Piektdiena,
16.aprīlis 2021
Vārda dienas: Alfs, Bernadeta, Mintauts, Никита, Феодосия Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Varētu atļaut mazo veikalu darbību un skaistumkopšanas pakalpojumus

24.02.2021
Otrdien, 23. februārī, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par nosacījumiem pakāpeniskai pārejai uz drošu pakalpojumu sniegšanu skaistumkopšanas nozarē, par mazo veikalu darbības atsākšanu, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, kā arī par izmaiņām citās jomās.

Ņemot vērā, ka saslimstības rādītāji Latvijā joprojām ir ļoti augsti, pāreja uz drošu sadzīves modeli plānota ļoti pakāpeniskā veidā, rūpīgi izsverot visus saistītos lēmumus un potenciālos riskus salāgojot ar iespējamiem ieguvumiem. Atgādinām, ka ES valstu vidū Latvijai ir sestais augstākais 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju.

Ievieš papildu nosacījumus klātienes mācībām 1.-4. klašu skolēniem pašvaldībās

Kā ziņots iepriekš, no 22. februāra klātienē mācības atsāka 1.-4. klašu skolēni pašvaldībās, kurās kumulatīvā divu nedēļu saslimstība ir zem 200 jauniem gadījumiem uz 100 000 cilvēku.

Lēmums par mācību norisi klātienē par katru nākamo nedēļu jāpārskata katru trešdienu, jo tad Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sniedz aktualizēto informāciju par saslimstības rādītājiem pašvaldībās.

23. februāra ārkārtas sēdē Ministru kabinets apstiprināja papildu kritērijus, atbilstoši kuriem SPKC būs tiesīgs noteikt tās pašvaldības, kuru administratīvajās teritorijās esošo izglītības iestāžu 1.-4. klasē mācības var noritēt klātienē arī tad, ja kumulatīvais rādītājs pārsniedz 200 saslimšanas gadījumus, bet nav augstāks par 220. Papildu kritēriji nosaka, ka, izvērtējot divu nedēļu kumulatīvo rādītāju, tiek ņemts vērā, vai to nav ietekmējis uzliesmojums vienā slēgtā kolektīvā, kas būtiski ietekmē kopējo saslimstības rādītāju, bet objektīvi neatspoguļo būtisku Covid-19 izplatības risku pašvaldībā kopumā. Tāpat attiecībā uz divu nedēļu kumulatīvo rādītāju jāņem vērā arī pretējais scenārijs – saslimstības rādītājs ir zem 200 jauniem gadījumiem uz 100 000 cilvēku, taču vērojama strauja saslimstības pieauguma tendence. Tādā gadījumā klātienes mācības 1.-4. klašu skolēniem attiecīgajā pašvaldībā nebūs pieļaujamas. Lēmums par izglītības procesa klātienē atsākšanu tiks balstīts uz SPKC sniegto informāciju, kas pamatota uz datu analīzi un epidemioloģisko risku novērtējumu.

Pakāpeniska pāreja uz skaistumkopšanas nozares pakalpojumiem pastiprinātas drošības apstākļos

Valdības sēdes laikā tika nolemts, ka turpmāk, skrupulozi ievērojot piesardzības pasākumu kopumu, pakāpeniski atkal pieejami kļūs frizieru, manikīru, pedikīru un podologu pakalpojumi. Pakalpojumu sniedzējiem par savu darbību jāziņo Veselības inspekcijai.

Viens no būtiskākajiem rādītājiem turpmākajos drošības pasākumos ir 25 m2 platība uz katru apmeklētāju. Ja pieejamā platība ir mazāka, pakalpojuma sniegšanas vietā atrodas tikai viens pakalpojuma sniedzējs un viens pakalpojuma saņēmējs. Savukārt, ja katram klientam pieejamā platība ir lielāka par 25 m2, pakalpojuma sniegšanas vietā var būt arī vairākas darba vietas, taču tām jābūt atsevišķās telpās vai ar divu metru distanci un aizsargbarjeru starp tām.

Tāpat jāievēro vairāki nosacījumi pakalpojumu organizēšanā – noteikti laika intervāli starp klientiem, regulāra telpu vēdināšana un pierakstu sistēmas ieviešana, kurā tiek reģistrēti klienti un to kontaktinformācija, lai gadījumā, ja iestādē tiktu konstatēta inficēšanās ar Covid-19, atbildīgās iestādes varētu operatīvi informēt par iespējamām kontaktpersonām.

Ieviešot minētos pasākumus, katrs pakalpojuma sniedzējs nosaka arī personu, kas organizē šos pasākumus un ir atbildīga par to ievērošanu. Šī persona arī nodrošina, ka pie ieejas, labi redzamā vietā ir izvietota informācija par epidemioloģiskās drošības prasībām (ne tikai latviski, bet arī angļu un krievu valodā) un pieejams roku dezinfekcijas līdzeklis, kas satur vismaz 70% etanola.

Lai nodrošinātu minēto prasību izpildes kontroli, tiks piesaistīta Valsts un pašvaldību policija, kas uzraudzīs situāciju pakalpojumu sniegšanas vietās.

Ieviešot būtiskus drošības pasākumus, iecerēts atļaut mazo veikalu darbību

Valdība konceptuāli vienojās arī turpināt darbu pie tirdzniecības jautājuma, iekļaujot drošas tirdzniecības modelī arī tā sauktos mazos veikalus (līdz 300 m2 platībā)) un ļaujot tiem tirgot visu preču klāstu. Valdībai vēl jādiskutē par datumu, no kura atļaut mazo veikalu darbību. Ekonomikas ministrijai līdz 25. februāra valdības sēdei jāizstrādā konkrētāks regulējums, jo šodien MK sēdē bija tikai diskusija par šo jautājumu.

Izmaiņas attiecībā uz bēru ceremonijām un fotogrāfu darbu

Tāpat Ministru kabinets lēma, ka turpmāk bēru ceremonijas tiks atļautas arī iekštelpās. Vienlaikus tiks saglabāti visi iepriekšējie nosacījumi, t. i., pulcēties atļauts ne vairāk kā 10 cilvēkiem vienlaikus (neskaitot personas, kas tieši saistītas ar bēru norises nodrošināšanu) un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām. Uz katru bēru ceremonijas dalībnieku tiek nodrošināti vismaz 10 m2 no telpu platības, un pulcēšanās laikā tiek lietoti mutes un deguna aizsegi.

Precizēti arī nosacījumi fotopakalpojumu sniegšanai klātienē – rūpīgi izvērtējot nepieciešamību un riskus, turpmāk būs iespējama individuālo fotopakalpojumu sniegšana ārtelpā ar nosacījumu, ka tajā piedalās viens fotogrāfs un viens klients un starp abiem ir ievērota vismaz divu metru distance.

Sēdes laikā valdība nolēma arī piešķirt arī 2,2 miljonus eiro antigēnu noteikšanas testu un pulsa oksimetru centralizētai iegādei, kas nepieciešami sociālās aprūpes centros. Centralizēto iepirkumu organizēs Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centrs.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Skolnieciņš no svētbirzs 28.02.2021 19:25
Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētbirzs
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Vienotu Covid-19 sertifikātu ES varētu ieviest līdz jūnija vidum
Pašlaik ārkārtējā situācija Latvijas Republikā ir beigusies. No 2021. gada 7. aprīļa ārkārtējā situācija Latvijā vairs nav spēkā, tomēr kovid-19 (covid-19) sērga vel joprojām turpinās, tāpēc mūsu valstī turpina darboties valdības noteiktie drošības pasākumi un ierobežojumi (avots: mfa.gov.lv/konsulara-informacija/jaunumi/66928-par-arkartejas-situacijas-izsludinasanu-latvija). Būsim saprotoši un apzinīgi! Ievērosim visus epidemioloģiskās drošības pasākumus. Regulāri mazgāsim rokas ar ziepēm un ūdeni. Publiskās vietās lietosim higiēniskās sejas maskas un ievērosim 2 metru distanci viens no otra. Par laimi, kovid-19 (covid-19) pandēmija iet uz beigām, jo mūsu valstī ir sākusies aktīva vakcinācija pret šo nejauko vīrusu (avots: vm.gov.lv/lv/jaunums/liela-meroga-vakcinacijas-centri-gatavi-darbam). Pavisam nesen liela mēroga vakcinācijas centri uzsāka savu darbību visā Latvijas teritorijā. Pagaidām vakcinācijas process notiek nesteidzīgi. Taču lai tiktu pie vakcīnas pēc iespējas ātrāk, iesaku katram Latvijas iedzīvotājam piereģistrēties vakcīnas saņemšanai portālā manavakcina.lv vai zvanot uz bezmaksas tālruni 8989. Vakcinācijas process ir ļoti nozīmīgs kovid-19 (covid-19) krīzes pārvarēšanai. Savlaicīga vakcinēšanās palīdzēs mūsu sabiedrībai sasniegt pūļa imunitāti, tādējādi Latvija sekmīgi uzvarēs šo nelūgto vīrusu. Vakcinācija mūsu valsts iedzīvotājiem notiek bezmaksas, tāpēc izmantosim šo Latvju Dievu sniegto iespēju palīdzēt savai valstij un tautai. Nezaudēsim ticību šajā grūtajā pārbaudījumu laikā. Turpināsim ticēt sentēvu Dieviem. Turpināsim ticēt Latvju Dieviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Saticību un sapratni mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #vakcinācija #imunitāte #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētupe Sīkāk...
Svētku dienās pašvaldības policija strādāja pastiprinātā režīmā
Kovid-19 (covid-19) vīruss ir paņēmis ķīlniekos visu pasauli. Arī Latvija nav izņēmums. Cilvēce atrodas jaunu un nebijušu izaicinājumu priekšā. Negantais SARS-CoV-2 vīruss ir pārņēmis visu zemeslodi. Latvijas Republikā šī sērga ienāca 2020. gada 13. martā. Šī sērga bija pēkšņa un nelūgta kā salna Jāņu dienas priekšvakarā. Šis jaunais koronavīrusa paveids pārsteidza gan mūsu valdību, gan mūsu sabiedrību nesagatavotu. Neviens šo nelaimi nebija gaidījis. Daudziem, uzzinot par kovid-19 (covid-19) ekspansiju, sākās panika. Latvijas Republikas valdībai diezgan lielā steigā nācās pieņemt smagus, sāpīgus un sarežģītus lēmumus. Ministru kabinetam (premjerministra Artura Krišjāņa Kariņa vadībā) un 13. Saeimai (Saeimas Prezidija - Ināras Mūrnieces, Marijas Golubevas, Andreja Klementjeva, Dagmāras Beitneres-Le Gallas, Ineses Lībiņas-Egneres – vadībā), darbojoties krīzes apstākļos, nācās lemt par sabiedrības drošības un veselības aizsardzību. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist muļķīgi un neloģiski. Dažiem no mums valdības lēmumi var šķist absurdi, tomēr mums ir jāatceras, ka mūsu valdība darbojas visu Latvijas Republikas iedzīvotāju interesēs. Gan 13. Saeimas deputāti, gan Ministru kabinets (Artura Krišjāņa Kariņa, Arta Pabrika, Jāņa Bordāna, Edgara Rinkēviča, Jāņa Vitenberga, Jāņa Reina, Sanda Ģirģena, Ilgas Šuplinskas, Naura Puntuļa, Ramonas Petravičas, Tāļa Linkaita, Daniela Pavļuta, Kaspara Gerharda, Artūra Toma Pleša sastāvā) rūpējas par mūsu drošību, veselību un labklājību. Valdība cenšas izdarīt visu iespējamo, kas vien ir tās spēkos, lai izglābtu Latvijas valsti un latviešu tautu no kovid-19 (covid-19) dzelžainajām skavām. Par nelaimi, daudzi mani tautieši ir zaudējuši ticību mūsu valdībai. Taču bez ticības mūsu valsts un tauta ir vāja. Stiprināsim Latvijas valstiskumu caur ticību sentēvu Dieviem. Spēcināsim mūsu valdību caur lūgšanām Latvju Dieviem. Aizlūgsim Latvju Dievus par mūsu tautu šajā pandēmijas laikā. Lūgsim Latvju Dievu svētību gan sev, gan savai valstij. Lai Latvju Dievi mūs svētī!
Mīlestību un iecietību mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #valdība #MinistruKabinets #13.Saeima #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētupe Sīkāk...
Daugavpils izglītības iestāžu pedagogus aicina vakcinēties
2021. gads ir iesācies smagnēji. Daudziem šis gads ir smagu izvēļu laiks. Lai arī kovid-19 (covid-19) krīze iet uz beigām, tomēr koronavīruss nekur nav zudis. SARS-CoV-2 vīruss joprojām apdraud mūsu sabiedrības drošību. Tikai no mums pašiem ir atkarīgs kā mūsu valsts un tauta pārvarēs kovid-19 (covid-19) krīzi. Tikai no mūsu pašu rīcības šajā krīzes situācijā ir atkarīga mūsu tautas un valsts labklājība. Tagad uz mūsu pleciem gulstas smaga atbildības nasta par mūsu tautas un valsts nākotni. Pašlaik katra apzinīga pilsoņa pienākums ir vakcinēties pret kovid-19 (covid-19) vīrusu, lai mūsu sabiedrība varētu sasniegt pūļa imunitāti. Laicīga vakcinācija pret SARS-CoV-2 vīrusu glābs manus tautiešus un Tēvzemi no izputēšanas. Vakcīna mums nodrošinās laimīgu nākotni. Būsim Latvijas patrioti ne tikai vārdos, bet arī darbos. Apliecināsim savu mīlestību pret sentēvu zemi vakcinējoties. Mums šī sērga ir jāpārvar! Mums šī sērga ir jāuzvar! Lūgsim Latvju Dievus, lai vakcinācija mūs mīļajā un labajā Latvijā notiktu veiksmīgi! Lūgsim Latvju Dievus, lai kovid-19 (covid-19) sērga pazustu no mūsu sentēvu zemītes robežām! Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi mūs pasargā no ļauna!
Veselību un drošību mums visiem vēlot, Skolnieciņš no svētupes [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#kovid-19 #covid-19 #koronavīruss #kroņvīruss # SARS-CoV-2 #vakcinācija #imunitāte #drošība #patriotisms #Tēvzeme #Latvija #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pacietība #veselība #drosme #Skolnieciņš #svētupe Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top