Piektdiena,
18.jūnijs 2021
Vārda dienas: Alberts, Madis, Дорофей, Игорь, Федор, Константин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Ar nākamo mācību gadu augs PII pedagogu algas

14.05.2021
Lai mazinātu nevienlīdzību pirmsskolas pedagogu atalgojuma sistēmā, ceturtdien, 13. maijā Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu ar 1. septembri palielināt uz 872 eiro pirmskolas izglītības iestāžu pedagogu mēneša darba algas likmi.

Pirmsskolas izglītības iestāžu (PII) pedagogu atalgojuma likme pašlaik ir par 33% zemāka nekā pedagogiem vispārizglītojošās skolās, lai gan darba pienākumi un atbildības pakāpe ir vienāda. 5. maija Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija skatīja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) piedāvāto pedagogu darba samaksas finansēšanas modeli, kas paredz no 1. septembra palielināt par 5% vienas stundas izmaksas PII skolotājam, nosakot zemāko algas likmi 872 eiro.

IZM pašlaik ir gatava celt atalgojumu par 5% tiem pedagogiem, kuri strādā ar 5 un 6 gadus veciem bērniem, pārējiem PII pedagogiem atalgojums tiek maksāts no pašvaldību budžeta. Latvijā kopumā strādā 11 973 pirmsskolas iestāžu pedagogi, no tiem tikai 3783 ir skolotāji darbam ar 5 – 6 gadus veciem bērniem, kuru atalgojums tiek segts no valsts budžeta. Daugavpils pilsētas pirmskolas izglītības iestādēs kopumā strādā 591 pedagogs, no kuriem 245 pedagogi strādā ar 5 – 6 gadus veciem bērniem, bet 346 pedagogi – ar 1,5 – 4 gadus veciem bērniem.

Pirmskolas izglītības iestāžu pedagogu atalgojums Daugavpilī vienmēr bijis viena no pašvaldības prioritātēm. Daugavpils pilsētas dome regulāri paaugstinājusi PII pedagogu mēnešalgas likmes. Tā kā iepriekš tika paredzēts, ka šogad PII pedagogu atalgojums no 800 eiro tiks palielināts uz 830 eiro, Daugavpils pilsētas domes 2021. gada budžetā PII skolotāju algu palielināšanai jau tika paredzēti 30 000 eiro.

Reaģējot uz radošos nevienlīdzīgo atalgojumu situāciju, Daugavpils pilsētas domes deputāti 13. maija sēdē lēma no 1. septembra palielināt algas arī tiem PII pedagogiem, kuri ikdienā strādā ar 1,5 – 4 gadus veciem bērniem. Šim nolūkam nepieciešams papildfinansējums 102 064 eiro apmērā. Vajadzīgo summu paredzēts rast pārskatot pašvaldības gada budžetu un veicot tā pārdali.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Latvīšu viesturiskūs zemu lykums – jaunys īspiejis kūpt latgaliskumu
Ļūti pareizi Agris Bitāns runoj. Tai poš Teirunīka kungam skaidra nūstuoja Latgola vaicuojumūs. Prīkšlykums: sasaukt Latgaļu saītu (kongresu) ar zynomu mierķi, apsasprīst un sagataveit notu vaļdeibai. Es par Latvejis daleišonu jau runovu pyrmijā ( Zalāna) ATR laikā. Tok nivīns naklauseja taišņi ūtraidi, saceja siedi mīreigs, kū Reigā pascies tys i byus. Godi irā paguojuš, prūtoms Latgola vaicuojumā progress ir. Vāga pauotrynuot, sovaižuok kuortejuo daleišona (ATR) otkon Latgola teritoreju naatzeist. Es daže īzadūmoju par kū.

Sīkāk...
Atklāta jauna pastaigu taka Daugavpils novadā
Sveiki! Vai šī taka ir kaut kur tuvumā Tarzans parkam? https://www.lieliskadavana.lv/daugavpils-piedzivojumu-parks-tarzans--tarzans ? Sīkāk...
Deniss Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi
Eurosport komentētāji tiešraidē Denisa uzstāšanos nosauca par dienas augstvērtīgāko priekšnesumu un kategoriski nepiekrita tiesnešu zemajam vērtējumam. Deniss bija pelnījis stabilu vietu pirmajā sešiniekā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top