Pirmdiena,
4.Decembris 2023
Vārda dienas: Baiba, Barba, Barbara, Прокоп, Ярополк Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

“Mācītspēks” reģionos: ko par skolotāja amatu domā Daugavpilī?

02.03.2023
Skolotāju izglītības projekts “Mācītspēks” februārī un martā ir paviesojies vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Daugavpilī, lai uzzinātu, ar kādām emocijām iedzīvotāji atceras savus pirmos skolotājus, kādus izaicinājumus saskata pedagoga darbā un kādus skolotājus viņi vēlētos redzēt skolās mūsdienās. Jau iepriekš ziņots, līdz šī gada 2. aprīlim dažādu jomu profesionāļus ar jau iegūtu augstāko izglītību aicina pieteikties dalībai skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, lai darba vidē balstītās studijās Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē iegūtu skolotāja kvalifikāciju.

Skolotāju izglītības projekts “Mācītspēks” februārī un martā ir paviesojies vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Daugavpilī, lai uzzinātu, ar kādām emocijām iedzīvotāji atceras savus pirmos skolotājus, kādus izaicinājumus saskata pedagoga darbā un kādus skolotājus viņi vēlētos redzēt skolās mūsdienās. Jau iepriekš ziņots, līdz šī gada 2. aprīlim dažādu jomu profesionāļus ar jau iegūtu augstāko izglītību aicina pieteikties dalībai skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, lai darba vidē balstītās studijās Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē iegūtu skolotāja kvalifikāciju.

Edgars un Svetlana no Daugavpils ir saistīti ar izglītības jomu savā pilsētā. “Skolotājam ir jābūt striktam, ar savu nostāju un pašpārliecinātam. Arī vispusīgam, jārod kopīga valoda ar bērniem, lai skolotāja pasniegtais priekšmets tiktu uztverts ar interesi un prieku,” tā viņi raksturo izcila skolotāja īpašības. Svetlana stāsta arī par iemesliem, kādēļ ir izvēlējusies pedagoģiju: “Skolotāja darbs ir pieprasīts jebkurā pilsētā, jebkurā vietā. Profesija ir interesanta un radoša. Es mācu klavierspēli, un tai ir ļoti nepieciešama radoša pieeja. Katru dienu, pat katru stundu ir nepieciešams izdomāt kaut ko jaunu un aizraujošu, tāpēc man tas tiešām patīk!”

Edgars šajā nozarē saskata arī vairākus izaicinājumus. “Dažkārt gadās tādas situācijas, kad bērnam nav taisnība, bet viņu aizstāv vecāki, kas 100% pārliecināti, ka jebkurā gadījumā bērns nav vainīgs, neskatoties uz to, ka viņu atvase dažkārt neapmeklē un/vai kavē skolu un neuzvedas atbilstoši pieņemtajām pieklājības normām,” viņš stāsta par skolotāja profesijas neredzamajām pusēm.

Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes studente Anna Luīze Ruskule uzskata, ka lielākais skolotāju izaicinājums ir pielāgošanās dažādiem apstākļiem. “Straujo tehnoloģiju attīstību un skolu reformu ietekmē ir jāpielāgojas citādiem apstākļiem un jaunai mācību sistēmai. Katram skolēnam ir nepieciešama atsevišķa pieeja. Piemēram, ja skolotājs māca gan astoto, gan divpadsmito klasi, ir jāsaprot šīs atšķirības skolēnu uzvedībā. Nemitīga pielāgošanās dažādām situācijām ir neatņemama skolotāju ikdienas sastāvdaļa.” Lai gan skolotājas profesija nav viņas pirmā karjeras izvēle, viņa nenoliedz, ka ir domājusi arī strādāšanu pedagoga amatā. “Varētu teikt, ka žurnālista darbs un skolotājas darbs ir savstarpēji līdzīgi. Es tomēr gan nevēlētos uzņemties atbildību par skolēnu nākotni. Tieši skolotāja ieguldījums savos skolēnos nosaka viņu turpmākās gaitas dzīvē,” norāda studente.

“Mans mīļākais skolotājs ir mana trenere, turpat, kur pašlaik strādāju. Viņa vienmēr mani ir iedrošinājusi kļūt par sportisti, lai gan es pie viņas ierados bez jebkādām priekšzināšanām. Jau vairākus gadus no viņas saņemu atbalstu un ticību saviem spēkiem – tāpēc arī pati kļuvu par skolotāju. Trenere arī man ir bijis kā spilgts piemērs dažādās dzīves jomās. Vienmēr vēlējos viņai līdzināties,” tā par savas profesijas izvēli stāsta Anastasija Smoļakova, kura pašlaik ir orientēšanās sporta un kartogrāfu pulciņa pasniedzēja bērnu un jauniešu centrā “Jaunība”. Viņa uzskata, ka mūsdienās ir ļoti daudz izaicinājumu skolotāja darbā – lielākais no tiem ir atalgojums, kas nav atbilstošs ieguldītajam darbam.

Jaunajiem skolotājiem, kas nesen uzsākuši darbu skolā, Anastasija velta spēcinošus vārdus: “Novēlu iedvesmu un vēlmi sadarboties savā starpā. Manuprāt, tieši sadarbība ir tas, kas mums palīdzēs tikt galā ar izaicinājumiem, ar kuriem skolotāji nepārtraukti saskaras. Mums jābūt arī atbalstošiem gan savā starpā, gan atbalstīt bērnus, viņu vecākus un būt par lielisku piemēru apkārtējiem. Tikai tad mums viss izdosies!”

Līdz šī gada 2. aprīlim dažādu jomu profesionāļus ar jau iegūtu augstāko izglītību aicina pieteikties dalībai skolotāju izglītības projektā “Mācītspēks”, lai darba vidē balstītās studijās Latvijas Universitātē, Daugavpils Universitātē vai Liepājas Universitātē iegūtu skolotāja kvalifikāciju. Šogad īpaši pieteikties aicināti profesionāļi, kuri vēlas kļūt par latviešu vai otrās svešvalodas (vācu, franču u.c. valodu), kā arī STEM mācību priekšmetu pedagogiem. Pēc veiksmīgi izturētas atlases katram no 100 topošajiem skolotājiem tiks piedāvāts pedagoga darbs kādā no Latvijas skolām. Pieteikuma anketa un plašāka informācija par skolotāju izglītības projektu “Mācītspēks” pieejama mājaslapā https://macitspeks.lv/, savukārt informācija par veidiem, kā kļūt par pedagogu vai profesionāli augt pedagoģijas jomā pieejama https://esiskolotajs.lv/ .

Par projektu “Mācītspēks”

Projektu “Mācītspēks” īsteno Latvijas Universitāte, Daugavpils Universitāte un Liepājas Universitāte, to pārrauga Izglītības un zinātnes ministrija. Projekts “Mācītspēks” tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētā projekta Nr. 8.2.1.0/18/I/004 „Latvijas Universitātes inovatīvas, pētniecībā balstītas studiju virziena „Izglītība un pedagoģija” studiju programmas” un otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas „Skolotājs” licenču ietvaros.

VIDEO

daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-7/7)
Nakotne 02.03.2023 18:13
Un jums vel prataa amati un skolotaji..driz bus cilveku radita pastardiena.amen.
Jaunietis 02.03.2023 18:15
Ja nehocu ucitsa. Ja hocu zenitsa.
Nezinitis 02.03.2023 18:19
Kad izdzirdu vardu skolotajs..es liidu pagultee..riktigs bubulus ar radamkoku rokaa kurs nezinitim grib uzsaut ar to pa pakalju
Leduspuke 02.03.2023 18:31
Peeeeeee.man nepatik skola nepatik skolotaji nepatik macities..es jus hegribu pat atcereties varturi tadi..ka tik piezimi un divnieku ielikt..es no jums centos mukt ka satans no krusta..un kad pabeidzu pamatskolu..tad sadzeros moku jo ta bija mana laimigakaa diena uz muziem jus vairs neredzet.jo es esmu dzimysi brivibai..vai jus vispar ziniet ko ta nozimee..luk tagad jus saprotiet ko ta nozimee.kad tas pietrukst..ta luk.
Leduspuke 02.03.2023 18:55
Man ir tijai 8 klases...un man jau skiet ka par daudz..man pietiktu ar sakumklasem...tik daudz gadus no dzives pazaudet..ta nav joku lieta..un kam man meza laumai izglitiba..meza dzimu mezaa augu mezaa muuzu nodzivosu..
Leduspuke 02.03.2023 18:59
Sodien esmu pamatigi nostradajysies..es satecinaju 100 litrus klavu sulu.vai cik salda kaa miedzins kas peksni man uznaca..arlabunakti lotgolisi..
Leduspuke 03.03.2023 05:12
Palasiju horoskopus..ak jus Duraceni.neko nesiet sapratusi no manis sacita un eset pelnijysi ar radamkoku pa pakalju da man no jums neko nevavag...es te izklaidejos.pec darba..jo man paslaik ir aktivs sulu tecinasanas laiks..un ta ir mana maize.. un jusu maizi nan nevahagka pataupuet to sev..gruti laiki prieksaa.man riebjas jedzieni plani merki.karjera.utt..pietaupuet tos spasi sev..noderes...bet varbut ka driz nevienam vairs tos hevajadzes...stulbenu bars he izglitotue jys visi esiet..tas tiesam..jo luwlaja izglitiba jo liekaks mulkis.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldības policija aiztur agresīvu jaunieti
MAN NOMIRA DĒLS PATO LAIKU MANI APZAGA RoMKA PELNIS OLGA PELNIS BIJUSĪ SAPKOVSKA.lAI VISU ATDOD.pOLICIJĀ STRĀDĀ ARZAJEVS SeRGEJS ATRODOT MIRUŠU Irēnu Pauliņu piezvanīja radiem Pelnisiem un kopā iznesa visu viņas māju.P0licijā Arzajevs strādālai aizstāvētu radus zagļus un kopā apzagtu mirušos.Policijā var visu . Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Jautajums vai daugavpiks zinas veidotaji visi atvalinajumaa vai ar covidu sasirgusi..ka portals nedarbojas..kur ir jaunakaa info.par daugavpili..vai tur ari nekas vairs henotiek..ka laci ziemas miwga gul.vai par sunu ciemu parvetusies...ko.. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Izlasiju horoskopaa nra ka ar skorpioniem nevajag preceties sasmejos.pilnigi pareizi...skorpionuem jus neesiet vajadzigi..tapec heskrieniet viniem pakal.nevajajiet un neuzbazieties .vini bez jums ir kaimigi un viennet atrod to ko meklee. Sīkāk...
facebook draugiem
Top