Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Politika

Saeimā pirmo reizi notiks ekonomiskās politikas debates

16.05.2024

Saeimā ceturtdien, 16.maijā, norisināsies ekonomiskās politikas debates, kuru laikā deputāti vērtēs Latvijas Stabilitātes programmu 2024.-2028.gadam. 

Kultūras ministrija plāno integrēt iebraucējus ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām

09.05.2024

Sabiedrībā plašu ažiotāžu ieguvis kāds fragments no Kultūras ministrijas (KM) plāna par saliedētu un pilsoniski aktīvu sabiedrību. No teikuma, kurā minēts trešo valstu pilsoņu īpatsvara pieaugums, piemēram, Nacionālā apvienība (NA) secinājusi, ka ministrija plāno imigrācijas palielināšanu. Nozares ministre šādus apgalvojumus nosauc par klaju dezinformāciju, vēsta Lsm.lv.

Kaspars Melnis apmeklēja Daugavpili un Augšdaugavas novadu

08.05.2024

2. un 3. maijā Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis plašā reģionālajā vizītē apmeklēja Daugavpili un Augšdaugavas novadu. Vizītes laikā viņš aplūkoja plānoto vēja ģeneratoru būvniecību Latvijas-Lietuvas pierobežā un SIA “AADSO” atkritumu poligonu, kā arī tikās ar studentiem un skolēniem, lai iesaistītu kopīgā dialogā par enerģētikas rītdienu.

Valdība atbalsta Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanu

08.05.2024

Otrdien, 7.maijā, Ministru kabinetā izskatot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto likumprojektu, valdība atbalstīja lēmumu par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanu. Valdība pieņēma arī grozījumus “Pašvaldības domes vēlēšanu likumā” attiecībā uz pagaidu administrācijas iecelšanas un jaunu domes vēlēšanu rīkošanas termiņiem. Gala lēmums ir jāpieņem Saeimai.  

Premjere sola mērķtiecīgi strādāt pie birokrātijas mazināšanas Latvijā

24.04.2024

Pārlieku lielā birokrātija Latvijā ir problēma, un valdība ļoti mērķtiecīgi strādās, lai mazinātu birokrātisko slogu valstī. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"), ziņo Lsm.lv.

Valdība apstiprina Varakļānu un Madonas novadu apvienošanu

23.04.2024

Šodien, 23. aprīlī, Ministru kabinetā apstiprināti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotie grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Varakļānu novadu apvienot ar Madonas novadu. Grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Ārlietu ministra amatam premjere virza diplomāti Baibu Braži

15.04.2024

Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") paziņojusi, ka ārlietu ministra amatam virza diplomāti Baibu Braži, informē Lsm.lv.

Kariņa specreisu revīzijā konstatēta gan nelikumīga, gan neekonomiska rīcība

10.04.2024

Valsts kontrole bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo avioreisu revīzijā konstatējusi gan nelikumīgu, gan neekonomisku rīcību. Par nelikumīgo rīcību informācija nodota Ģenerālprokuratūrai un Iepirkumu uzraudzības birojam, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" pastāstīja Valsts kontrolieris Edgars Korčagins.

Pašvaldību vadošajām amatpersonām vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam

22.03.2024

Pašvaldības vadošajām amatpersonām turpmāk būs vajadzīga speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, ceturtdien lēma Saeima, galīgajā lasījumā atbalstot Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātos grozījumus likumos. Pielaide būs nepieciešama pašvaldības vadītājam un viņa vietniekam, kā arī izpilddirektoram un viņa vietniekam, informē Lsm.lv.

Spriedīs par austrumu pierobežas ekonomisko izaugsmi

14.03.2024

Lai apspriestu austrumu pierobežas ekonomiskās izaugsmes plānu 2024.-2026.gadam, tā apstiprināšanas un īstenošanas gaitu, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas deputāti piektdien, 15.martā, Krāslavā tiksies ar uzņēmējiem un pašvaldības pārstāvjiem.

Izsludina pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu

13.03.2024

Otrdien, 12. martā, Ministru kabinets (MK) atkārtoti izsludināja pastiprinātā robežapsardzības sistēmas darbības režīmu uz sešiem mēnešiem, sākot no rītdienas, 13. marta, līdz šā gada 12. septembrim. Pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms darbosies Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā un Daugavpilī.

Nākamnedēļ pie valdības ēkas protestēs mežsaimnieki un lauksaimnieki

28.02.2024

Nākamnedēļ līdztekus mežsaimniecības nozares pārstāvjiem pie Ministru kabineta protestēs arī lauksaimnieki, informēja biedrībā "Zemnieku saeima".

Tiek skatīts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības 2024.gada budžets

16.02.2024

15. februārī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības apvienotajā komiteju sēdē skatīts jautājums par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības 2024. gada budžeta apstiprināšanu, kā arī virkne jautājumu, kas skar dažādas jomas, sākot ar sociālo sfēru un beidzot ar saimnieciskiem jautājumiem, un radīs atspoguļojumu pilsētas galvenajā finanšu dokumentā.

Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri2

13.02.2024

Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē otrdien, 13.februārī, tika izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri.

Valdība lemj neatjaunot Silenes robežpunkta darbību

07.02.2024

Otrdien, 6. februārī, Ministru kabinets lēma no 11. februāra neatjaunot robežšķērsošanas vietas "Silene" darbību. Lēmums pieņemts, balsoties uz nepieciešamību novērst nelikumīgu robežas šķērsošanu un tās mēģinājumus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, kā arī uz nepieciešamību novērst iespējamo apdraudējumu Latvijas iekšējai drošībai. Krievijas uzsāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildus riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latviju.

Pirmajā dienā EP vēlēšanām iesniegti 5 partiju kandidātu saraksti

26.01.2024

Ceturtdien, 25. janvārī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sākusi politisko spēku iesniegto kandidātu sarakstu pieņemšanu startam Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Jau ceturtdien to izdarījuši piecu politisko spēku pārstāvji, taču dažām partijām kandidātu saraksti vēl top. 

Deputāta pienākumus sāk pildīt Dmitrijs Valainis

11.01.2024

2024. gada 11. janvārī notikušas izmaiņas Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputātu korpusa sastāvā: deputāta pienākumus, stājoties deputātes Ivetas Jukšinskas vietā, sāk pildīt Dmitrijs Valainis.

Virzību sāk iecere par pielaidi valsts noslēpumam pašvaldību vadībai

11.01.2024

Pašvaldību vadošajām amatpersonām vajadzēs iegūt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. To paredz ceturtdien, 11. janvārī, Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" un izmaiņas Pašvaldību likumā. Izmaiņas likumos rosinājis Valsts prezidents.

Saeima pieņem budžetu. Izmaiņas gaidāmas nodokļu un citās jomās

13.12.2023

Saeima trijās dienās galīgajā lasījumā pieņēma 2024. gada un triju gadu budžetu un 19 pavadošos likumprojektus. Kopš septembra, kad jaunā valdība iepazīstināja ar budžeta projekta paketi, veicot korekcijas, izmaiņas nav skārušas daudziem cilvēkiem nākamajā gadā paredzētās pozitīvās pārmaiņas, kas saistītas ar pensiju piemaksām, iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atlaidēm, labvēlīgākām normām mazajam biznesam. Sākotnēji neparedzētas, taču ilgstošas diskusijas izvērsās par PVN samazināšanu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, kā rezultātā budžetam zudušo ieņēmumu kompensācijai jau iepriekš paaugstinātā akcīze dzērieniem, tabakai un tās aizstājējiem tika vēl vairāk palielināta.

Mēneša laikā savāc 35 000 parakstu par Saeimas atlaišanas referendumu

12.12.2023

No šī gada 10. novembra iespējams parakstīties par astoņu, t.sk. opozīcijas politisko spēku iniciatīvu sarīkot referendumu par 14. Saeimas atlaišanu, un mēneša laikā – līdz 11. decembrim – bija savākti vairāk nekā 35 000 parakstu.

Iesniedz ieceri prasīt pielaidi valsts noslēpumam pašvaldību vadībai3

22.11.2023

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs nosūtījis izskatīšanai Saeimai grozījumus valsts noslēpuma likumā un pašvaldību likumā, kas paredz prasību turpmāk pašvaldību vadošajām amatpersonām iegūt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam, informēja Valsts prezidenta kanceleja.

Saeimā piektdien iesniegs 2024.gada valsts budžeta projektu2

01.11.2023

Piektdien, 3.novembrī, Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa no finanšu ministra Arvila Ašeradena saņems 2024.gada valsts budžeta projektu. Budžeta portfeļa tradicionālajā iesniegšanas pasākumā piedalīsies arī Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Reirs.

Vienojas veicināt pašvaldību attīstību un finanšu stabilitāti

01.11.2023

Otrdien, 31. oktobrī, Ministru prezidente Evika Siliņa un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis parakstīja LPS un Ministru kabineta (MK) vienošanās un domstarpību protokolu par 2024. gada budžetu un budžeta ietvaru turpmākiem trim gadiem. Ar šo soli valdība un pašvaldību pārstāvji apstiprina savu apņemšanos veicināt pašvaldību attīstību un finanšu stabilitāti nākamajos gados.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija Daugavpilī

24.10.2023

20. oktobrī Daugavpilī viesojās Latvijas Republikas Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas deputāti. Vizītes laikā deputāti tikās ar izglītības iestāžu vadītājiem un pašvaldības pārstāvjiem, kā arī ar valsts pārvaldes institūciju pārstāvjiem.

Saeimas priekšsēdētājas amatā ievēlēta Daiga Mieriņa

20.09.2023

Saeima trešdien, 20.septembrī, par 14.Saeimas priekšsēdētāju ievēlēja Daigu Mieriņu. 

Darbu sāk Evikas Siliņas valdība

15.09.2023

Piektdien, 15. septembrī, Saeima ārkārtas sēdē izteica uzticību jaunajam Ministru kabinetam, ko vadīs Ministru prezidente Evika Siliņa.

Oficiāli zināms Siliņas piedāvātais valdības sastāvs1

13.09.2023

Oficiāli zināms premjera amata kandidātes Evikas Siliņas ("Jaunā Vienotība") piedāvātais Ministru kabineta sastāvs, par kura apstiprināšanu balsojums Saeimā plānots piektdien. Par to Siliņa paziņoja trešdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču.

Premjers kā iespējamo ekonomikas ministru min Pīlēnu

11.08.2023

Piedāvājot atsevišķu ministru nomaiņu esošajā valdībā, premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") kā nākamo ekonomikas ministru redzētu uzņēmēju Uldi Pīlēnu no "Apvienotā saraksta".

Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča runa Saeimā

10.07.2023

Sestdien, 8. jūlijā, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Saeimas ārkārtas sesijas sēdē deva Valsts prezidenta svinīgo solījumu un uzrunā Saeimā uzsvēra, ka Latvijai jābūt gan tiesiskai, gan taisnīgai, turklāt ne tikai abstrakti, bet arī konkrētās situācijās, un solīja savas prezidentūras laikā iestāties par tiesisku un taisnīgu Latviju, par tautas labklājību, par iekļaujošu un cieņpilnu sabiedrību. 

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna, noslēdzot prezidentūru

07.07.2023

7. jūlijs ir pēdējā diena, ko Valsts prezidenta amatā pavada Egils Levits. Jau sestdien svinīgo solījumu pirms Valsts prezidenta pienākumu pārņemšanas dos Edgars Rinkēvičs. 

« 1 2 3 ... 16 »
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top