Piektdiena,
9.jūnijs 2023
Vārda dienas: Gita, Ligita, Ферапонт, Фотий, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Radio raidījumi

Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”

19.08.2022
“Latgales SEZ biznesam” – informatīvs radio raidījumu cikls par Latgales speciālās ekonomiskās zonas sniegtajām iespējām uzņēmējiem mūsu reģionā!

17. augustā Latgales reģionālajā programmā “Divu krastu radio” izskanēja 5. radio raidījums “Latgales speciālā ekonomiskā zona biznesam”, kurš šoreiz viesojās Līvānos Latgales SEZ ražošanas uzņēmumā SIA “Zelta Zeme”.

Pamatdarbības jomas ir neapstrādātas kūdras ieguve, kūdras izejvielu ražošana, kā arī lietošanai gatavu audzēšanas substrātu izstrāde, ražošana un pārdošana.
Uzņēmums ir viens no lielākajiem darba devējiem reģionā, kūdras attīstības mēnešos nodarbinot aptuveni 100 cilvēkus un papildus 50-60 cilvēkus. 

Par savu pieredzi un pievienošanos Latgales SEZ stāsta uzņēmuma vadītājs Pēteris Romanovskis.

LSEZ SIA “Zelta Zeme” (iepriekš “Līvānu Kūdra” (vēl iepriekš kādreizējās “Līvānu kūdras fabrika”)) nodarbojas ar kūdras ieguvi un attīstību kopš 1933.gada.

Uzņēmums jau vairāk nekā 80 gadus turpina attīstīt kūdras pārstrādes tehnoloģijas, praksē ieviešot augstākās kategorijas kvalitātes kontroli visos kūdras izejvielu un gatavās kūdras ražošanas posmos. substrāti.

Kā LSEZ kapitālsabiedrība darbojas kopš 2019.gada. Kopējā Latgales speciālajā ekonomiskajā zonā iekļautā Līvānu novada teritorija sastāda – 10.95 ha, kur viņi darbojas.

Pagaidām Latgales SEZ ir ticis iesniegts un jau arī 2021.gadā tika īstenots viens, bet apjomīgs ieguldījumu projekts ap 2 milj.eiro investīciju apmērā: "SIA "Zelta Zeme" dārzkopības maisījumu ražotnes paplašināšana". Projekta rezultātā tika plānotas izveidot 3 jaunas darba vietas, kā arī, ņemot vērā uzņēmuma darbības nozari, tas arī turpmāk izmantos vietējos dabas resursus - kūdru.

SIA Zelta Zeme projektu realizēja, veicot sākotnējos ieguldījumus pamatlīdzekļos  ap 2,7 milj.eur, un 2021.gadā uzņēmums arī saņēma nodokļu atvieglojumus: Latgales SEZ akceptētās attiecināmās investīcijas sastādīja EUR 2 047 610.00.

Tematiskais raidījums veidots sadarbībā ar Latgales speciālo ekonomisko zonu.
Daugavpilszinas.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Nezinu kapec skatoties tai bildee man uznaca bwzgaligas skumjas..mani milie latgalisi visi atdusas latgales smiltajaa.tevs un vina vecaki..tikai tuksaa maaja atgadina man..reiz bija. Sīkāk...
"Sarunas par Latgali un ne tikai" 1.raidījums
Ak dievs...es skatos uz to majinu un to pariti.. kas visu pasaka bez vardiem..latgalitei muzigai but..ta ir mana omites majina.un tur sez mans opis ar omiti..protams bildee..un manaa dveselee muzigi. Sīkāk...
Mūžībā aizgājusi aktrise Lilita Ozoliņa
Lilita tu esi aizgajusi..bet paliksi atminaa ka viena mo skaistakajam un talantigakajam aktrisem..paldies par skaisto martu.ilgajaa celaa kapas.sievietes ideals.. laikmeti mainas..bet kautkas paliek nezudoss..dveseles skaistums...lai tavai dveselei viegls lidojums muzibaa..sakumam kam jaunam.ardievu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top