Pirmdiena,
24.jūnijs 2024
Vārda dienas: Jānis, Юхим, Варфоломей, Охрим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Radio raidījumi

Kurs pīminēs sādžys, kod tuos izmiers? – Salenīki

23.08.2023
Sūļagols, Zvejsola, Dūcsola, Vydsola, tuos ir zynamuokuos apdzeivuotuos vītys, kas atsaroda uz soluom Lubuona azara apleicīnē. Mozuok zynomi ir  Salenīki.

Solys myusu dīnuos pa lelam varam apzeimēt par pagaisušom sādžom.

Ūtruo pasauļa kara laikā ite beja frontis lineja i Salinīkus raudzie aizsorguot latvīšu legionari. Kaida beja dzeive piec kolektivizacejis pūra īskautajā sādžā? Atmiņuos par  Salenīku sādžu doluos Anna Grigale.

Radio raidījumu “Sarunas par Latgali un ne tikai” 2023.gada cikls skan Radio “EF-EI” (91,4 fm Rēzekne) un “Divu krastu radio” (90,1fm Daugavpils, 96,9 fm Jēkabpils) programmās:

Pirmdienās 11:30
Otrdienās 08:30
Trešdienās 15:30

Raidījumu arhīvs pieejams ŠEIT.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Par raidījumu saturu atbild projekta īstenotājs "RADIO EF-EI"

#SIF_MAF2023


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ

Komentāri (0-2/2)
Leduspuke 24.08.2023 15:00
Paldies par rakstu latgalu valodaa varbut nedaudz to apgusu..iwrakstu nenolausijos..tikko atbraucu no purva..ogu pamaz un nav gatavas..salasiju 12 litmus.. .nu skumji...vispar jau latgales lauki paliek tuksi visur.reformas pieliks punktu visam...tik skaista zilo ezeru zeme.bet.tik tuksa daudz sabrukusu un pamestu maju..cilveki parcelas tur kur ir darbs tuvak pilsetam.rigai ..ari latgales rwgioniem valdiba nepievers uznanibu nepiesaista investorus..man tirguu gaja garam kads cilveks latgalietis..runajam par bruklenem zemgalee to maz...vinam latgalee pue krievijas robezas esot ipasums un bisu dravas.. ieskrejis mezaa un spainis brukkenu pustundaa..bet cilveku neesot majas sabrukusas un pamestas...ari pats dzivo zemgalee..tik daudz tur purvu modomaju..dzivot var ka dieva ausii.. protams ar to vien neizdzivot jo viss ir dargs...ja pagastam nav skolas doktorate veikalu kulturas nama normalas satiksmes uz pilsetam tad jauniem cilvekiem nav perspektivas...bet ir kas paliek..un paliek stiprakie..tie kuri nespej pamest savas majas .savu latgales identitati savas saknes..kuri nespej aizbraukt svesumaa kur lielas algas...jo ir uz pasaules kas svarigaks par visu..saglabat latgaliti kaa muzigu turpinajumu..latvijai.
Leduspuke 24.08.2023 16:32
No cilvekiem neviens...tik naatres aizaugusas uz durvju slieksna..un skumjaa akas vinda vejaa raud..un tukso logu acis .gaidis..un nesagaidiis.un sabrukusii griestu sija klusi..saciis..reiz bija.
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Tas noteikti butu interesanti...bet man paslaik ir zemenu razas laiks.esmu ogu audzetaja.vasaraa esmu aiznemta vakaros atpusos palasot zinas..bet esmu diezgan nogurusi..ziemaa vairak laika.daugavpilii hesmu bijusi kops studiju laikuem.tas bija tik sen...
Sīkāk...
facebook draugiem
Top