Otrdiena,
3.Oktobris 2023
Vārda dienas: Elza, Ilizana, Олег, Михаил, Федор, Остап, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Vienības tilta remontam plāno piesaistīt Eirofondu līdzekļus

21.07.2023
13. jūlijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē skatīts un atbalstīts jautājums par dalību projektu konkursā Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma militārās mobilitātes finansējuma ietvaros. Piesaistot konkursa finansējumu, paredzēts veikt Vienības tilta remontu.

Vienības tilta kapitālais remonts nav veikts jau vairāk nekā 30 gadus. Tajā pat laikā tas ir vienīgais Daugavpilī esošais tilts pāri Daugavai un satiksmes intensitāte šeit ir ļoti liela. Saskaņā ar speciālistu atzinumu, tiltam nepieciešams kapitālais remonts, kuru neveicot nākotnē var saskarties ar satiksmes organizācijas problēmām.

Provizoriskās remontdarbu izmaksas varētu sastādīt ap 4 miljoniem eiro. Lai daļēji kompensētu šo summu, pašvaldība plāno iesniegt projekta pieteikumu Vienības tilta pārbūvei Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma (Connecting Europe Facility) militārās mobilitātes līdzfinansējuma programmas ietvaros.

Militārās mobilitātes finansējums ir atbalsta veids Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai attīstītu transporta infrastruktūru.

Aizsardzības ministrija ir konceptuāli atbalstījusi projekta ideju, kā arī projektam ir nodrošināta augstā gatavība – ir izstrādāts būvprojekts un tuvākajā laikā tiks izsludināta iepirkuma procedūra būvniecības darbu veikšanai.

Eiropas Savienības līdzfinansējums ir līdz 50% no projekta kopējām izmaksām.

Savukārt pagājušonedēļ tika iesākta iesēduma novēršana Daugavas ielā pie Vienības tilta. Nosēduma veidošanās iemesli nav skaidri definēti ne skatrakumu izpildes iepriekšējās reizēs, ne pētot topogrāfijas planšetes  un inženiertīklus noteiktajā vietā. Minētajā vietā plānots veikt grunts stabilizācijas pasākumus, pielietojot grunts nostiprināšanu ar ģeo-polimēru injekcijas metodi. Tiek pielietota šāda tehnoloģija: iegrimušo daļu vispirms aizpilda ar smiltīm, paralēli atsūknējot ukrājušos šķirdumu, tad, lai panāktu maksimālu grunts blīvumu, uz iegrimušās vietas novietoja betona blokus un gruntī ievadīja ģeopolimēru materiālu. Šie darbi jau ir paveikti. Asfalta segums remontdarbu vietā tiks atjaunots tuvākajā laikā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top