Piektdiena,
18.jūnijs 2021
Vārda dienas: Alberts, Madis, Дорофей, Игорь, Федор, Константин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Plānots modernizēt DRS Staru terapijas bloku

12.05.2021
Neskatoties uz grūtībām, ko radījusi koronavīrusa pandēmija, Daugavpils Reģionālajā slimnīcā turpina īstenot vairākus projektus, kuru mērķis ir medicīnisko pakalpojumu kvalitātes uzlabošana. Vērienīgākais no tiem paredz bunkura-piebūves celtniecību pie esošā Staru terapijas bloka un jauna aparāta iegādi onkoloģisko pacientu ārstēšanai.

DRS teritorijā jau vairāk nekā 10 gadus darbojas atsevišķs Staru terapijas bloks, kas ļauj veikt pretvēža apstarošanu un ārstēšanu gan pirms, gan pēc operācijām. Latvijā ir tikai 4 vietas, kur iespējams veikt šādas manipulācijas – divas Rīgā un pa vienai Liepājā un Daugavpilī. Katram šādam blokam ir liela nozīme visai medicīnas nozarei valstī. Uz Daugavpili, lai saņemtu staru terapiju, brauc pacienti arī no citiem reģioniem.

Tomēr esošajam lineārajam paātrinātājam ir jau 11 gadi, un tas periodiski salūzt. Ņemot vērā Covid-19 aktuālo situāciju, rezerves daļu, kas nepieciešamas remontam, piegāde uz Daugavpili var ilgt vairākus mēnešus, radot nepieņemamu aizkavēšanos, jo terapijas pārtraukšana var izraisīt slimības recidīvu un vēža pacientu veselības pasliktināšanos. Tāpēc jaunā projekta mērķis ir izveidot divas plūsmas, un gadījumā, ka vienam no aparātiem būs nepieciešams remonts, staru terapijas pakalpojuma sniegšana netiks pārtraukta.

Līdz ar jauna aparāta iegādi ir plānots izveidot arī speciālu piebūvi, kuras kopējā platība būs gandrīz 300 m2. Summārie izdevumi šiem mērķiem ir 4,8 milj. eiro, lielāko daļu no kuriem segs Eiropas līdzfinansējums.

Vienlaikus Plaušu slimību un tuberkulozes centrā tika pārveidota Paliatīvās aprūpes nodaļa, izveidojot intensīvās terapijas vienību koronavīrusa slimnieku ārstēšanai. Tā sāka darboties jau pagājušā gada beigās, taču šim nolūkam bija jāizmanto citu slimnīcas nodaļu aprīkojums. Tagad, pateicoties līdzekļu saņemšanai no valsts programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, tika iegādāts atsevišķs aprīkojums, kas ļauj nepārslogot citas slimnīcas nodaļas.

Kopumā pēdējās nedēļās Covid-19 pacientu skaits DRS ir nemainīgs – aptuveni 70-85 cilvēki, 10 % no tiem slimības gaita ir smaga.


Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Latvīšu viesturiskūs zemu lykums – jaunys īspiejis kūpt latgaliskumu
Ļūti pareizi Agris Bitāns runoj. Tai poš Teirunīka kungam skaidra nūstuoja Latgola vaicuojumūs. Prīkšlykums: sasaukt Latgaļu saītu (kongresu) ar zynomu mierķi, apsasprīst un sagataveit notu vaļdeibai. Es par Latvejis daleišonu jau runovu pyrmijā ( Zalāna) ATR laikā. Tok nivīns naklauseja taišņi ūtraidi, saceja siedi mīreigs, kū Reigā pascies tys i byus. Godi irā paguojuš, prūtoms Latgola vaicuojumā progress ir. Vāga pauotrynuot, sovaižuok kuortejuo daleišona (ATR) otkon Latgola teritoreju naatzeist. Es daže īzadūmoju par kū.

Sīkāk...
Atklāta jauna pastaigu taka Daugavpils novadā
Sveiki! Vai šī taka ir kaut kur tuvumā Tarzans parkam? https://www.lieliskadavana.lv/daugavpils-piedzivojumu-parks-tarzans--tarzans ? Sīkāk...
Deniss Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi
Eurosport komentētāji tiešraidē Denisa uzstāšanos nosauca par dienas augstvērtīgāko priekšnesumu un kategoriski nepiekrita tiesnešu zemajam vērtējumam. Deniss bija pelnījis stabilu vietu pirmajā sešiniekā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top