Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Pašvaldību vadītājiem varētu prasīt pielaidi valsts noslēpumam

11.01.2023
Kā Latvijas pašvaldībām nepieciešamības gadījumā ieviest visaptverošas valsts aizsardzības sistēmu, ja nevienam vietvarā nav iespēju ar šo klasificēto informāciju iepazīties? Par šo jautājumu otrdien, 10. janvārī, sprieda Saeimā un vienojās, ka risinājums varētu būt vienkāršs, – visiem pašvaldību vadītājiem arī prasīt pielaidi darbam ar valsts noslēpumu.

Šī gada laikā pašvaldībām jāizstrādā rīcības plāni, kā rīkoties valsts apdraudējuma gadījumā. Daudzas pašvaldības un arī uzņēmumi aktīvi rīkojas un piedalās semināros, lai cilvēki zina, ko darīt apdraudējuma situācijās. Progress ar plāna ieviešanu šodien vērtēts slēgtā Saeimas apakškomisijas sēdē.

"Katrs plāns, ko jūs uzrakstat, jums ir jāpārbauda, jāizspēlē un jāpārliecinās, ka cilvēki zina, kas plānā ir, kas jādara.

Plāns jānodrošina ar resursiem, jo plāns bez resursiem ir papīra gabals," skaidroja Saeimas Visaptverošas valsts aizsardzības apakškomisijas priekšsēdētājs Igors Rajevs (Apvienotais saraksts).

Viens no izskanējušajiem ierosinājumiem paredz, ka pašvaldību vadītājiem būtu nepieciešama pielaide darbam ar valsts noslēpumu. "Lai arī pašvaldībā kāds būtu spējīgs iepazīties ar klasificētiem plāniem," sacīja Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Saeimas apakškomisijas vadītājs norādīja, ka darba vēl ir daudz, bet situācija nav bezcerīga. Viena no lielākajām problēmām esot bumbu patvertņu neesamība.

"Mums ir skaidrs, kas mums ir aptuveni, un jāsaprot, kādas ir mūsu vajadzības, tad sapratīsim, ko vajag izdarīt," norādīja Rajevs.

Ekonomikas ministrijai uzdots strādāt pie plāna, lai nākotnē, veicot būvdarbus, patvertnes būtu katrā būvprojektā.

Par plāna ieviešanu apakškomisija drīzumā plāno uzklausīt pilsētu mērus.

lsm.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top