Pirmdiena,
24.jūnijs 2024
Vārda dienas: Jānis, Юхим, Варфоломей, Охрим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Noskaidrots Daugavpils Skaļās lasīšanas čempions

21.05.2024
Aizvadītās nedēļas nogalē, 17. maijā, Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā norisinājās Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils reģionālais fināls, kurā piedalījās 10 pilsētas skolu posma uzvarētāji.

Skaļās lasīšanas čempiona titulu un ceļazīmi uz Latgales novada starpfinālu izcīnīja Daugavpils Vienības pamatskolas 5. klases skolniece Elizabete Mozumača. Viņa skaļi lasīja fragmentu no Gajas Gunas Ekles grāmatas “Brālis, kas nebija vajadzīgs.”

Otrajā vietā ierindojās Daugavpils Tehnoloģiju vidusskolas-liceja skolnieks Edgars Romancevičs ar Marijas Parras grāmatas “Vafeļu sirdis” skaļo lasījumu. Trešo vietu ieguva divi lasītāji – Luīze Lukjaņenko no Daugavpils Saskaņas pamatskolas un Romualds Pastars no J. Pilsudska Daugavpils Valsts poļu ģimnāzijas. Luīze bija izvēlējusies Ulfa Starka grāmatas “Bēguļi” fragmentu, bet Romualds – Ingo Zīgnera “Mazais pūķis Kokosrieksts un mežonīgie pirāti”.

Romualds ieguva arī Skatītāju simpātiju balvu, savukārt Bibliotēkas simpātiju balva tika piešķirta Edgaram Staņevičam no Daugavpils Draudzīgā aicinājuma vidusskolas. Pārējie dalībnieki saņēma tādas nominācijas kā Drosmīgākais, Emocionālākais lasītājs, Ilglasītājs, Sirsnīgākais, Krāsainākais, Noslēpumainākais lasījums.

Konkursantu spēju ar savu lasījumu ieinteresēt auditoriju, veidot saikni ar klausītājiem, pamatot grāmatas izvēli, kā arī citas ar skaļo lasīšanu un runas prasmi saistītas prasmes vērtēja kompetenta žūrija piecu cilvēku sastāvā: Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Izglītības satura nodaļas metodiķe latviešu valodas jautājumos Silvija Mickeviča, LCB vadītājas vietniece bibliotekārajā darbā un Skaļās lasīšanas sacensības aizsākuma Daugavpilī iniciatore Anna Pakere, Daugavpils Universitātes Humanitārās fakultātes docente, filoloģijas zinātņu doktore Rudīte Rinkeviča, Daugavpils teātra aktrise Kristīne Veinšteina un rakstnieks un literatūrzinātnieks Valentīns Lukaševičs.

Lasītveicināšanas kampaņas “Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība” Latgales novada starpfināls, kur spēkiem mērosies reģionālie uzvarētāji no visas Latgales, norisināsies septembrī Rēzeknē. Savukārt Valsts fināls notiks 5. oktobrī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Rīgā. Latvijas Skaļās lasīšanas čempions uz gadu kļūs par LNB Bērnu direktoru un iegūs ceļojošo balvu savai skolai.

Latgales Centrālā bibliotēka sirsnīgi pateicas visiem dalībniekiem, skolotājiem un vecākiem par ieguldīto darbu, atsaucību un lasītprieka veicināšanu! Turēsim īkšķus par Elizabeti rudenī!

Latvijā Nacionālā skaļās lasīšanas sacensība notiek jau septīto gadu, iesaistot tajā 5. klašu skolēnus. Sacensības dalībnieki skaļi lasa iepriekš sagatavotus daiļdarbu fragmentus, sagatavojot trīs minūšu garu uzstāšanos, tostarp īsu ieskatu par grāmatas izvēli un sižeta izklāstu līdz tai vietai, no kuras tiks sākts lasījums.Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top