Sestdiena,
2.Decembris 2023
Vārda dienas: Meta, Sniedze, Илларион, Варлам, Йосип Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Sabiedrība

Būs izmaiņas 4 no Daugavpils kursējošo reģionālo autobusu maršrutos4

23.11.2023

No šī gada 1. decembra būs izmaiņas četros reģionālo autobusu maršrutos Augšdaugavas novadā: Daugavpils–Šķeltova, Daugavpils–Silene–Šengeida, Daugavpils–Lipinišķi un Daugavpils–Saliena, tādējādi precizējot braukšanas laikus starp pieturām, pienākšanas un atiešanas laikus no galapunktiem.

Drīzumā Daugavpilī iemirdzēsies ziemas prieki7

22.11.2023

Sestdien, 2.decembrī, plkst. 15.30 iededzinot Adventes vainagu un plkst. 17.00 galveno pilsētas svētku egli Daugavpilī iemirdzēsies Ziemassvētku rotājumi un ar dažādiem pasākumiem sāksies Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laiks.

Jauniešus aicina kļūt par supervaroņiem un ziedot asinis

22.11.2023

Ik dienas Latvijas slimnīcām nepieciešami asins krājumi dzīvību glābšanai, un ir tikai viens veids kā tie papildinās. Cilvēks ziedo cilvēkam. Valsts asinsdonoru centrs uzsācis informatīvi izglītojošu kampaņu “Supervaronis? Jā! Ikviens no mums!”, aicinot asinsdonoru kustībai pievienoties jauniešus vecumā līdz 35 gadiem.

Šonakt snigšanas dēļ spēkā dzeltenais drošības brīdinājums

22.11.2023

Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests brīdina: 22.-23.11.2023. naktī Latviju no rietumiem sāks šķērsot plaša nokrišņu zona, līdz ar ko teritorijas lielākajā daļā gaidāms stiprs sniegs, bet vietām Vidzemē snigšana būs pat ļoti stipra, nedaudz arī putinās. Spēkā ir dzeltenais drošības brīdinājums.

Ministru prezidente: Mums jāliek lietā sava drosme un uzdrīkstēšanās

18.11.2023

Valsts svētkos mēs svinam Latvijas tautas drosmi dibināt savu valsti un cīnīties par to. Šī uzdrīkstēšanās jāliek lietā arī ikdienā – tā Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienas apsveikumā Latvijas iedzīvotājiem uzsver Ministru prezidente Evika Siliņa.

1.tramvajs atsāks kursēt ierastajā maršrutā “Buļerova iela - Stacija”4

16.11.2023

Sākot ar 18. novembri, 1. maršruta tramvaji atsāk savu kustību pa ierasto maršrutu “Butļerova iela - Stacija”, izmantojot viensliežu ceļu. Ķīmijas apkaimē tiks izvietota pagaidu pieturvieta “Butļerova iela”, savukārt pieturvieta “Cialkovska iela” pagaidām netiks apkalpota. 

Sociālo darbinieku dienā Daugavpilī sumināti 50 nozares speciālisti

15.11.2023

Novembra otrajā otrdienā Latvijā tiek atzīmēta Sociālo darbinieku diena. Par godu šiem svētkiem 14. novembrī Daugavpils domē notika svinīgais pasākums, kurā godināti sociālā darba viecēji, kas ikdienā darba pienākumus pilda pilsētas Sociālajā dienestā un tā struktūrvienībās: sociālās aprūpes centrā, Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā “Priedīte”, pensionāru sociālās apkalpošanas teritoriālajā centrā, kā arī Ģimenes atbalsta centrā/patversmē.

Ekspluatācijā pieņemts Dienas aprūpes centrs1

13.11.2023

2023.gada 7. novembrī Būvniecības valsts kontroles birojs pieņēma ekspluatācijā Dienas aprūpes centra personām ar garīga rakstura traucējumiem ēku Arhitektu ielā 21, Daugavpilī. ES fondu finansētā projekta ietvaros tajā veikti energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi vairāk  nekā 1,3 mlj. euro vērtībā.

Lāpu gājiena laikā jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem

08.11.2023

Atzīmējot Lāčplēša dienu un pieminot Latvijas Neatkarības karā kritušos karavīrus, 11.novembra vakarā Daugavpilī jau 9. reizi norisināsies Lāpu gājiens. Tā laikā autovadītājiem jārēķinās ar īslaicīgiem satiksmes ierobežojumiem.

Daugavpils īstenos veselību un aktīvo dzīvesveidu veicinošus projektus1

05.11.2023

Latvijas – Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2021.-2027. gadam 1. projektu iesniegumu konkursā no 96 pieteikumiem tika apstiprināti 34 projekti, tai skaitā trīs Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iesniegtie projekta pieteikumi: “Ilgtspējīga pārrobežu sadarbība ziemas tūrisma attīstībai”, „Airēšana pašpārliecinātībai — atstumtu un neaizsargātu bērnu iekļaušanās veicināšana un drošas uzvedības attīstīšana atklātā ūdenstilpnē, izmantojot airēšanas aktivitātes” un „Aktīva kopienu iesaistīšanās veselīga dzīvesveida paradumu uzlabošanā” . Kopējais projektu pieteiktais budžets Daugavpils valstspilsētai ir 778 864,50 euro.  

Laikapstākļi saglabāsies līdzīgi - laiks būs lietains un silts2

05.11.2023

Aizvadītajā nedēļā laiks bija rudenīgs - debesis pārsvarā klāja pelēcīga mākoņu sega, brīžiem lija, bet nedēļas nogalē piedzīvojām spēcīgu vēju. Gaisa temperatūra, savukārt, bija sezonai neraksturīgi augsta - 31. oktobrī vairākās metroloģisko novērojumu stacijās tika pārspēti siltuma rekordi. Arī šonedēļ ciklonu darbības ietekmē laikapstākļos saglabāsies līdzīgas iezīmes - laiks būs lietains, tomēr ar salīdzinoši lēnāku vēju. Gaisa temperatūra kā naktīs tā dienās saglabāsies +4…+10° robežās, bet nedēļas nogalē, teritorijā ieplūstot aukstākam gaisam, varam sagaidīt nelielu salu un sniegu. 

Pāreja uz elektroniskajiem rēķiniem - ērts veids, kā ietaupīt5

03.11.2023

SIA “Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums” (DDzKSU) un PAS “Daugavpils siltumtīkli” (DS) aicina savus klientus atteikties no papīra rēķiniem un turpmāk saņemt tos tikai elektroniski e-pastā, tādējādi saudzējot vidi un ekonomējot naudu.

Sāksies zaļās masas savākšanas akcija2

03.11.2023

No 3. līdz 12. novembrim (ieskaitot) Daugavpilī norisināsies ikgadējā bioloģiski noārdāmo atkritumu jeb „zaļās masas” savākšanas akcija. Pašvaldība tās nodrošināšanai organizē metāla liela izmēra (ar tilpumu no 7 – 30 m3) konteineru uzstādīšanu 10 vietās dažādās pilsētas apkaimēs.

Daugavpils iekļūst konkursa Ģimenei draudzīgākā pašvaldība pusfinālā1

01.11.2023

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023” ir iegājis izšķirošajā posmā. Katrā no pieciem plānošanas reģioniem ir izvirzītas četras pašvaldības, kas turpina sacensties par ģimenei draudzīgākās pašvaldības statusu. Atgādinām, ka ikviens Latvijas iedzīvotājs līdz šī gada 9. novembrim vietnē Vietagimenei.lv aicināts izvērtēt katras pašvaldības sniegto atbalstu un balsot par, viņuprāt, ģimenēm draudzīgāko pašvaldību 2023. gadā.

Cilvēkiem ar kustību traucējumiem ir iespēja pieteikties atbalstam

01.11.2023

Latvijas iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 63 gadiem (ieskaitot) ar invaliditāti, kuriem ir kustību traucējumi, ar pašvaldības palīdzību ir iespēja bez maksas veikt stacionārā pacēlāja ierīkošanu, higiēnas un sanitāro telpu pielāgošanu, pandusa un uzbrauktuves izbūve u.c. mājokļa un vides pielāgošanas veidus, lai uzlabotu vides piekļūstamību savā dzīves vietā, kas veicinātu iekļaušanos sabiedrībā.

Alkoholu varēs iegādāties tikai no 20 gadu vecuma

01.11.2023

Lai mazinātu alkohola patēriņu jauniešu vidū, Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 31.oktobrī, otrajā lasījumā skatot grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, lēma līdz 20 gadiem palielināt vecumu, no kura iespējams iegādāties alkoholiskos dzērienus. Šobrīd tos var iegādāties personas, kas sasniegušas 18 gadu vecumu.

A.Elksniņš: Īstenosim projektu “Droša skola”1

31.10.2023

Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pirmdien, 30. oktobrī, tikās ar pašvaldības izglītības iestāžu vadītājiem, īpašu uzmanību veltot jautājumiem par bērnu drošību skolās un bērnudārzos, kas aktualizējās pēc tam, kad vairākām mācību iestādēm tika izsūtītas spridzināšanas draudu vēstules. Tikšanās mērķis - kopīgi rast efektīvākos preventīvos risinājumus, tajā skaitā strādāt pie projekta “Droša skola” īstenošanas.

Asistentu pakalpojumu sektors un Aprūpes mājās birojs darbosies citur

31.10.2023

Daugavpils Sociālais dienests informē, ka no 2023. gada 1. novembra  Asistentu pakalpojumu sektors un Aprūpes mājās birojs atradīsies jaunajās telpās Alejas ielā 68.

Pēdējās oktobra dienas būs siltas un nokrišņiem bagātas1

30.10.2023

Oktobrī gandrīz visās novērojumu stacijās tika pārsniegta mēneša nokrišņu daudzuma norma. Lai gan bija arī siltākas dienas, mēneša beigās dažviet izveidojās neliela sniega sega un apledojums. Oktobra pēdējā dienas būs siltas un nokrišņiem bagātas, arī pirmajā novembra nedēļā sagaidāmi rudenīgi laikapstākļi – vietām līs,  nedēļas otrajā pusē vējš kļūs brāzmaināks.

VUGD rīko konkursu autovadītājiem Latgalē

24.10.2023

Noslēdzoties informatīvai kampaņai "Iedzīvotāju izglītošana par rīcību pēc ceļu satiksmes negadījumiem" Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests organizē konkursu autovadītājiem Latgalē.

Naktī uz svētdienu pulksteņa rādītāji jāpagriež par 1 stundu atpakaļ1

23.10.2023

Vasaras laiks Latvijā beigsies šā gada 29. oktobrī plkst. 04:00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot par vienu stundu atpakaļ.

Autovadītāji aicināti laikus nomainīt riepas braukšanai ziemas sezonā

23.10.2023

Teju trīs no četriem autovadītājiem ziemas riepas nomaina oktobrī vai novembra sākumā. Obligāti tām ir jābūt vien no 1. decembra, taču drošības eksperti un apdrošinātāji aicina iedzīvotājus nekavēties un laikus sevi sagatavot pirmajam sniegam. Ziemas riepām jābūt vismaz četru milimetru dziļam protektoram, un nebūtu labi izmantot riepas, kas vecākas par septiņiem gadiem.

SIA “Daugavpils reģionāla slimnīca” mainās valde

19.10.2023

Šodien, 19.oktobrī, amatu atstāj SIA “Daugavpils reģionālās slimnīca” valdes loceklis Grigorijs Semjonovs. 

Modernizē kanalizācijas sistēmu apkalpošanas tehnoloģijas

19.10.2023

SIA “Daugavpils ūdens” specializētā transporta autoparks  papildināts ar modernās jaunas paaudzes kombinēto hidrodinamisko automašīnu MAN.

LPR aicina bērnus un jauniešus piedalīties konkursā

18.10.2023

Latgales plānošanas reģions aicina Latgales reģiona bērnus vecumā līdz 16 gadiem piedalīties radošajā konkursā “Mans labākais draugs – ūdens”.

Vai pāriešana valsts pārvaldībā glābs Daugavpils slimnīcu?

17.10.2023

Daugavpils Reģionālās slimnīcas (DRS) pārstāvji – gan valdes priekšsēdētājs, gan padomes locekļi, gan pašvaldība – piedāvājuši valstij pārņemt DRS valsts pārvaldībā, jo uzskata to par risinājumu iestādes kritiskajai finansiālajai situācijai. Par nozari atbildīgais ministrs Hosams Abu Meri ("Jaunā Vienotība") solījis izvērtēt iespējas pārņemt slimnīcu valsts pārziņā un jau tuvākajā laikā rast konkrētu risinājumu.

Siltā laikā apkures intensitāte mazinās

13.10.2023

SIA “DDzKSU” atgādina: automatizētā siltummezgla automātika ar uzstādītajiem standarta režīmiem padod siltumu dzīvokļiem pie ārējās gaisa temperatūras līdz +10ºC. Gaidāms, ka tuvākajās dienās āra gaisa temperatūra celsies, līdz ar to apkures intensitāte mazināsies. Siltuma padeve tiek atjaunota, kad gaisa temperatūra nokrīt zemāk par +8ºC.

Iespēja bez maksas nodot vecās autoriepas

13.10.2023

No 1. decembra automobiļiem obligāti jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, tāpēc daudzi auto īpašnieki jau sāk aizdomāties par gaidāmo riepu nomaiņu. SIA “AADSO” atgādina, ka šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumā Liginišķos katrs iedzīvotājs (fiziska persona) reizi gadā, uzrādot tehnisko pasi, bez maksas var nodot veco automobiļu riepu vienu komplektu (4 gab.).

Nākamnedēļ pakāpeniski kļūs vēsāk4

13.10.2023

Oktobris līdz šim ir nesis vējainu un lietainu laiku, un šādi rudenīgi laikapstākļi saglabāsies arī tuvākajās dienās. Nedēļas izskaņā palaikam līs, vietām nokrišņi būs intensīvāki, kā arī brāzmainais vējš brīvdienās jau atkal pastiprināsies līdz 20-24 m/s. Lai gan, ieplūstot siltākam gaisam, sestdien lokāli gaisa temperatūra var paaugstināties līdz +19°, nākamnedēļ pakāpeniski kļūs vēsāk, un naktīs būs iespējama salnas veidošanās.

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolai 100

11.10.2023

Šogad savu 100 gadu jubileju svin Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, kas ir vecākā mūzikas izglītības iestāde Latgalē. Atzīmējot nozīmīgo un skaisto jubileju, oktobra mēnesī izglītības iestāde aicina ikvienu baudīt plašu svētku koncertprogrammu, ko sagatavojuši skolas audzēkņi, pedagogi, kolektīvi un absolventi.

« 1 2 3 ... 94 »
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Jauki katra laba zina latgalites ekonomikas attistibaa un cilveku modarbinatibas jautajumos priecee..protams visi nevar un negrib varbut klut par suvejiem bet vismaz ir piedavats darbs un iespeja..lai cilveki izdzivotu ..lai veicas. Sīkāk...
Kādas ir ilgtermiņa auto nomas priekšrocības?
Man ir auto bmw un busins tirgum un no jums neko nenomasu.. Sīkāk...
Kādas ir ilgtermiņa auto nomas priekšrocības?
Palasot vardoso portalu zinas..jutu ka arvien vairak neko vairs negribu lasit..arvien vairak garigi un fiziski attalinos no sii laikmeta divainas filosofijas.visas izpausmes..kura ir pretrunaa..ar cilveces pastavesanas morales pamatiem. Sīkāk...
facebook draugiem
Top