Trešdiena,
28.februāris 2024
Vārda dienas: Justs, Skaidra, Skaidrīte, Анисим, Евсей, Ефросинья Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpils tūrisma objekti saņem augstu novērtējumu tūrisma konferencē

04.12.2023
30. novembrī Balvu Kultūras un atpūtas centrā norisinājās ikgadējā Latgales tūrisma konference, kurā pulcējās kupls Latgales un Latvijas tūrisma nozares pārstāvju skaits, tūrisma profesionāļi un uzņēmēji.

Latgales reģiona tūrisma nozare turpina attīstīties un pilnveidoties, pēdējo gadu laikā ir tapuši vairāki jauni ar tūrismu saistīti piedāvājumi. Pēc Latgales Tūrisma informācijas centru apmeklējuma datiem, Latgalē 2023. gadā tika reģistrēti 1 516 005 apmeklējumi. No tiem 58% bija Latvijas iedzīvotāju apmeklējumi un 42% ārvalstu viesu apmeklējumi. Latgales Tūrisma asociācija turpina plānveidīgi īstenot reģionu popularizējošas aktivitātes, pirmkārt, tieši Latvijā, kā arī vairākos prioritāros ārzemju mērķtirgos. Latgales reģions turpina stiprināt savas pozīcijas kā atpazīstams un interesants tūrisma galamērķis.

Latgales tūrisma konferences noslēgumā tika sumināti “Gada balvas” saņēmēji dažādās nominācijās. Gada balvas mērķis bija izcelt labākos tūrisma profesionāļus – tūrisma objektus, uzņēmējus, gidus un tos, kuri ikdienā ar lepnumu darbojas Latgales tūrisma nozarē un veicina reģiona atpazīstamību. Šogad pretendentu vērtēšanu veica nacionāla un reģionāla līmeņa eksperti: LIAA Tūrisma departamenta Vecākā projektu vadītāja Kristīne Mickāne, “Divu krastu radio”, un “Latvijas radio 2” raidījuma “Breivdīnuos iz Latgolu” vadītāja Laura Sondore, dabas tūrisma entuziasts un “Purva bridēju” gids Kristaps Kiziks, “Latgales Tūrisma gada balvas 2022” saņēmēja Augšdaugavas novada Lielbornes muižas saimniece Nora Poiša un Latgales Tūrisma asociācijas Tūrisma speciāliste Laura Spundere.

Šogad deviņām nominācijām bija pieteikti 49 objekti, t.sk. Daugavpils tūrisma objekti. Nominācijā “Labākais jaunais tūrisma objekts (pašvaldības objekts)” uzvaras laurus plūca Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls”. Savukārt "2023. gada izcilības balvu" ieguva Daugavpils Rotko muzejs.

Abi tūrisma objekti sekmē tūrisma un kultūras jomas, kā arī kopējā reģiona attīstību. Rotko muzejs darbojas jau 10 gadus un ir nozīmīgs laikmetīgās mākslas, kultūras un izglītības centrs. Rotko muzejs ir viens no apmeklētākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī, 10 gadu laikā šeit viesojušies apmeklētāji un mākslinieki no dažādām pasaules valstīm.

Lai gan Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrs “Inženieru arsenāls” tika atklāts 2023. gada maijā, tas kļuvis par iecienītu apskates objektu Daugavpils cietoksnī un piesaista plašu apmeklētāju loku. Pēc objekta atklāšanas, to jau ir apmeklējuši ciemiņi no dažādām Latvijas pilsētām, kā arī apmeklētāji no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Nīderlandes, ASV, Lielbritānijas, Spānijas, Ukrainas un citām valstīm. 2023. gada maijā – septembrī objektā tika reģistrēti 21 807 apmeklējumi.  Šobrīd Inženieru arsenāls ir ievērojams industriālā mantojuma, izglītības, kā arī kultūras un tūrisma objekts. Centrā tiek organizētas ekskursijas, darbnīcas bērniem, savukārt arsenāla pagalmā tiek rīkotas auto izstādes, moto sezonas atklāšanas pasākumi, koncerti un daudz kas cits. Jau šajā nedēļas nogalē Inženieru arsenāla pagalmā tiks atklāta Ziemassvētku vecīša rezidence. Tā savas durvis apmeklētājiem vērs 3. decembrī un darbosies līdz 8. janvārim.

Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un Tūrisma departaments pateicas organizatoriem par tik skaistu pasākumu! Lepojamies un turpinām darboties kopā arī turpmāk, lai veicinātu Latgales reģiona un Daugavpils pilsētas tūrisma attīstību!

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top