Trešdiena,
7.jūnijs 2023
Vārda dienas: Arnis, Gaida, Иван Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Eiropas pagalma svētki. Daugavpilī plaši svinēs Eiropas nedēļu

01.05.2023
Maijā visā Eiropā un Latvijā plaši tiek atzīmēta Eiropas diena. Dažādos pasākumos un aktivitātēs kopā stiprinām izpratni par mūsu kā eiropiešu izaugsmes iespējām, solidaritāti, kultūru dažādību un vērtībām, kas mūs vieno.

Mēs varam būt lepni par savu valsti un piederību Eiropai, kas tiecas būt zaļākais kontinents pasaulē, veicina jaunu prasmju apguvi un kāpina savu konkurētspēju citu valstu vidū. Mēs esam daļa no Eiropas Savienības, kas rūpējas par drošību un iestājas par demokrātiju, tiesiskumu un brīvībām.

Demokrātijas nedēļa ir laiks, kad savu dzimšanas dienu svin EUROPE  DIRECT Dienvidlatgale centrs. Gada laikā Centra dažādos pasākumos iesaistījušies vairāki tūkstoši iedzīvotāju. Kopā ar sadarbības ar partneriem esam sarūpējuši plašu svētku nedēļas programmu, kurā iesaistīties varēs ikviens iedzīvotājs. Piedaloties Eiropas svētku pasākumos, stiprināsim savu līdzdalību un atbildību par Eiropas un Latvijas tagadni un nākotni kopā.

Aicinām svinēt Eiropas spēku un vienotību kopā!

Daugavpilī Eiropas nedēļu uzsāksim svinēt  “Eiropas Pagalma svētkos”  3. maijā, kad teju visas dienas garumā no plkst.10:00 līdz 15:00 aktīvi darbosimies Daugavpils Valsts ģimnāzijas un Vienības pamatskolas pagalmā.

Daugavpils iedzīvotājus svētku pagalmā gaidīs skatuve ar plašu izklaides programmu – uzrunām, koncertiem un konkursiem
. Apkārt pagalmam varēs  apskatīt un apgūt dažādas prasmes pašvaldības iestāžu (inovāciju centrs, bibliotēka, tehnikumi, Daugavpils Universitāte), jauniešu biedrību u.c. organizāciju teltīs. Pasākums notiks trīs daļās, ik pa stundai mainīsies aktualizēto prasmju programma. Pasākuma izskaņā pl. 13.45 sāksies sadziedāšanās. Latgales plānošanas reģiona paspārnē esošais EUROPE DIRECT Dienvidlatgale centrs pasākumu rīko sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Kultūras, Izglītības, Jaunatnes un Sporta departamentiem, kā arī ar Daugavpils Valsts ģimnāziju un Vienības pamatskolu.

Šai dienā, (03. maijā) sadarbībā ar ESIP centru un Daugavpils Saskaņas pamatskolu Latgales Centrālajā bibliotēkā  pl.:11.00 notiks Eiropas valodu pasākums “Erasmus+ darbnīca“. Pasākumā dalībnieki varēs iegūt informāciju par ES. Pasākuma saturu kuplinās Spānijas, Polijas, Ziemeļmaķedonijas un Turcijas jaunieši, kuri demonstrēs prezentācijas savās valodās par valstīm, kuras tie pārstāv. Pasākuma darba valoda – angļu.

Pasākumā dalībnieku skaits ierobežos!
 
9. maijā, svinot Eiropas dienu,  J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijā notiks “Eirospēle“, kurā pilsētas skolu jauniešu komandām astoņās stacijās būs iespēja iziet un atbildēt uz jautājumiem par ES valodām, ēdieniem, tautastērpiem, himnām, ievērojamākām vietām, interesantiem faktiem, un, protams, par ES valstīm un pilsētām.

9. maijā 
Augšdaugavas novada kultūras centrā “Vārpa” kuplam jauniešu pulkam tiks rīkots izglītojoši informatīvs pasākums Mega ERASMUS. Tajā būs iespēja uzzināt par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras piedāvātajām iespējām. Pasākuma otrajā daļā tiks rīkotas “Prāta spēles”, kurās labākā komanda ar Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba atbalstu dosies iepazīšanās braucienā uz Eiropas Parlamentu Briselē.

Pasākumam līdz 05.05.23. var pieteikties: izglītības iestādes (ne vairāk kā divas komandas no vienas iestādes), jauniešu biedrības vai jauniešu grupas līdz 4 cilvēkiem komandā, aizpildot pieteikuma formu ej.uz/eiropasdienadaugavpili23.

EIROPAS EKSĀMENS

Tāpat, svinot Eiropas dienu Latvijā jau desmito reizi, no 7. maija plkst. 8.00 līdz 9. maija plkst. 21.00 tīmekļa vietnē www.esmaja.lv notiks tiešsaistes tests Eiropas eksāmens.

Tests ir izzinošs un atraktīvs veids, kā katram pašam pārbaudīt un paplašināt savas zināšanas par Eiropas Savienību. Piedalīties ir aicināti gan skolēni, sākot jau no pirmās klases, gan pieaugušie līdz sirmam vecumam.

Šogad 1.–3. un 4.–6. klases skolēniem tiek rīkots arī konkurss, kas palīdz gatavoties Eiropas eksāmenam un pilnveidot zināšanas par daudzveidīgo Eiropu. Konkursā var piedalīties gan visa klase kopā, gan katrs skolēns individuāli.

Uzzināt vairāk, pieteikties dalībai Eiropas eksāmenā un piedalieties pārsteiguma balvu izlozē 
var šeit.

AKCIJA “ATPAKAĻ UZ SKOLU/ ATPAKAĻ UZ UNIVERSITĀTI” JAU 15.REIZI LATVIJĀ!

2023. gadu visā Eiropā atzīmē kā Eiropas Prasmju gadu
, atgādinot par konkurētspējas, līdzdalības un talanta nozīmi, tāpēc ikgadējā akcija „Atpakaļ uz skolu/ Atpakaļ uz universitāti 2023” īpašu uzmanību pievērsīs iedvesmošanai un motivācijai apgūt jaunas prasmes, izzināt, kādas prasmes dažādām personībām bijušas visnoderīgākās karjeras un personiskajā izaugsmē.

Akcijas ietvaros no 3. līdz 9. maijam Dienvidlatgales mācību iestādēs viesosies Eiropas stāstnieki. Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā vadītāja Zane Petre 2. maijā viesosies Līvānu 1.vidusskolā un 03. maijā Krāslavas Varavīksnes vidusskolā, bet Daugavpils Valstspilsētas vidusskolā 03. maijā viesosies Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un 9. maijā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Starptautiskās sadarbības un atbalsta nodaļas projektu koordinators Viesturs Bērziņš.

Aktuālo informāciju par Europe Direct Dienvidlatgale centra darbību un pakalpojumiem var uzzināt LPR tīmekļa vietnē www.lpr.gov.lv sadaļā Europe Direct Dienvidlatgale, Facebook @EuropeDirectDienvidlatgale. Europe Direct Dienvidlatgale centrs atrodas Saules ielā 15, Daugavpilī.

Papildu informācija: Oskars Zuģickis, “EUROPE DIRECT Dienvidlatgale” centra vadītājs, e-pasts: [email protected]
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 01.05.2023 19:19
Es sava pagalmaa rikoju tijai savas tautas tradicijas un svetkus...jo esmu latviete un man ir savas vertibas tradicijas kultura un svetki ko sauc par latvisko dziveszinu..un tam hjabut ka muzifam turpinajumam latvietibai.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Jānis Stībelis izdod jaunu dziesmu
Ja si dziesma viegli naca un viegli aizies..ka viendienite..atminaa nepaliekosa muzika ko otro reizi klausities negribetu..skiet ka latvijaa vairs nav ne labu komponistu he dziedataju..tapec ari eirovizijas mums neveicas. Sīkāk...
Veselību veicinošu pārgājienu cikls Augšdaugavas novadā
But kopaa ar dabu ir vienkarsi fantastiski..man patik vienai doties pargajienaa..uz meziwm purviem.jo tikai divvientulibaa tu spesi saskatit un sajust tas skaistumu varenibu dzivigumu gusi mieru un harmoniju ilgam laikam..lai tev izdodas atpusties kopaa ar draugiem vai vienam briniskigaa pargajienaa.pa dinaburgas takam. Sīkāk...
Daugavpilī sumināja zelta kāzu jubilārus
Nu ko lai saka...ruugts..muuza garumaa. Sīkāk...
facebook draugiem
Top