Svētdiena,
24.Janvāris 2021
Vārda dienas: Eglons, Krišs, Ksenija, Федот, Феодосий, Михаил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpilī noslēgusies aktīvā tūrisma sezona

25.11.2019
Daugavpilī ir noslēgusies aktīvā tūrisma sezona, laiks, kad pilsētas tūrisma objektos un atpūtas iestādēs bija vērojams vislielākais pieprasījums pēc tūrisma pakalpojumiem un aktivitātēm. Apkopojot Daugavpils Tūrisma informācijas centra (Daugavpils TIC) rīcībā esošo informāciju par tūristu skaitu 2019. gadā, aktīvo tūrisma sezonu var vērtēt kā veiksmīgu, jo vasara bija diezgan dinamiska un bija vērojams apmeklētāju skaita pieaugums. Kopumā Daugavpils tūrisma objektu, kultūras, aktīvās atpūtas un sporta iestāžu apmeklētāju skaits laikā no 1. maija līdz 30. septembrim, salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieauga par 21%. Tādejādi tos apmeklēja  344 378 interesenti.

Apkopotā informācija liecina, ka, latviešu vidū, joprojām saglabājas tendence apceļot pašiem savu valsti. Lielākā daļa Daugavpils apmeklētāju ir bijuši Latvijas iedzīvotāji. Pētot ārvalstu tirgu, šogad īpaši Daugavpili iecienījuši lietuvieši, kas procentuāli sastādīja 5% no visiem ārvalstu ceļotājiem. Daugavpili iecienījuši arī tūristi no Krievijas, Polijas, Vācijas, Lielbritānijas, Baltkrievijas, Igaunijas, Nīderlandes, Zviedrijas, Norvēģijas u.c. valstīm.

Daugavpilī viesojās ģimenes ar bērniem, velotūristi, dabas baudītāji, kā arī kultūrvēstures cienītāji. Statistika rāda, ka pilsētas tūrisma objektos ciemojās individuālie ceļotāji, skolēnu grupas, kolektīvi, kā arī tūristu grupas, kuru braucienus organizēja Latvijas un citu valstu tūrisma aģentūras un operatori.

Daugavpils TIC aktīvajā tūrisma sezonā bija reģistrēti 14 029 informācijas pieprasījumi un vērojams arī pieaugums interesentu skaita ziņā (+19%). Vislielākais interesentu skaits tika reģistrēts vasaras mēnešos, tas skaidrojams ar ceļojumam labvēlīgiem laikapstākļiem, kā arī ar nozīmīgu pasākumu un notikumu norisi piemēram, Daugavpils pilsētas svētkiem, Muzeju nakti, vēsturiskās rekonstrukcijas festivālu „Dinaburg 1812”, Rīgas ielas svētkiem u.c.

Daugavpils TIC tūrisma sezonā apkalpoti 22% ārvalstu interesenti. Visvairāk ārvalstu tūristu bija no Lietuvas, Krievijas un Vācijas. TIC apmeklēja arī tūristi no Dānijas, Baltkrievijas, Polijas, ASV, Igaunijas u.c. valstīm. Tūristi galvenokārt interesējās par Daugavpili, tās tuvākās apkārtnes tūrisma piedāvājumiem, kā arī tūrisma aktivitātēm Latgales reģionā. Tūristi, iegriežoties TIC, labprāt izmantojuši piedāvājumā esošos informatīvos materiālus un kartes. Šī vasara tūristu vidū bijusi aktīvā tūrisma mīļotāju laiks – lielā cieņā bijis velotūrisms, laivošanas iespējas, kā arī citas aktīvās atpūtas iespējas. Viesi interesējās un meklēja unikālus un interesantus objektus.

Balstoties uz Daugavpils TIC rīcībā esošajiem apmeklētāju datiem, populārākais objekts Daugavpilī bija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kuru apmeklētāja 64 475 interesenti, un to skaits, salīdzinājumā ar 2018. gadu, pieauga par 9%.  Ik gadu apmeklētāju skaits palielinās Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā un 1. krasta lunetes sardzes telpā, kas, arī šogad, aktīvās tūrisma sezonas laikā apmeklētājiem bija pieejama katru dienu.  2019. gada tūrisma sezonā, salīdzinot ar 2018. gadu, apmeklētāju skaits šajos objektos bija 52 108 un  pieauga par 3%. Daugavpils cietoksnī tūristu uzmanību piesaistīja arī vēsturisko tērpu ekspozīcija “Atmiņu lāde”, mākslas galerija “Baltais zirgs” un mēbeļu un interjera salons “Vintāža” (37 353 apmeklētāji). Ģimeņu apmeklētākā vieta arī šogad, nemainīgi, bija Latgales zoodārzs. Šajā tūrisma sezonā to apciemoja 33 056 apmeklētāji. Arī citi tūrisma objekti piesaistīja lielu interesi, piemēram,  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Šmakovkas muzejs, Daugavpils skrošu rūpnīca, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs u.c.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka 2019. gada 2. ceturksnī Daugavpils tūristu mītnēs apkalpoti 12 399 viesi, savukārt viesu pavadīto nakšu skaits Daugavpils tūristu mītnēs sasniedza 19 586 naktis. 2019. gada 2. ceturksnī Daugavpils tūristu mītnēs tika apkalpoti 5 677 ārvalstu viesu, savukārt ārvalstu viesu pavadīto nakšu skaits sasniedza 8 966 naktis.

Lai arī aktīvā tūrisma sezona ir noslēgusies, Daugavpils arī citos gadalaikos aicina ciemos gan kultūras, gan arī aktīvās atpūtas cienītājus, gardēžus un teātra mīļotājus. Aicinām sekot līdzi tūrisma aktualitātēm un pasākumiem Daugavpils TIC oficiālajā mājas lapā www.visitdaugavpils.lv, kā arī sociālajos tīklos - www.facebook.com/Daugavpils.Travelhttp://www.twitter.com/daugavpilsticwww.instagram.com/daugavpils.travel/

Atgādinām, ka Daugavpils Tūrisma informācijas centrs (Rīgas ielā 22a) no 1. oktobra līdz 30. aprīlim ir atvērts no pirmdienas līdz sestdienai no plkst. 10.00 līdz 18.00.
Daugavpilszinas.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Šogad skolas gaitas Daugavpils izglītības iestādēs uzsāka 875 pirmklasnieki.
Apspriest
Aptauja
Kur aiziet lielākā daļa jūsu ienākumu?
Jaunākie komentāri:
Nodarbinātības pasākums “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi”
Tak latvija Karins un vinkele un parejie ir fasisti satani,es pat gribetu vinus sakuma pamocit un tad ielikt cietuma,ta vini nedoma par latviju,latvijas tautas druzuma nebus,izmirs ka dinozauri! Sīkāk...
Nodarbinātības pasākums “Algotie pagaidu sabiedriskie darbi”
Mūsu noziedzīgā valdība ilgstoši ņirgājās par simtlatniekiem. “Simtlatnieku programma” ir Latvijas Republikas noziegums pret savas valsts iedzīvotājiem. Sākotnēji simtlatniekos maksāja 100Ls, taču pēc kāda laika atalgojumu samazināja līdz 80Ls. Tā bija bezkaunība, jo valdības pārstāvji turpināja sev palielināt algas. Par laimi, VID Publiskajā datu bāzē ir atrodamas valsts amatpersonu deklarācijās. https://www6.vid.gov.lv/VAD Šajās deklarācijās ir norādīti amatpersonu ienākumi uz rokas jeb neto (pēc visu nodokļu nomaksas). Ar laiku “Simtlatnieku programmu” pārdēvēja par algotajiem pagaidu sabiedriskajiem darbiem. Taču šīs programmas būtība nemainījās. “Simtlatnieku programma” iesāka modernās verdzības laikmetu mūsdienu Latvijā. Pašlaik pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātie (simtlatnieki) saņem nieka 200€, lai gan minimālā alga valstī ir 500€ (bruto). Mūsdienu simtlatnieki saņem 2,5 reizes mazāk par minimālo algu! Tikai vergturi verdzību var nosaukt par labdarību. Uz kurieni mēs ejam? Uz tautas izmiršanu? Latviešu jau tā ir maz, nevajag mākslīgi vairot nabadzību. Dzimtbūšanas laiki ir sen beigušies! Lai Latvju Dievi piedod mūsu valdībai tās stulbumu, aprobežotību un hronisku empātijas trūkumu!!!
Labklājību visiem vēlot, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#tiesiskums #vienlīdzība #labklājība #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #LatvjuDievuSvētība #pagāni #sentēvi #Skolnieciņš #svētbirzs Sīkāk...
Ārkārtas situācija pagarināta, ieviešot stingrākus drošības pasākumus

Ilze Viņķele ir īpatnēja personība. Vienmēr, kad I. Viņķeles kundze ieņem ministra amatu, notiek kaut kas slikts. Kad I. Viņķeles kundze ieņēma Labklājības ministres amatu no 2011. gada līdz 2014. gadam notika “Simtlatnieku programma”. Ilzei Viņķelei bija pietiekamas dienesta pilnvaras, lai izlabotu “Simtlatnieku programmas” netaisnības, taču Ilzei Viņķelei bija nospļauties par simtlatniekiem un simtlatnieku ģimenēm. Kopš 2019. gada 23. janvāra Ilze Viņķele ir Veselības ministre. Tauta par viņu nebalsoja, bet viņu tāpat iecēla. Ilze Viņķele pievelk mūsu tautai nelaimes. Pašlaik mūsu valstī plosās SARS-CoV-2 (COVID-19) sērga. Taču I.Viņķeles kundzei tauta nerūp, tā vietā, lai rūpētos par savu tautu, viņa parāda tautai divus vidējos pirkstus palēcienā. Viņa nav pusaudze, viņa ir māte. Vai šāda sieviete drīkst audzināt bērnus? Pēc izglītības I. Viņķeles kundze ir sociālā darbiniece. Vai sociālā darbiniece, būdama augstā amatā, drīkst tā uzvesties? Kādus bērnus I.Viņķele spēj izaudzināt, ja tautai rāda vidējos pirkstus? Aizlūgsim Latvju Dievus, lai simtlatnieku apspiedēji saņem pelnīto sodu! Iedegsim pelēku sveci par godu Veļu Mātei. Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte tiesā mūsu valdību! Veļu Mātes sirpis ir ass. Augstākā labuma vārdā Veļu Māte nopļaus jebkuru alkatīgo dvēseli, kura apdraud Latvijas valsts un latvju tautas nākotni! Karmas rats ir iegriezts. Tautas apspiedēji un apzadzēji saņems karmisko mācību. Mirušie visu redz, Veļu Mātu visu zina. No Dieviem neko nevar noslēpt…
Ar Latvju Dievu spēku, Skolnieciņš – Latvju Skaudības Dievs
(Vislatvijas Skaudības Dievība Skolnieciņš)
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
#SimtlatniekuProgramma #simtlatnieki #nabadzība #SimtlatniekuDēls #SkaudībasDievs #Skolnieciņš #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #VeļuMāte #DabasMāte #karma
P.S. Ticēsim labajam, ticēsim Latvju Dieviem. Lūgsim lai Augstākie spēki (Latvju Dievi) atalgo katru no mums pēc nopelniem. Lūgsim lai Latvju Dievi soda vainīgos mūsu tautas ciešanās…
P.S.S. Simtlatniekos iesaistīto cilvēku ģimenes vel atceras "Simtlatnieku programmas" nelikumības! Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top