Pirmdiena,
26.februāris 2024
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Daugavpilī turpmāk darbosies divas sabiedriskās pirtis

06.09.2023
SIA “Labiekārtošana-D” informē: apmeklētāji var izmantot sabiedriskās pirts pakalpojumus Tautas ielā 60 un Sēlijas ielā 18. Pirts Stacijas ielā 63 pēc rūpīgi veiktās ekonomiskās analīzes atzīta par nerentablu un ir slēgta.

Covid-19 pandēmijas laikā Daugavpils sabiedriskās pirtis darbojas ierobežotā režīmā. Pēc tā atcelšanas, ņemot vērā sarukušo apmeklētāju plūsmu, tika konstatēts, ka uzturēt visas esošās sabiedriskās pirtis ir nerentabli.

Pirts Stacijas ielā 63 sniedza pakalpojumus divas dienas nedēļā (piektdienās un sestdienās), pašizmaksa uz vienu cilvēku bija ap 15 euro. Apmeklētāju bija maz, un izdevumi turpināja būtiski pieaugt energoresursu cenu kāpuma dēļ. 2017. gada aprīlī – septembrī telpās veikts remonts, kas izmaksāja 548 718,11 euro, bet darbi tika izpildīti nekvalitatīvi: no paša sākuma veidojās pelējums. Nedarbojās arī džakuzi, bez kuras nebija pieprasījums arī VIP zāles nomai, kas ļautu daļēji segt pirts uzturēšanas izmaksas. Šīs iekārtas remonts provizoriski izmaksātu ap 30 000 euro.

Saskaņā ar Komerclikuma prasībām, sabiedrībām ar ierobežotu atbildību jāstrādā ar peļņu, bet valdes loceklim jārīkojas kā krietnam un rūpīgam saimniekam. Ņemot vērā ēkas uzturēšanas lielās izmaksas, kas mēnesī vidēji ir 5 000 euro (ēkas platība ir 1 676 kv.m., pirts telpas platība 430 kv.m.) un zemos ienākumus no pirts pakalpojumu sniegšanas, tika pieņemts lēmums par pirts slēgšanu. Tā nedarbojas kopš 2023. gada 1. jūnija. Uz doto brīdi tiek lemts jautājums par ēkas pārdošanu.

Iedzīvotājiem tiek nodrošināta iespēja izmantot divu sabiedrisko pirtu pakalpojumus. Visplašāk apmeklēta ir pirts Sēlijas ielā 18 (Grīvas apkaimē), kas tiek kurināta ar malku. Īpaši pieprasīta tā ir starpsezonā, kad mēnesī vidēji tiek uzņemts ap 620 cilvēku. Netrūkst apmeklētāju arī pirtī Tautas ielā 60, kas ir viena no jaunākajām šāda veida būvēm pilsētā.

Gadījumā, ja pirts Stacijas ielā 63 tiks pārdota, iegūtos līdzekļus plāno ieguldīt divu esošo pirtu modernizēšanā un pakalpojuma kvalitātes uzlabošanā.

Atgādinām, ka vairākām daugavpiliešu kategorijām ir tiesības saņemt pašvaldības apmaksātos pirts pakalpojumus gan pirtī Tautas ielā 60, gan Sēlijas ielā 18.

Plašāka informācija par pabalstu pirts izdevumu segšanai pieejama ŠEIT.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-1/1)
Leduspuke 07.09.2023 08:12
Re kur esam nonakusi.laikmetu griezos..riktiga pakaljaa...maznodrosinatiwm 15 eiro ir liela nauda..padomju laikos manaa bernibaa omite mus bernus veda uz pirti pagastaa varejam mazgaties un perties cik gribejam vien par 20 kapeikam..tas npenozimee ka es gribetu dzivot padomju laikos...bet gribu reikt ka viss bija loti let's..ari autobusa bilete yz pilsetu naksaja 20 kapeikas vienigi bija tuksi veikali..bija deficit preces.ziemaa uz skolu staigaju gumihas zabakos ar vilnas zekem..sala kajas un zabaki grabeja no lielaa sala...bet oats falvenais nebija.brivibas un neatkarigas latvihas..dzelzss prieksskars..bet vai tagad ir..latvija npeatkariga...
Cilvecins mazais infflacihas verdzibaa kulas ka pliks pa hatrem....vel udens silts varbut var vel kadaa upeee nomazgaties...protams ka var...bet dvesele sap par to ka stavehan uz barikladem par labaku dzivi un brivu valsti...kuru nu esam zaudejysi.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top