Trešdiena,
1.Decembris 2021
Vārda dienas: Arnolds, Emanuels, Платон, Роман Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Latgales politiķi novēloti uzrunā iedzīvotājus vakcinēties

22.11.2021
Latgalē ir zemākie vakcinācijas pret Covid-19 rādītāji, taču tikai šobrīd atsevišķās pašvaldībās sākts uzrunāt iedzīvotājus vakcinēties, par to, kas un kā palaida garām iedzīvotāju informēšanu par vakcinācijas procesu, ziņo LTV raidījums “De Facto” 21. novembra sižetā.

Valdība jau gada sākumā izvirzīja uzdevumu, kas paredz pastiprinātu Latgales iedzīvotāju un krievvalodīgo uzrunāšanu vakcinēties, taču šī komunikācija nav sniegusi vēlamo rezultātu. Šobrīd novērojam, ka tieši Daugavpilī ir lielākais Covid-19 saslimstības rādītājs, un Latgalē vēl joprojām ir zemākā vakcinācijas aptvere.

Latgales iedzīvotāji tiešo informāciju ar radio starpniecību par vakcināciju sāka saņemt tikai augustā, taču oktobrī reģionālajos laikrakstos sāka parādīties Latgales personību pieredzes stāsti par vakcināciju.

RSU veiktais pētījums rāda, ka lielāka iedzīvotāju uzticība ir tieši vietējiem politiķiem un līderiem, nevis valsts līmeņa amatpersonām. Sabiedrības uzrunāšana vakcinēties no Latgales pašvaldību vadītāju puses būtu spēcīgs signāls, tomēr šoreiz novēlots. Vadītāji neuztver uzrunāšanu kā savu pienākumu, bet gan Veselības ministrijas.

RSU komunikācijas fakultātes profesors Sergejs Kruks pauž, ka politiķi varētu iedzīvotājus uzrunāt tik pat aktīvi kā priekšvēlēšanu laikā: “Vidusmēra cilvēks nobalsos par konkrēto politisko partiju, ja “pagasta vecis” tā pateiks”. Cīņa par savu vēlētāju varētu pārtapt par cīņu par savu iedzīvotāju veselību un dzīvību gan ar pašvaldības laikrakstu palīdzību, gan ar reģionālo mediju starpniecību.

Komentējot iedzīvotāju uzrunāšanu vakcinēties, Augšdaugavas novada priekšsēdētājs Arvīds Kucins neuzskata, ka pašvaldībām ir jāstāsta par vakcinācijas nepieciešamību, kā arī iekļaut to pašvaldības izdevumā. Tāpēc viena ziņa aprīlī, nākamā - oktobra beigās. Arī oficiālais pašvaldības laikraksts “Krāslavas Vēstis” pēdējo reizi informēja par vakcināciju aprīlī, taču “Rēzeknes Novada Ziņas” - februārī.  

LTV ziņo, ka vakcinēto skaits Preiļu novadā ir viens no zemākajiem valstī, taču priekšsēdētājs Ārijs Vucāns uzsver, ka līdz šim ir bijušas citas prioritātes pēc Novadu reformas, nevis iedzīvotāju publiska uzrunāšana vakcinēties. 

Savukārt rēzeknieši par vakcināciju tiek informēti regulāri, lai gan pirmais pamudinājums no pilsētas mēra Aleksandra Bartaševiča “Rēzeknes Vēstnesī” parādās tikai oktobra nogalē. Publiski aktīvāks, kā jau politiķiem ierasts, mērs bija tieši priekšvēlēšanu laikā, kur par vakcināciju netika runāts.

Situācija Daugavpilī pēdējā mēneša laikā ar publisko komunikāciju ir zināmi uzlabojusies gan no pašvaldības puses, gan no Daugavpils Reģionālās slimnīcas pārstāvjiem. Piemēram, Iveta Jukšinska, Daugavpils domes deputāte un DRS infektoloģe, visus iedzīvotājus savā “Facebook” profilā uzrunāja ar saukli “Vakcinējaties nevis sertifikāta, bet viens otra dēļ!”, kas izraisīja plašu rezonansi mediju telpā.

Tomēr pilsētas domes deputāts Igors Prelatovs pavasarī [tolaik vēl kā pilsētas mērs] izplatīja nepatiesu informāciju par masku efektivitāti, iestājoties pret aizsargmasku lietošanu sākumskolā un apgalvojot, ka Covid-19 statistika ir “uzpūsta”. Pavasarī deputāts pauda nostāju, ka cilvēkam ir izvēles brīvība. Prelatovs uzsver, ka neuzticas autoritātēm, kas pauž uzticamu un zinātniski pierādītu informāciju par vakcināciju (piemēram, PVO vai Eiropas Zāļu aģentūra), tad ko mēs sagaidām no sabiedrības, ja līderi pauž šādu nostāju?

Arī Andrejs Elksniņš "De facto" sižetā uzsver Veselības ministrijas pienākumu uzrunāt iedzīvotājus, kur attiecīgi tiek ieguldīti lieli finansiālie līdzekļi no valsts budžeta. Pilsētas mērs stāsta, ka pašvaldības aktīva iedzīvotāju uzrunāšana vakcinēties sākās līdz ar augstajiem Covid-19 saslimstības un stacionēšanas rādītājiem.

Nākamais jautājums, kas šobrīd uztrauc, vai nebūs līdzīga situācija ar balstvakcīnu, īpaši riska grupām, par kuras iespējamo nepieciešamību nav konkrēta rīcības plāna. Liela daļa “Janssen” vakcīnas saņēma tieši izbraukuma vakcinācijas laikā, taču balstvakcīnu var saņemt tikai tie, kuri paši ir gatavi doties uz vakcinācijas vietu. 


LTV ziņu dienests/ Daugavpilsziņas.lv

 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šī gada Daugavpils pilsētas domes grantu programmas “Impulss” konkursā tika atbalstītas 13 biznesa idejas.
Apspriest
Aptauja
Kāpēc Jūs nevakcinējaties pret Covid-19?
Jaunākie komentāri:
Cilvēki ir Latvijas gods - Inguna Kokina
????????UZMANIBU IPASNIECES ZALU RAZOTAJAS OLAINFARM APRAKA OMITI JO NEATRADA ZALES BET TAGAT MEIGINA IESMERET MAN GAN TEV.....????????????????????????????????????


Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Drīzi būs tā, ka cilvēku vajag apglabāt, vajadzēs sertifikātu!! Sīkāk...
Valērijs Kononovs: Cilvēki mirs, būs jāapglabā
Nu ja ta ir politika.. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top