Svētdiena,
14.Augusts 2022
Vārda dienas: Virma, Zelma, Zemgus, Антон, Александр, Гурий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Atjaunos jūlijā pārtraukto lidlauka attīstības projektu

30.11.2021
Pirmdien, 29. novembrī, Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti lēma par Daugavpils lidostas projekta atjaunošanu. Ar nosacījumu, ka valdība pilnā apmērā segs būvprojekta izstrādes izmaksas, informē Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa. 

Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti lēma atcelt Daugavpils pilsētas domes 2021. gada 2. jūlija lēmumu Nr. 423 “Par investīciju projekta “Būvprojekta izstrāde objektā “Daugavpils lidlauka un pieguļošās teritorijas attīstība Lidostas ielā 4, Lociki, Naujenes pagastā, Daugavpils novadā” īstenošanas apturēšanu”, ar nosacījumu, ka būvprojekta izstrādes izmaksas EUR 1 073 682.61 ar PVN apmērā pilnā apjomā tiks segtas no valsts budžeta līdzekļiem. Līdz ar to atbalstīta arī  Daugavpils lidlauka un pieguļošās teritorijas attīstības projekta virzību, saskaņā ar 2020. gadā izstrādāto tehniski ekonomisko pamatojumu.

2021. gada 2. jūlija Daugavpils pilsētas domes ārkārtas sēdē deputāti nolēma līdz 2025. gada 1. augustam apturēt būvprojekta izstrādes īstenošanu, jo pašvaldībai nebija pieejams nepieciešamais finansējums.

Novembra izskaņā, pēc Daugavpils pašvaldības priekšsēdētāja Andreja Elksniņa un Pilsētas saimniecības un attīstības komisijas vadītāja Igora Aleksejeva tikšanās ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu, tika panākta vienošanās, ka valsts kļūs par galveno investoru Lociku lidlauka attīstības projekta dokumentācijas izstrādē un ieguldīs 1,17 miljonus eiro.

“Es redzu mērķtiecīgu pašvaldības darbu, lai sekmētu uzņēmējdarbību pilsētā un piesaistītu investīcijas. Lociku lidlauka attīstības projekts ir nozīmīgs ne tikai Daugavpils pilsētai, bet arī visam Latgales reģionam kopumā. Ministrija ir gatava atbalstīt projektus, kas veicinās reģiona attīstību nākotnē,” sacīja ministrs. Savukārt Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš 29. novembra domes sēdē norādīja, ka arī klātesošie deputāti būs atbildīgi par pieejamo finansējumu un investoru piesaisti.

Daugavpils dome informē, ka šobrīd projekta realizācija paredzēta par valsts līdzekļiem. Savukārt iepriekšējā domes vadība daļu projektēšanas izdevumu plānoja segt ņemot kredītu Valsts kasē uz 5 gadiem.

Foto: REM PRO
 
 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Ak losenit tev tik pirtis sausana un zaki prataa.es atnacu te atpusties.mieraa un klusumas.man te patik..te ir tik kluss un mierigs nu gluzi ka manaa mezaa.sezu uz cina un domaju par dzivi.par politiku es neko negribu zinat jo es tapat visu zinu..mani interesee latgales laudis un par viniem es izlasu latgales laikaa.latgale ir ipasa.tur vel laukos viensetas cep maiziti uz klavu lapam..un varbut kaut kur vel dzivo ar petrolejas lampam ..un gludina ar gludekli ar oglem.ka muzejaa. akas ar vindaam..un cilveki gara brivi ticigi un vienkarsi..cik tas ir skaisti.dievs daba darbs tas ir laimes kods..tikai to censas kads izdzest no apzinas..bet es ticu ka dievs uzvares. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Kas tie par jokiem losene ar vienu savienu tris zakus nosavusi...es ta negribeju..ludzu izdzesiet iekopejusos komentus.. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam” 4.raidījums
Jauki jauki.razot jau var.tikai kurs vares atlauties tos nopirkt..nak rudentinis bus barga ziema..cilveki doma ka visu nomaksat par ko partiku nopirkt cenas ka senes aug lieluma..tirgi arii paluek arvien tuksaki pat ogas vairs neperk..jo bez tam redz varot dzivot bet bez ekektribss nee.ta teica kada pirceja...jataupot.nu ko pagaidam lotgolisi perieties savos ezeros..kadam varbut vectevu pirtina laukos...labie laiki beigusies uz muziem..amen.
Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top