Ceturtdiena,
18.jūlijs 2024
Vārda dienas: Rozālija, Roze, Анна, Кирилл, Панас, Анисим, Сергей, Елизавета Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Sabiedrība

Vienības tilta remontam plāno piesaistīt Eirofondu līdzekļus

21.07.2023
13. jūlijā Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē skatīts un atbalstīts jautājums par dalību projektu konkursā Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma militārās mobilitātes finansējuma ietvaros. Piesaistot konkursa finansējumu, paredzēts veikt Vienības tilta remontu.

Vienības tilta kapitālais remonts nav veikts jau vairāk nekā 30 gadus. Tajā pat laikā tas ir vienīgais Daugavpilī esošais tilts pāri Daugavai un satiksmes intensitāte šeit ir ļoti liela. Saskaņā ar speciālistu atzinumu, tiltam nepieciešams kapitālais remonts, kuru neveicot nākotnē var saskarties ar satiksmes organizācijas problēmām.

Provizoriskās remontdarbu izmaksas varētu sastādīt ap 4 miljoniem eiro. Lai daļēji kompensētu šo summu, pašvaldība plāno iesniegt projekta pieteikumu Vienības tilta pārbūvei Eiropas infrastruktūras savienošanas mehānisma (Connecting Europe Facility) militārās mobilitātes līdzfinansējuma programmas ietvaros.

Militārās mobilitātes finansējums ir atbalsta veids Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai attīstītu transporta infrastruktūru.

Aizsardzības ministrija ir konceptuāli atbalstījusi projekta ideju, kā arī projektam ir nodrošināta augstā gatavība – ir izstrādāts būvprojekts un tuvākajā laikā tiks izsludināta iepirkuma procedūra būvniecības darbu veikšanai.

Eiropas Savienības līdzfinansējums ir līdz 50% no projekta kopējām izmaksām.

Savukārt pagājušonedēļ tika iesākta iesēduma novēršana Daugavas ielā pie Vienības tilta. Nosēduma veidošanās iemesli nav skaidri definēti ne skatrakumu izpildes iepriekšējās reizēs, ne pētot topogrāfijas planšetes  un inženiertīklus noteiktajā vietā. Minētajā vietā plānots veikt grunts stabilizācijas pasākumus, pielietojot grunts nostiprināšanu ar ģeo-polimēru injekcijas metodi. Tiek pielietota šāda tehnoloģija: iegrimušo daļu vispirms aizpilda ar smiltīm, paralēli atsūknējot ukrājušos šķirdumu, tad, lai panāktu maksimālu grunts blīvumu, uz iegrimušās vietas novietoja betona blokus un gruntī ievadīja ģeopolimēru materiālu. Šie darbi jau ir paveikti. Asfalta segums remontdarbu vietā tiks atjaunots tuvākajā laikā.

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top