Svētdiena,
28.februāris 2021
Vārda dienas: Justs, Skaidra, Skaidrīte, Анисим, Евсей, Ефросинья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Slimnīca dara visu iespējamo, lai strādātu esošajā situācijā

01.04.2020
Latvijā valdība ar 13. martu pasludināja ārkārtas situāciju sakarā ar COVID-19 infekcijas izplatību arī valsts teritorijā, kas ir spēkā līdz 14. aprīlim. Latvijā saslimušo skaits 31. martā ir 398, 3 pacientiem ir smags stāvoklis. Atbildīgās valsts iestādes pieņem lēmumus, kas nosaka dažādus ierobežojošus pasākumus. Arī pašvaldība, savas kompetences ietvaros, ir noteikusi ierobežojumus, to skaitā pasākumu rīkošanas aizliegumu, aizliegumu atrasties bērnu rotaļu un sporta laukumos, ierobežot pārvietošanos, strādāt attālināti. Virkni pasākumu esošajā situācijā veic arī Daugavpils reģionālā slimnīca.

Kā Daugavpils pilsētas domi informēja Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītās Grigorijs Semjonovs,  uz 31. martu Daugavpilī ir 1 aktīvs pacients ar Covid-19, 4 ar aizdomām par COVID-19, 1 darbiniekam paņemts materiāls analīžu veikšanai. Mirušo nav. Daugavpils reģionālās slimnīcas vadība katru rītu informē par situāciju atbildīgās valsts iestādes – Nacionālo veselības dienestu un Veselības ministriju.

Slimnīcā turpinās darbi, lai pilnībā izolētu pacientu plūsmas nodaļās un nodrošinātu COVID-19 pacientu ārstēšanu. Infekcijas nodaļā COVID-19 inficēto pacientu uzņemšanai ir atbrīvoti 4 boksi ar 12 gultām. Veicot optimizāciju izdevies atbrīvot vēl 2 boksus ar 6 gultām. 

Ņemot vērā to, ka aktīvi pacienti var iestāties  ar dažāda veida komplikācijām, kad to ārstēšanai būs jāsniedz specializētā ķirurģiskā, kardioloģiskā u.c. veida medicīniskā palīdzība, kas ir pieejama tikai 12 stāvu ēkā, tiek sadalītas pacientu plūsmas Uzņemšanas nodaļā ir izveidots papildus izolēts korpuss COVID-19 pacientu uzņemšanai ar 16 gultām.  Narkoloģijas nodaļas telpās, kur ir atsevišķa ieeja,  ir izveidots visām mūsdienu prasībām atbilstošs izolators, ar divām atsevišķām telpām, katrā pa vienai gultai.  

Ir izstrādāts plāns pilnīgai Plaušu slimību un tuberkulozes centra atbrīvošanai.  Tas ļaus izvietot vēl 159 gultas COVID-19 pacientu izolācijai.

Slimnīcas rīcībā esošais tehnoloģiskais nodrošinājums  atbilst cilvēkresursu skaitam, tomēr tiks  uzsāktas personāla apmācības, lai izmantotu mākslīgo plaušu ventilācijas aparātus (MVP). Ar šo metodi strādā tikai reanimatologi, tāpēc ir nepieciešams apmācīt arī citus speciālistus.

“Galvenie MPV ražotāji no ASV, Francijas u.t.t. pārtrauca to piegādi, iesaldējot pat pirms epidēmijas plānotās piegādes, jo viņi krāj tehnoloģisko nodrošinājumu priekš pašu vajadzībām. Neskatoties uz to, Daugavpils slimnīcas reanimatologi atraduši kompromisa variantu plaušu ventilācijas nodrošināšanai pat vidēji smagajiem pacientiem, OptiFlow sistēma no gāzu mikseriem, specializētiem mitrinātājiem, sildīšanas kabeļiem un plūsmas zondēm. Izejvielas jau ir pasūtītas. Visu šo laiku izjūtam globālo problēmu ar IAL nepietiekamību, bet pateicoties mūsu darbinieku pūlēm, kas 24 stundas diennaktī, bez brīvdienām apzvanīja visus piegādātājus raujot no visām pusēm visu iespējamo, kā arī pateicoties vietējo uzņēmēju atsaucībai - piedāvājumiem sniegt bezatlīdzības atbalstu un beidzot  sagaidīta humānā palīdzība no valdības puses, jau nākamnedēļ mēs kopumā saņemsim 30 000 ķirurģiskās maksas, 300 aizsarg kombinezonus, 3 000 ffp2 respiratorus (ffp3 jau neviens nepiegādā), 750 aizsargstiklus, 100 aizsargbrilles. Papildus tam, ar pirmo iekšējās karantīnas ieviešanas dienu mēs pārprofilējām mūsu šūšanas darbnīcu 10 slāņu marļu masku ražošanai pašu vajadzībām. Nedēļas laikā tiek sašūtas ap 400 maksas” – pastāstīja G. Semjonovs.

Jau 30. martā slimnīca saņēma humanitāro palīdzību – 20 000 maskas, 2 000 respiratorus, 100 aizargbrilles.
“Tas, kā attīstīsies situācija, būs atkarīgs no tā, cik intensīva būs pacientu plūsma un tā cik ātri mēs varēsim nodrošināt iekšējo un ārējo loģistikas (piem., izrakstot un pēc tam izolējot aktīvus pacientus). Bet varat būt droši, mēs darām visu iespējamo un visi mūsu rīcībā esošie resursi pašlaik ir vērsti slimnīcas potenciāla paaugstināšanai un mūsu kolektīva sagatavošanas līmeņa celšanai” – uzsvēra G. Semjonovs.Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Varētu atļaut mazo veikalu darbību un skaistumkopšanas pakalpojumus
Saltā ziema jau iet uz beigām. Šogad ziema bija īpaši auksta. Varēja gan slēpot, gan slidot. Tik diemžēl šos ziemas priekus aizēnoja kovid-19 (covid-19) pandēmija. SARS-CoV-2 vīruss ir nelūgts ciemiņš mūsu zemē. Ministru kabinets Latvijas Republikā ir izsludinājis ārkārtas stāvokli līdz 6. aprīlim. Pašreiz visā Latvijā ir ieviesti stingri ierobežojumi, lai mazinātu saslimstību ar šo ļauno vīrusu. Ārkārtas stāvokļa laiks šķiet nepatīkams un sagādā daudz sadzīvisku grūtību. Par spīti ārkārtējam stāvoklim valstī, saglabāsim savās sirdīs un prātos mieru. Nenokārsim degunu grūtību priekšā! Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Atvērsim savā namā logu un ielaidīsim Latvju Dievu dievišķo enerģiju savā mājoklī. Kvēpināsim kadiķa zariņus un vērmeļu buntes, lai attīrītu savu mājokli no negatīvas enerģijas. Iedegsim zaļu svecīti uz galda par godu Dabas Mātei – mūsu mīļajai un labajai Dievietei. Iedegsim dzeltenu svecīti uz galda par godu Laimai – Likteņa Dievietei. Iedegsim pelēku svecīti uz galda par godu Veļu Mātei – Nāves Dievietei. Iedegsim tumši zilu svecīti uz galda par godu Pērkonam – Debesu Tēvam. Iedegsim baltu svecīti uz galda par godu mūsu drosmīgajiem un brīvajiem sentēviem. Lūgsim Latvju Dievu svētību no visas sirds. Ar ticību Latvju Dieviem pārvarēsim šo kovid-19 sērgu kopā. Nepadosimies, mani mīļie tautieši! Tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi savā sentēvu pagāniskajā ticībā! Būsim vienoti kā tauta ticībā Latvju Dieviem! Latvju Dievi ar prieku uzklausīs mūsu lūgšanas. Kopš senseniem laikiem Latvju Dievi ir palīdzējuši mūsu tautai pārvarēt krīzes, grūtības un nelaimes. Arī šoreiz Latvju Dievi mums palīdzēs un neatstās mūs nelaimē vienus! Latvju Dievi vienmēr ir mums līdzās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt! Lai Latvju Dievi pasargā mūs no ļauna!
Ar labestību un mīļumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #kadiķis #vērmele #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #PozitīvāEnerģija #saticība #iecietība #sapratne #svētbirzs Sīkāk...
Katram svētku sajūtu un eglīti
Kopš senatnes latviešus dēvē par arāju tautu. Zemkopība ir katra latvieša gēnos. Latvijas iedzīvotāju mīlestība pret Dabas Māti ir iedzimta. Bez mazdārziņa nevar iztikt neviens kārtīgs laucinieks. Kaut arī mūsdienas audzēt dārzeņus savai mājsaimniecībai ir kļuvis finansiāli neizdevīgi, taču mazdārziņš var uzlabot apkārtējo ainavu. Lai apliecinātu savu uzticību Dabas Mātei, nelietosim mazdārziņos biocīdus: insekticīdus, herbicīdus un fungicīdus. Būsim uzticīgi Dabas Mātei ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Nelietosim pārmērīgi slāpekli saturošos minerālmēslus. Slāpekļskābes sāļi ļoti labi šķīst ūdenī, ja tos pārmērīgi lieto, tad augi tos nevar uzsūkt un tie skalojas gruntsūdeņos. Rūpēsimies par apkārtējo vidi. Stādīsim savos mazdārziņos mūsu tautas svētkokus – pīlādžus un kadiķus. Šie koki dāvā mums Latvju Dievu svētību, kā arī pasargā mājas iemītniekus no ļauna. Katra latvieša mazdārziņā ir jābūt svētakmenim, uz kura atstāt ziedojumus Latvju Dieviem. Vēlams uzstādīt arī kāda Latvju Dieva elku. Visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs ir viens no spēcīgākajiem pašmāju Dieviem. Pērkona elks dāvā mājas iemītniekiem spēku un aizsardzību, bet Dievietes Laimas elks dāvā veiksmi un bagātību. Latvju Dievu svētība ir vajadzīga katram latvietim, jo tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi un vienoti savā ticībā. Ticību Latvju Dieviem neviens iebrucējs mums nespēs atņemt! Godāsim Dabas Māti. Godāsim Latvju Dievus. Būsim gādīgi saimnieki savās mājās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi dāvā mūsu tautai spēku un drosmi! Visa slava Latvju Dieviem!
Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no Pokaiņu meža
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #mazdārziņi #pīlādzis #kadiķis #svētkoki #ZaļāDomāšana #svētakmens #rituāli #buršanās #pagāni #saticība #auglība #izaugsme #ilgspēja #Senpokaiņi #PokaiņuMežs Sīkāk...
Rosinās atvērt grāmatnīcas un arī ļaut tirgot stādus un sēklas
Kopš senatnes latviešus dēvē par arāju tautu. Zemkopība ir katra latvieša gēnos. Latvijas iedzīvotāju mīlestība pret Dabas Māti ir iedzimta. Bez mazdārziņa nevar iztikt neviens kārtīgs laucinieks. Kaut arī mūsdienas audzēt dārzeņus savai mājsaimniecībai ir kļuvis finansiāli neizdevīgi, taču mazdārziņš var uzlabot apkārtējo ainavu. Lai apliecinātu savu uzticību Dabas Mātei, nelietosim mazdārziņos biocīdus: insekticīdus, herbicīdus un fungicīdus. Būsim uzticīgi Dabas Mātei ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem. Nelietosim pārmērīgi slāpekli saturošos minerālmēslus. Slāpekļskābes sāļi ļoti labi šķīst ūdenī, ja tos pārmērīgi lieto, tad augi tos nevar uzsūkt un tie skalojas gruntsūdeņos. Rūpēsimies par apkārtējo vidi. Stādīsim savos mazdārziņos mūsu tautas svētkokus – pīlādžus un kadiķus. Šie koki dāvā mums Latvju Dievu svētību, kā arī pasargā mājas iemītniekus no ļauna. Katra latvieša mazdārziņā ir jābūt svētakmenim, uz kura atstāt ziedojumus Latvju Dieviem. Vēlams uzstādīt arī kāda Latvju Dieva elku. Visvarenais Pērkons – Debesu Tēvs ir viens no spēcīgākajiem pašmāju Dieviem. Pērkona elks dāvā mājas iemītniekiem spēku un aizsardzību, bet Dievietes Laimas elks dāvā veiksmi un bagātību. Latvju Dievu svētība ir vajadzīga katram latvietim, jo tikai vienota tauta ir spēks. Būsim brīvi un vienoti savā ticībā. Ticību Latvju Dieviem neviens iebrucējs mums nespēs atņemt! Godāsim Dabas Māti. Godāsim Latvju Dievus. Būsim gādīgi saimnieki savās mājās. Lai Latvju Dievi svētī katru no mums, kas viņiem tic! Lai Latvju Dievi dāvā mūsu tautai spēku un drosmi! Visa slava Latvju Dieviem!
Saticību mums visiem no sirds vēlot, Skolnieciņš no svētupītes
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #mazdārziņi #pīlādzis #kadiķis #svētkoki #ZaļāDomāšana #svētakmens #rituāli #buršanās #pagāni #saticība #auglība #izaugsme #ilgspēja #svētupīte Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top