Piektdiena,
14.maijs 2021
Vārda dienas: Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis, Тамра, Марк Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Spēkā stājušies jaunie epidemioloģiskās drošības pasākumi

20.11.2020
Valstī turpina pastiprināt epidemioloģiskās drošības pasākumus, ieviešot arvien jaunus ierobežojumus. No 19. novembra personas bez sejas maskām nedrīkst uzturēties publiskajās iekštelpās un saņemt pakalpojumus, savukārt 20. novembrī spēkā stājas administratīvā atbildība par epidemioloģisko noteikumu neievērošanu. Daugavpilī situāciju uzraudzīt un kontrolēt palīdz Pašvaldības policija, kas no 9. novembra brīvdienās un svētku dienas strādā pastiprinātā režīmā.

Laika periodā no 1.oktobra līdz 18.novembrim tika veiktas 447 pārbaudes pilsētas autobusos un 216 pārbaudes tramvajos, 92 pārbaudes degvielas uzpildes stacijās, 194 pārbaudes veikalos, 6 pārbaudes tirdzniecības centros, 138 pārbaudes sabiedriskās ēdināšanas vietās, kā arī tika veiktas vairākkārtējās pārbaudes ielu tirdzniecības vietās, Daugavpils autoostā, Daugavpils dzelzceļa stacijā un vai darbojas spēļu zāles. Pašvaldības policija bija saņēmusi arī12 izsaukumus par iespējamiem COVID-19 drošības pasākumu pārkāpumiem. Šajā laika periodā tika īstenotas 1348 profilaktiska rakstura pārrunas par mutes un deguna aizsega (maskas) lietošanu.

Pašvaldības policija sniedz palīdzību Valsts Sociālās Apdrošināšanas Aģentūrai (VSAA) un Daugavpils Sociālajam Dienestam – iestādēs to pieņemšanas laikos pašvaldības policijas darbinieki pievērš uzmanību, lai apmeklētāji maksimāli ievērotu sociālo distancēšanos un, nepieciešamības gadījumā, sniedz atbalstu iestādēm.

Valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" paredz, ka no 19. novembra personas bez sejas maskām nedrīkstēs ielaist publiskas iekštelpās, savukārt pakalpojuma sniedzējs nevarēs apkalpot personu bez sejas maskas. Turpmāk Pašvaldības policija uzraudzīs arī šo normu ievērošanu, tai skaitā norādot uz  mutes un deguna aizsegu nelietošanu vai to lietošanu neatbilstošā veidā.

19.novembrī spēkā stājas grozījumu Ministru kabineta 2020.gada 9. jūnija  noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kuru 6.7.1 apakšpunktā ir paredzēts, ka pasākuma organizators, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējs vai ēkas īpašnieks nodrošina, ka persona, kura nelieto mutes un deguna aizsegu vai to lieto neatbilstošā veidā (neaizsedzot degunu un muti), netiek ielaista iekštelpās. Pasākuma organizators vai saimnieciskā pakalpojuma sniedzējs nesniedz pakalpojumu personai, kura neievēro epidemioloģiskās drošības prasības, tai skaitā nelieto mutes un deguna aizsegu. Minētās prasības neattiecas uz šo noteikumu 6.3.3 apakšpunktā minētajām personām (bērni, kas nav sasnieguši 13 gadu vecumu, un personas ar acīmredzamiem kustību traucējumiem vai psihiskās veselības traucējumiem, kuru dēļ personai trūkst spēju vai iemaņu mutes un deguna aizsega lietošanai). Minēto noteikumu projekta anotācijā ir norādīts, ka pasākuma organizatoram, saimnieciskā pakalpojuma sniedzējam un ēku īpašniekam (tostarp viņu nodarbinātajiem) par noteikto pienākumu nepildīšanu Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā tiks paredzēta administratīvā atbildība.

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija turpina īstenot darbu ikdienas režīmā, savas kompetences ietvaros pastāvīgi kontrolē normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus saistībā ar Covid -19 infekcijas izplatību. Daugavpils pilsētas pašvaldības policija primāri strādā profilaktiskajā režīmā, izskaidrojot spēkā esošos ierobežojumus, tai skaitā norādot uz  mutes un deguna aizsegu nelietošanu vai to lietošanu neatbilstošā veidā.

No 20. novembra stāsies spēkā arī grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā saistībā ar mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos. Šā likumā 50.1 pantā no 2020. gada 20. novembra fiziskajām personām tiks paredzēts sods par mutes un deguna aizsega nelietošanu normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos - brīdinājums vai naudas sodus līdz desmit naudas soda vienībām, tas ir, līdz piecdesmit eiro.
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Mobilā mamogrāfa izbraukumi maijā
https://potencei.weebly.com +371 24975475

Pārdod LEVITRA 20mg. Oriģinālais "BAYER” ražojums.
Diennakts piegāde ar kurjeru visā Latvijā, uz Jūsu norādīto adresi.
Samaksa ir saņemšanas brīdī. Priekšapmaksa nav jāveic.
Cena: 4 tab. - 50 EUR ; 12 tab. - 100 EUR
Mob. +371 24975475
VAIRĀK INFORMĀCIJAS MANĀ MĀJASLAPĀ : https://potencei.weebly.com Sīkāk...
Deniss Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi
Eurosport komentētāji tiešraidē Denisa uzstāšanos nosauca par dienas augstvērtīgāko priekšnesumu un kategoriski nepiekrita tiesnešu zemajam vērtējumam. Deniss bija pelnījis stabilu vietu pirmajā sešiniekā. Sīkāk...
Anastasija Grigorjeva trešo reizi kvalificējas Olimpiskajām spēlēm
malacis!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top