Piektdiena,
20.maijs 2022
Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta, Антонина, Давид, Йосип, Тадей, Нил Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

I.Mūrniece: Latviju un Azerbaidžānu vieno draudzīgs dialogs

03.02.2022 daugavpilszinas.lv

Latviju un Azerbaidžānu vieno draudzīgas attiecības un dinamisks parlamentārais dialogs, ko īpaši raksturo ciešas saites starp sadarbības grupām. Esam ieinteresēti veiksmīgo starpvalstu sadarbību attīstīt, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, trešdien, 2.februārī, Saeimas namā tiekoties ar Azerbaidžānas Republikas parlamenta (Milli Medžlisa) priekšsēdētāju Sahibu Gafarovu (Sahiba Gafarova), kura kopā ar delegāciju apmeklē Latviju oficiālā vizītē.

Parlamentu spīkeres sarunā pievērsās Azerbaidžānas un Eiropas Savienības attiecību stiprināšanai. S.Gafarova apliecināja, ka attiecību veidošana ar Eiropas Savienību (ES) patlaban ir viena no Azerbaidžānas ārpolitikas prioritātēm. I.Mūrniece akcentēja Austrumu partnerību kā ES sadarbības instrumentu ar partnervalstīm, kā prioritāti izceļot individuālu pieeju.
 
Saeimas priekšsēdētāja akcentēja, ka Latvijas ieskatā Austrumu partnerības iniciatīva ir svarīgs mehānisms Azerbaidžānas un ES attiecību pilnveidošanai, uzsverot, ka sadarbības pamatā jābūt valsts interesēm atbilstošām un pielāgotām programmām. Latvija atbalsta reformu turpināšanu tiesiskuma un labas pārvaldības, kā arī korupcijas apkarošanas jomā un ir gatava dalīties ar pieredzi šajos jautājumos.
 
Pārrunājot aktuālo drošības situāciju, puses bija vienisprātis, ka ikvienas valsts ārpolitikas primārais uzdevums ir nodrošināt mieru un drošību savā valstī un tuvākajā reģionā. I.Mūrniece pauda Latvijas atbalstu stabilām un mierpilnām attiecībām Dienvidkaukāzā.
 
Runājot par ģeopolitisko situāciju Baltijas reģionā, I.Mūrniece atzīmēja, ka gaisā patlaban jūtamas aukstā kara vēsmas un drošības jautājumi ir kļuvuši par mūsu galveno prioritāti. Tikšanās laikā apspriesta saasinātā situācija pie Ukrainas robežas ar Krieviju, kā arī Aleksandra Lukašenko režīma īstenotie hibrīduzbrukumi pie ES austrumu robežas.
 
Par abpusēji izdevīgām un stabilām tika novērtētas NATO un Azerbaidžānas attiecības. Latvija augstu novērtē Azerbaidžānas ieguldījumu eiroatlantiskajā drošībā, sniedzot atbalstu NATO vadītām miera uzturēšanas operācijām.
 
Pārrunājot valstu sadarbību daudzpusējos formātos, Saeimas priekšsēdētāja aicināja Azerbaidžānu atbalstīt Latvijas kandidatūru Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomes vēlēšanās 2025.gadā.
 
Milli Medžlisa priekšsēdētāja uzaicināja Saeimas priekšsēdētāju apmeklēt vizītē Azerbaidžānu.
 
Sarunā ar Azerbaidžānas parlamenta delegāciju šodien Saeimā piedalījās arī Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Rihards Kols, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns, Saeimas deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Azerbaidžānas parlamentu vadītājs Romāns Naudiņš un šīs grupas loceklis Raimonds Bergmanis.

Foto: Saeimas Preses dienests
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) aicināja visas Latvijas pašvaldības trešdien, 2. martā, plkst. 18.00 katrai savā teritorijā vienoties vienlaicīgā atbalsta mītiņā, tādējādi paužot atbalstu un solidaritāti Ukrainai, tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat iepazinies ar informatīvo bukletu “72 stundas. Ka rīkoties krīzes gadījumā”?
Jaunākie komentāri:
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Losenite suta sveicienus du profesoram daugulim..forsas bija jusu muzikas lekcijas..pat klavierites uzravat..es ari gribeju piebiedroties spelet un uzdziedat.biju estrades grupas soliste..bet kaut kaa samulsu..iista muzikas stunda ir dziedasana..un no sirds to kas patik skolniekiem.studentiem...paldies skolotaj..jus bijat supper pasnuedzejs..losenitei patika...bet jani kudinu nepazinu..starptautiskas atiecibas losenite nestudeja... Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Jāni Kudiņu
Ka man patik si portala klusums un miers..ari latgale ir klusa vieda un ipasa .. Sīkāk...
Divu krastu radio intervija ar Andreju Elksniņu
Es censos vadoso portalu zinas vairs nelasit.par karu ukrainaa.tas ir loti nomacosas..vispar pasaule ir kluvusi druuma..pat izklaides raksti mani vaurs neinteresee..gribetos ceret ka viss pasaulee nostasies savas vietas..nav neka vertigaka uz pasaules par brivibu demokratiju un humanismu..varbut sis laiks mus liks to saprast un novertet.to ko varbut esam pazaudejusi. Sīkāk...
facebook ok draugiem
Top