Piektdiena,
14.maijs 2021
Vārda dienas: Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis, Тамра, Марк Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils reģionālajā slimnīcā sāka strādāt Dakteri klauni

30.07.2020
Trešdien, 29. jūlijā, Daugavpils reģionālajā slimnīcā notika pirmā oficiālā Dakteru klaunu darba diena. Tagad bērnu nodaļas mazie pacienti varēs vieglāk un ātrāk veseļoties, bet slimnīcas sienas vairs nebūs tikai “vieta, kur slimot” – jo tajās atradīsies vietiņa smaidam, priekam un iekšējas brīvības sajūtai.

Dakteru klaunu pienākumus pildīs Kristīne Semjonova un Tatjana Steļmaka, jeb klauniskajos vārdos – Dr. Anabele un Dr. Uka. Viņas šogad ir pabeigušas Dakteru klaunu skolu – un uzsāks medicīnas klaunādes ceļu Daugavpilī. Mazie pacienti un viņu vecāki varēs saņemt emocionālu atbalstu un siltumu, arī medicīnas personāls tiks pie atbalsta un smaida devas.

Kā skaidro biedrības “Dr.Klauns” vadītāja Marianna Milovska, medicīnas klaunāde ir īpaša profesija, kuru apmācīt var nedaudzi unikāli specialisti. Ikviens Dakteris klauns ir izturējis stingru atlasi: skolā tiek pieņemti cilvēki ar augsto emocionālo intelektu, psiholoģiski nobrieduši un iejūtīgi, spējīgi atrast kopīgo valodu ar bērniem, un tajā pat laikā – ar labām aktiermeistarības un improvizācijas spējām. Vairāku pakāpju atlases process, 9 mēneši mācībās un praksē, individuālais darbs un supervīzija ar katru topošo Dakteru klaunu – tas nav tik vienkārši. Šis ir viens no iemesliem, kāpēc biedrība “Dr.Klauns” jaunas uzsaukumus nerīko bieži, un pašlaik Latvijā ir tikai 45 profesionāli Dakteri klauni, ieskaitot arī svaigus spēkus.

Kristīne beigusi Daugavpils Valsts ģimnāziju, ieguvusi grafiskā dizainera specialitāti, strādājusi par pasniedzēju, ka arī tūrisma jomā. Pašlaik velta sevi ģimenei un bērniem. Kristīnei šķita netaisnīgi tas, ka Latvijas otrajā lielākajā pilsētā nav dakteru klaunu, it īpaši tāpēc, ka tādu dakteru sagatavošanas programma Latvijā ir. Tāpēc bija pieņemts lēmums iesniegt pieteikumu dalībai programmā.

Tatjana absolvējusi Daugavpils 9. vidusskolu un Daugavpils Universitāti. 9. skolā Tatjana arī strādā par latviešu valodas skolotāju. Par dakteriem klauniem Tatjana uzzinājusi no meitas, kura gāja uz atvērto durvju dienu medicīnas koledžā, kur viesojās dakteri klauni no Rīgas. Vēlāk Tatjanas meita ārstējās Bērnu klīniskajā slimnīcā un pirms operācijas satika dakterus klaunus, pēc sarunas ar kuriem kļuva vieglāk ap sirdi. Lēmumu pašai kļūt par Dakteri klaunu Tatjana pieņēma pagājušajā gadā, izlasot sludinājumu par uzņemšanu dakteru klaunu kursos.

Tatjana un Kristīne bija 20 cilvēku starpā, kuri izgāja apmācības un praksi un tagad var uzsākt darbu slimnīcā. Pirmā maiņa Daugavpils reģionālajā slimnīcā Dr. Anabelei un Dr. Ukai ilga gandrīz pusotru stundu. Pēc pirmās darba dienas Kristīne un Tatjana pastāstīja, ka jaunos “ārstus” bērni pieņēma labi, nodaļā nebija bērnu, kuri negribētu kontaktēties.

“Smaidīja gan bērni, gan vecāki, gan personāls. Paši mazākie bērni smējās un gāja ārā no palātām pie mums, lielākie ņēma nost austiņas un lika malā planšetes, lai komunicēt ar mums. Mūsu uzdevums ir novērst uzmanību no slimnīcas vai slimības, un mums tas izdevās. Noteikti nāksim uz šejieni atkal”, – sacīja Dakteri klauni.

Kopā ar Dakteriem klauniem pie bērniem gāja arī biedrības “Dr.Klauns” mākslinieciskais vadītājs Igors Narovskis. Pēc tikšanās Igors pastāstīja, ka ļoti svarīgi izjust katras slimnīcas “garastāvokli” un “mentalitāti”, saprast, kā uzvedīsies bērni, vai ar viņiem var būt kopā kādu arī medicīnas manipulāciju laikā. Daugavpils reģionālās slimnīcas personāls un arī pacienti bija ļoti pozitīvi un pretimnākoši, kas nākotnē ļaus pilnveidoties un sadarboties vēl ciešāk, uzsvēra I. Narovskis.

“Mēs esam ļoti pateicīgi Daugavpils reģionālajai slimnīcai, kur mūs tik ilgi gaidīja un tik silti sveicināja. Šī ir milzīga vērtība – redzēt, kā slimnīcas vadība rūpējas ne tikai par ārstniecisko procesu, bet arī par labvēlīgu atmosfēru un vidi savā slimnīcā. Bērns slimnīcā jūtas nomākts un tas var slikti ietekmēt imunitāti. Dakteru klaunu darbs nav vienīgi “uzjautrināšana”, tas ir daudz vairāk saistīts ar iespēju atgriezt iekšējas brīvības sajūtu, palīdzēt bērnam noņemt emocionālu spriedzi un pārslēgties uz kaut ko pozitīvu. Ja bērns, redzot klaunu, kļūst dusmīgs – lieliski! Jo klauns dod viņam iespēju izteikt negatīvās emocijas, kas ir sakrājušās. Iedomājieties: bērnam stress ir gan no slimības, gan no tā, ka viņu ievieto neierastā vidē, kur ir maz vietas emocijām, cilvēciskam kontaktam, kur nevar paspēt apjautāties, kas notiek viņa dvēselē. Un te ienāk klauns – tāds “dīvainītis”, no kura var nekautrēties, nebaidīties, kas ir gatavs pieņemt un atspoguļot to, kas ar bērnu notiek, palīdzēt viņam būt ar savām īstām emocijām un sajūtām”, – paskaidro Marianna Milovska, biedrības “Dr.Klauns” vadītāja.

Daugavpils reģionālas slimnīcas vadītājs Grigorijs Semjonovs uzsver: “Man ir liels gandarījums, ka tagad arī Daugavpilī sāka strādāt Dakteri klauni. Man ir prieks, ka pie mums pilsētā dzīvo tādi cilvēki, kuri ir gatavi atbalstīt citus, darot labus darbus. Slimnīca pastāvīgi attīstās, mēs modernizējam savu aprīkojumu un atjaunojam telpas, meklējam jaunus ārstus. Paldies biedrības “Dr. Klauns” komandai, ka mēs tagad spēsim ne tikai ārstēt savus mazos pacientus, bet arī vairāk parūpieties par viņu garastāvokli un labsajūtu, lai uzlabotu atveseļošanas procesu. Novēlu jauniem kolēģiem veiksmi un izturību!”Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Mobilā mamogrāfa izbraukumi maijā
https://potencei.weebly.com +371 24975475

Pārdod LEVITRA 20mg. Oriģinālais "BAYER” ražojums.
Diennakts piegāde ar kurjeru visā Latvijā, uz Jūsu norādīto adresi.
Samaksa ir saņemšanas brīdī. Priekšapmaksa nav jāveic.
Cena: 4 tab. - 50 EUR ; 12 tab. - 100 EUR
Mob. +371 24975475
VAIRĀK INFORMĀCIJAS MANĀ MĀJASLAPĀ : https://potencei.weebly.com Sīkāk...
Deniss Vasiļjevs nopelna Latvijai olimpisko ceļazīmi
Eurosport komentētāji tiešraidē Denisa uzstāšanos nosauca par dienas augstvērtīgāko priekšnesumu un kategoriski nepiekrita tiesnešu zemajam vērtējumam. Deniss bija pelnījis stabilu vietu pirmajā sešiniekā. Sīkāk...
Anastasija Grigorjeva trešo reizi kvalificējas Olimpiskajām spēlēm
malacis!!! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top