Trešdiena,
29.maijs 2024
Vārda dienas: Maksis, Raivis, Raivo, Охрим, Касьян, Модест, Александр Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Jaunajā Klimata un enerģētikas ministrijā varētu strādāt 50 cilvēki

14.12.2022
Līdz ar jauno valdību, kuru apstiprināt varētu jau šonedēļ, top arī jauna ministrija, kas atbildēs par klimata un enerģētikas nozarēm. Plāns ir ministriju būvēt no trim jau esošiem departamentiem Ekonomikas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijās. Kopējais jaunās ministrijas darbinieku skaits varētu sasniegt apmēram pussimtu.

Par jaunas ministrijas izveidi Saeima galīgajā lasījumā balsoja decembra sākumā. Grozījumus izsludinājis arī Valsts prezidents Egils Levits. Jaunā ministrija faktiski pārņems klimata jautājumus no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un enerģētikas jomas pārvaldību no Ekonomikas ministrijas.

"Šobrīd ir runa par diviem departamentiem no Ekonomikas ministrijas un vienu Klimata pārmaiņu departamentu no VARAM, kas kopumā veidotu jaunās ministrijas mugurkaulu. Tajā pašā laikā ir jāapzinās, ka procesi, kas ir saistīti tieši ar resursu pārraudzību, nevarētu tikt aprobežoti tikai ar šiem trim departamentiem," sacīja klimata un enerģētikas ministra amata kandidāts Raimonds Čudars ("Jaunā Vienotība").

Šobrīd norit gatavošanās darbi ministrijas izveidei, piemēram, izstrādāts tās nolikums. Tāpat tiek kārtoti arī praktiskie jautājumi, tostarp tas, kur ministrija strādās.

"Mēs ciešā sadarbībā ar mūsu kolēģiem Valsts kancelejā un Ekonomikas ministrijā strādājam pie jaunās ministrijas konceptuālās izveides, ja tā var teikt.

Pašā sākumā darbinieki būs tur, kur viņi arī pašlaik atrodas. Respektīvi, Ekonomikas ministrijas un VARAM telpās.

Nekas īpaši ikdienā nemainīsies," pastāstīja VARAM valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Arī pēc tam, kad ministrijai tiks nodrošinātas savas telpas, tās, visticamāk, būs VARAM ietvaros. Tieši šī ministrija nodrošinās arī dažādus Klimata un enerģētikas ministrijas tehniskos procesus – grāmatvedību, lietvedību un personāla jautājumus.

Ministra amata kandidāts Čudars uzskata, ka jaunajai ministrijai jāsāk strādāt pēc iespējas ātrāk: "Ministrijai ir jāsāk darboties būtībā tad, kad ir izveidota valdība un apstiprināts ministru sastāvs, tai skaitā arī klimata un enerģētikas ministrs. Protams, šeit jārēķinās ar zināmām organizatoriskām lietām, bet politikas pārvaldība ministrijai un ministram ir jāveic jau no pirmās dienas."


lsm.lv
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top