Svētdiena,
14.aprīlis 2024
Vārda dienas: Gudrīte, Strauja, Мария, Марк, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Radio raidījumi

"Sarunas par Latgali un ne tikai" 2022 - 2. raidījums

21.06.2022
Dekšārieši un salnavieši nejūtas apdalīti.

Šīs nedēļas raidījumā  “Sarunas par Latgali un ne tikai” turpināsim izzināt, kāda ir dzīve gadu pēc Administratīvi teritoriālās reformas.

Kā jūtas dekšārieši un, kāds ir bijis pirmais gads esot Rēzeknes novadā pavēsta Jolanta Smane, sabiedriski aktīva dekšāriete, četru bērnu mamma, kas savulaik uz dzimtas mājām atgriezusies nu Rīgas.

No Latgales rietumiem, tālāk ceļi vedīs uz austrumu pierobežu, kur, kā pati smej, dzīvo brīvdienu salnaviete Gunta Ločmele. Kaut arī pati Gunta darba dienas pavada Daugavpilī, brīvdienas aktīvi tiek aizvadītas Ludzas novada Salnavā.

Raidījumu cikls  “Sarunas par Latgali…, un ne tikai” dzirdams katru ceturtdienu “Divu krastu radio” un radio "Ef-Ei"   ēterā plkst. 17.30, ar atkārtojumiem svētdienās 14.00 un otrdienās 11.30.

Par raidījumu saturu atbild projekta īstenotājs "RADIO EF-EI"

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

#SIF_MAF2022


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-3/3)
Losene 24.06.2022 17:33
Klausoties ierakstu vairak ieklausijos latgaluesu valodaa..laikam jau dialektu cilveks saglabaa liidz muza galam lai kura novadaa parceltos..bija man kaimins bernibas maajaa jazeps no rezeknes.jaunibaa beidzis akademiju parcelas uz zemgali apprecejas un palika lidz muza galam ar visu dialektu.labs kaimins bija..nostradaja solhozaa.bija izpalidzigs laga virs..nomira vins un apglabaja pagasta kapos..bet purms naves vins velejas lai vinam ieliek zarkaa.mazas milas luetinas no latgales..tak tomer dvesele bija latgalietis lai ari kajas muzu smina zemgales celus.ak cilvecin lai kur tu butu..kaut kur tak ir vismilaka vieta ..tava bernibas vieta..kas paluek muzam sirdii.
Losene 24.06.2022 18:12
Ir izgaisusas svetku liesmas un ligo dziesmas ..ir tikai tveice dumakaini spoza..no jasminkruma pazudusi oza..tas izdeg tveicee nu glyzi ka cilveku dzives..kaa jasmina ziedlapinas pilna taka..tik leni izzust dzivibas aka..saindeta..es velos padzerties no spekavota..tak vieba dzive man tak dota..
Losene 24.06.2022 18:24
Un rit es dosos atkal uz tirgu..es negribetu braukt ar auto bet ar baltu zirgu.lai visi brinas.ka senos laikos un dzivot majinaa ar aizveramiem logiem..un iedzert lotgoluesu alinu no mala podiem.losenite ir krietni ieravusi sivo..uz to..lai lotgoliii dzivo..ligo ligo
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis
Lidzjutiba tuviniekuem un vina radosaa darba cienitajiem Sīkāk...
Daugavpilī būs skatāms deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!”
Forsi Sīkāk...
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums
Supper Sīkāk...
facebook draugiem
Top