posmu rekonstrukcija notiks pavisam drīz: jau nākamnedēļ, paralēli tramvaju līniju izbūves un pārbūves projektiem, uzsāks siltumtrašu posmu nomaiņu Jaunajos Stropos un Ķīmiķu ciematā.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top