Sestdiena,
2.marts 2024
Vārda dienas: Laila, Lavīze, Luīze, Федор Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Zilā Karoga sertifikātus saņēmušas divas Daugavpils peldvietas

02.05.2023
Lai iegūtu Zilā Karoga sertifikātu, peldvietām ir jāatbilst 33 kritērijiem, savukārt jahtu ostām - 38 kritērijiem, kuri skar peldūdens kvalitāti, notekūdeņu attīrīšanu un novadi, atkritumu savākšanu un citus vides apsaimniekošanas aspektus, dažādu cilvēku grupu pieejamības nodrošināšanu videi, izglītojošus pasākumus, drošības pasākumus un citus apsvērumus.

Latvijas peldvietas, kas saņēmušas Zilā Karoga sertifikātu 2023. gada sezonā:

Liepājas pilsētas Dienvidrietumu peldvieta

Liepājas pilsētas Peldvieta pie Stadiona

Liepājas pilsētas Beberliņu peldvieta

Rīgas pilsētas Vakarbuļļu peldvieta

Rīgas pilsētas Vecāķu peldvieta

Daugavpils pilsētas peldvieta Stropu Vilnis

Daugavpils pilsētas Stropu ezera peldvieta

Ventspils pilsētas pludmale

Jēkabpils novada Radžu ūdenskrātuves peldvieta

Limbažu novada Lielezera peldvieta

Saulkrastu novada Centra peldvieta

Savukārt jahtu ostu kategorijā sertifikāts piešķirts Liepājas SEZ jahtu ostai Liepāja Marina.

Tāpat arī 2 Latvijas peldvietas jau saņēmušas Zilā Karoga programmas ietvaros īstenotā Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta atzinības zīmi - Kuldīgas novada Mārtiņsalas peldvieta un Tukuma novada Abragciema peldvieta. Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta saņemšanai vēl iespējams pieteikties līdz 8. maijam.

Simboliskā pasaules populārākā tūrisma ekosertifikāta Zilā Karoga pasniegšana un sezonas atklāšanas pasākums norisināsies 15. maijā plkst. 11:00-14:30 Rīgā, VARAM telpās Peldu ielā 25. Pasākuma ietvaros Zilā Karoga balvu saņēmušās pašvaldības dalīsies informācijā par pieredzi, ieviešot programmas kritērijus. Tāpat arī pasākumā tiks sniegta aktuālā informācija par tēmām, kas sasaucas ar Zilā Karoga prasību ieviešanu - peldūdens kvalitāti un ūdens piesārņojumu, drošības aspektiem un risku prevenciju peldvietās, kā arī par jūras piesārņojošo atkritumu samazināšanas praktiskajām rīcībām un labajām praksēm.

Zilā Karoga kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu un piekrastes apsaimniekošanai, kurā ir ņemti vērā vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības faktori, un pievērsta liela uzmanība vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai, tādējādi garantējot drošu atpūtu tīrā vidē. Iesaistoties kampaņā, pašvaldības apņemas īstenot arī plašākas vides informācijas un izglītības iniciatīvas. Kopā ik gadus Latvijā vietējā līmenī Zilā Karoga programmas ietvaros norisinās vairāk kā sešdesmit dažādi vietējie vides izglītības pasākumi.

Zilā Karoga programmu Latvijā, sadarbībā ar VARAM, īsteno Vides izglītības fonds (VIF), kas ir dibināts ar mērķi veicināt ilgtspējīgu attīstību ar vides izglītības palīdzību. VIF pamatktivitātes ir saistītas ar pasaules vadošās vides izglītības organizācijas Foundation for Environmental Education (FEE International) programmu īstenošanu Latvijā. 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top