Piektdiena,
18.jūnijs 2021
Vārda dienas: Alberts, Madis, Дорофей, Игорь, Федор, Константин Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Līdz Lieldienām pastiprinās drošības standartus vairākās jomās

10.03.2021
Novērtējot jauno, īpaši infekciozo, vīrusa paveidu izplatīšanās draudus Latvijā, Ministru kabinets 9. marta ārkārtas sēdē konceptuāli vienojās uz trīs nedēļām jeb līdz Lieldienām pastiprināt drošības standartus vairākās jomās, to skaitā darba vidē. Valdība šādu vienošanos panākusi, uzklausot Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas, zinātnieku un nozaru ekspertu sagatavoto izvērtējumu par iespējamiem Covid-19 izplatības scenārijiem un līdzšinējo drošības pasākumu devumu saslimstības ierobežošanai, kā arī ietekmi uz ekonomiku.

Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupa sadarbībā ar zinātniekiem un nozaru ekspertiem rūpīgi izvērtēja, kā izmaiņas drošības pasākumos un ierobežojumos ietekmētu Covid-19 izplatību Latvijas sabiedrībā un kāda būtu sekas attiecībā uz ekonomiku. Darba grupa secināja, ka ierobežojumu mīkstināšana vai nemainīšana pavērtu iespēju daudz augstākai saslimstībai, līdz ar to arī hospitalizācijai un cilvēku mirstībai. Tādēļ diskusijām Ministru kabinetā tika piedāvāti divi rīcības virzieni, kā turpināt saglabāt saslimstības lejupejošo tendenci.

Valdība konceptuāli izšķīrās krietni pastiprināt drošības prasības sadzīves jomās, kurās eksperti ir konstatējuši augstāko risku inficēties – darba vidē, pārvietojoties un ceļojot. Vienlaikus jāuzlabo arī Covid-19 inficēto un kontaktpersonu kontrole, jākoncentrē testēšana riska jomās un jāveicina lietotnes “Apturi Covid” izmantošana.

Primāri nepieciešams būtiski paplašināt attālinātā darba pieeju gan valsts pārvaldē, gan privātajā sektorā. Savukārt tajās darbavietās, kur objektīvi ir nepieciešams strādāt klātienē, jāievieš drošības protokoli, kuros ir paredzēti epidemioloģiskās drošības pasākumi, klātienes darba organizācija un atbildīgais.

Paredzēts arī tiekties uz mazāk piepildītu sabiedrisko transportu, ņemot vērā dažādu Latvijas reģionu specifiku. To plānots panākt ar dažādiem paņēmieniem – palielināt reisu skaitu, samazināt biļešu atlaižu izmantošanu, samazināt vai atcelt maksu par pašvaldību autostāvvietām, kā arī veicināt pārvietošanos ar kājām vai velosipēdu.

Lai samazinātu iespēju Covid-19 vīrusu ievest Latvijā, Ministru kabinets vienojās, ka ir nepieciešams turpināt ierobežot ceļošanu nebūtisku iemeslu dēļ, uzlabot kontroli par ieceļotāju Covid-19 testu rezultātiem, apmeklētajām valstīm un pašizolācijas ievērošanu.

Valdība apstiprināja arī, ka jāuztur plaša testēšana un jāveic arī pūļa skrīnings atsevišķās cilvēku grupās, kur tiek atklāti riski. Tāpat jāstiprina ar Covid-19 inficēto cilvēku un kontaktpersonu kontrole, arī plašāk izmantojot lietotni “Apturi Covid”.

Ministru kabinets Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupai uzdeva līdz ceturtdienai, 11. martam, izstrādāt jau detalizētāk valdības atbalstīto rīcības virzienu, paredzot arī veidu, kā izglītības iestādes var turpināt darbu klātienē pašvaldībās ar zemāku saslimstības līmeni, atļaujot noteiktu skaitu nodarbību rīkot ārtelpā.

Līdz nākamajai nedēļai darba grupai jādefinē rādītāji, kādus sasniedzot, būtu iespējams pārvērtēt ierobežojumus un pakāpeniski tos samazināt. Tāpat jāizstrādā arī kritēriji, kā rīkoties gadījumā, ja sāksies straujš Covid-19 izplatības kāpums un nāksies reaģēt ar ļoti stingriem ierobežojumiem. Tādā gadījumā attiecīgs risinājums paredzētu, ka klātienē strādā tikai kritiski nozīmīgu pakalpojumu sniedzēji un ražošanas uzņēmumu darbinieki, izņemot tos, kuri var pienākumus veikt attālināti. Tāpat varētu tikt ieviesti pārvietošanās ierobežojumi, nosakot atsevišķus iemeslus, kāpēc cilvēki drīkst doties ārpus mājsaimniecības. Veselības aprūpes sistēma tad sniegtu tikai neatliekamus veselības pakalpojumus.

Valdības diskusija notika, ņemot vērā, ka inficēšanās ar Covid-19 turpina lēni samazināties. Vidēji dienā tiek atklāti 592 jauni inficēšanās gadījumi, kas ir aptuveni 5% no visiem testētajiem. Jaunais Covid-19 paveids tiek atklāts vairāk nekā desmitajai daļai inficēto. 14 dienu kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 cilvēku ir samazinājies līdz 461,9 gadījumiem. Lai gan situācija pamazām uzlabojas visā Latvijā, tiek novērots inficēšanās pieaugums bērnu vidū.

Tāpat saskaņā ar valdības doto uzdevumu līdz 2021. gada beigām Valsts kanceleja kopā ar nozaru ministrijām plāno paplašināt Covid-19 komunikācijā izmantoto instrumentu klāstu, tos elastīgi pielāgojot aktuālajai situācijai, pieņemtajiem lēmumiem un kopīgajam mērķim – saslimstības mazināšanai līdz kolektīvās imunitātes sasniegšanas brīdim.

Sadarbībā ar visām nozarēm galvenais akcents tiks likts uz komunikācijas aktivitātēm, kas sekmēs epidemioloģiski drošu iedzīvotāju rīcību un veicinās emocionālā un sociālekonomiskā stāvokļa jautājumu risināšanu. Komunikācijas iniciatīvas plānots fokusēt uz vidēm, kur, saskaņā ar epidemiologu analīzi, notiek visplašākā inficēšanās un vīrusa izplatība, kā arī mazākumtautību valodās runājošo iedzīvotāju grupās.

Visplašākais kampaņu un iniciatīvu bloks tiek plānots epidemioloģiski drošu uzvedības modeļu komunikācijai ar dažādu instrumentu, tajā skaitā – ar sociālā dizaina jeb vides dizaina komunikācijas risinājumu izstrādes un ieviešanas palīdzību. Procesu aktualitāte un realizācija tiks sinhronizēta ar vakcinācijas procesa gaitu – piešķirtais finansējums tiks pielietots tikai tādā gadījumā, ja šīm iniciatīvām būs pamatota, faktos balstīta nepieciešamība.
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Skolnieciņš no likteņupes 16.03.2021 21:38
Šodien ir 2021. gada 16. marts — Leģionāru piemiņas diena. Šajā laikā atcerēsimies latviešu tautas ciešanas. Mūsu tauta ir daudz pārcietusi, sākot ar vardarbīgajiem krustnešiem un liekulīgajiem kristiešu misionāriem, beidzot ar bravūrīgajiem un despotiskajiem Sarkanās Armijas karavīriem. Šo mūsu tautas vēsturi nedrīkst aizmirst. Latvijas Republika atradās lielvaru krustugunīs starp Trešo reihu un PSRS. Otrais pasaules karš bija smags laiks latviešu tautai. Lai arī 1918. gada 18. novembrī latvieši spēja pašorganizēties un atgūt savu sentēvu zemi, tomēr Otrais pasaules karš iznīcināja mūsu tautas centienus uz laimīgāku dzīvi. Otrā pasaules kara rezultātā PSRS okupēja Latvijas Republiku. Trešā Latvijas Republikas okupācija ilga no 1945. gada 9. maija līdz 1991. gada 14. janvārim, kad Krievijas PFSR ļāva Latvijai izstāties no brūkošā PSRS. Pateicoties latviešu drosmei 1990. gada 4. maijā, Latvijas Republika atguva brīvību. Diemžēl līdz šim brīdim Krievijas Federācija kā PSRS mantiniece nav atzinusi un nožēlojusi paveiktos noziegumus pret cilvēci, tā vietā Krievijas Federācija glorificē Sarkano Armiju un asinskāro diktatoru Josifu Staļinu. Mūsdienu Krievijā valda lielkrievu šovinisms – militārais un pareizticīgo baznīcas kults. Tādi TV kanāli kā Pobeda International, Telekanal Zvezda, Telekanal Spas un Soyuz pierāda to. Šodien, 16. martā, iedegsim uz palodzes krāsainas svecītes par godu Latvju Dieviem. Iedegsim tumši zilu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu visvarenajam Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim dzeltenu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu likteņa Dievietei Laimai. Iedegsim gaiši zaļu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu viedajai Dabas Mātei. Iedegsim pelēku svecīti skaistā, māla svečturītī par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim baltu svecīti skaistā, māla svečturītī par godu leģionāriem. Aizlūgsim Latvju Dievus par latvju dēliem, kas krita Otrajā pasaules karā. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums!!!
Ar Latvju Dievu viedumu, Skolnieciņš no likteņupes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#16.03.2021. #leģionāri #LatvijasOkupācija #PadomjuOkupācija #OtraisPasaulesKarš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #saticība #iecietība #miers #likteņupe
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Latvīšu viesturiskūs zemu lykums – jaunys īspiejis kūpt latgaliskumu
Ļūti pareizi Agris Bitāns runoj. Tai poš Teirunīka kungam skaidra nūstuoja Latgola vaicuojumūs. Prīkšlykums: sasaukt Latgaļu saītu (kongresu) ar zynomu mierķi, apsasprīst un sagataveit notu vaļdeibai. Es par Latvejis daleišonu jau runovu pyrmijā ( Zalāna) ATR laikā. Tok nivīns naklauseja taišņi ūtraidi, saceja siedi mīreigs, kū Reigā pascies tys i byus. Godi irā paguojuš, prūtoms Latgola vaicuojumā progress ir. Vāga pauotrynuot, sovaižuok kuortejuo daleišona (ATR) otkon Latgola teritoreju naatzeist. Es daže īzadūmoju par kū.

Sīkāk...
Atklāta jauna pastaigu taka Daugavpils novadā
Sveiki! Vai šī taka ir kaut kur tuvumā Tarzans parkam? https://www.lieliskadavana.lv/daugavpils-piedzivojumu-parks-tarzans--tarzans ? Sīkāk...
Deniss Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi
Eurosport komentētāji tiešraidē Denisa uzstāšanos nosauca par dienas augstvērtīgāko priekšnesumu un kategoriski nepiekrita tiesnešu zemajam vērtējumam. Deniss bija pelnījis stabilu vietu pirmajā sešiniekā. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top