Politika
Ministru prezidente Evika Siliņa paziņo par demisiju
14.05.2026Ministru prezidente Evika Siliņa ceturtdien, 14. maijā, paziņojusi par demisiju un par to informējusi Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču un Saeimas priekšsēdētāju Daigu Mieriņu. E. Siliņa, preses konferencē uzrunājot sabiedrību un mediju pārstāvjus, uzsvēra, ka “tagad un vienmēr man svarīgākais ir Latvijas cilvēku labklājība un mūsu valsts drošība”.
Savā uzrunā Ministru prezidente pateicās visiem sadarbības partneriem: “Visiem, kas man uzticējās. Arī tiem, kas mani kritizēja. Paldies ministriem, Saeimas frakcijas deputātiem un Valsts prezidentam par līdzšinējo sadarbību.”
“Es atkāpjos, bet es nepadodos. Un es neaizeju. Solījumus, kurus esmu devusi Latvijas cilvēkiem, visiem, ar kuriem mēs kopā Doma laukumā aizstāvējām Eiropas vērtības, es un Jaunā Vienotība turpināsim pildīt. Mana prioritāte paliek nemainīga – Latvijas drošība, cilvēku labklājība un mūsu valsts nākotne,” sacīja E. Siliņa.
Ministru prezidente īpaši akcentēja, ka šobrīd cilvēkiem ir vajadzīga drošības sajūta, nevis partiju ķīviņi, amatu dalīšana vai politiska pozicionēšanās. “Dronu incidents Latgalē bija pēdējais piliens manā un sabiedrības uzticībā aizsardzības ministram Andrim Sprūdam. Es nevarēju nereaģēt. Ja solījumi netiek pildīti, ir jāpieņem lēmumi. Arī smagi lēmumi. Mums Rīgā reizēm ir grūti līdz galam iedomāties, kādu stresu izjūt cilvēki Latgalē. Kā jūtas ģimenes, kad naktī pienāk ārkārtas paziņojums. Kā jūtas mamma vai tētis, kad bērni guļ, bet virs mājām valda neziņa. Kādu atbildības nastu nes dienesti, kas dodas uz incidentu vietām Austrumu pierobežā. Es to saprotu arī kā mamma. Cilvēkiem ir vajadzīga skaidrība. Ātra rīcība. Pārliecība, ka valsts ir kopā ar tevi. Mēs skaidri apzināmies, kādā laikā dzīvojam,” pauda E. Siliņa, uzsverot, ka krievijas brutālais karš Ukrainā ir mainījis drošības situāciju visā Eiropā.
Šajā kontekstā E. Siliņa atskatījās uz savas valdības paveikto drošībā un aizsardzībā. “Ministri samazināja izdevumus, meklēja papildu resursus, pārdalīja finansējumu tā, lai aizsardzības finansējums sasniegtu gandrīz 5% no IKP. Vai tas bija viegli? Nē. Bet mēs to darījām, jo sapratām – mūsu cilvēku drošība ir pirmajā vietā. Mēs to darījām, lai mūsu bruņoto spēku karavīriem varētu droši skatīties acīs. Mēs to darījām, jo zinām, cik liela atbildība šodien gulstas uz mūsu armiju un dienestiem.”
Tāpat Ministru prezidente kā būtisku izcēla savas valdības darbu veselības, labklājības, izglītības, tiesiskuma un ekonomiskās attīstības jomās. “Mēs palielinājām veselības budžetu un pieteicām karu zāļu tirgotāju lobijam, lai samazinātu cenas. Mēs nodrošinājām lielāku pensiju indeksāciju. Mēs palielinājām māmiņu pabalstu, kas nebija gadiem darīts. Mēs sākām sen vajadzīgas pārmaiņas izglītībā, lai mūsu bērniem būtu skaidra nākotne. Mēs strādājām pie līdztiesīga atalgojuma iekšlietu nozarē. Mēs mazinājām administratīvo slogu uzņēmējiem, kā bijām solījuši un ko no mums sagaidīja. Mēs palīdzējām cilvēkiem ar hipotekāro kredītu procentu maksājumiem. Mēs vienkāršojām nodokļus. Mēs ieviesām hospisa pakalpojumus. Mēs stiprinājām darbu pret vardarbību ģimenē. Mēs mērķtiecīgi strādājām pie militārās industrijas attīstības un lielo investīciju piesaistes Latvijai kā tas nekad nebija darīts līdz šim – kad ārlietu dienests kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru patiešām strādā mūsu tautsaimniecības interesēs.”
Savā uzrunā E. Siliņa uzsvēra: “Mans mērķis vienmēr ir bijis skaidrs — valsts attīstība, cilvēku labklājība un drošība. Lai mūsu bērni novērtētu savu dzimteni. Savu valsti. Latviju. Partijas un koalīcijas mainās. Bet Latvija paliek. Mūsu cilvēki paliek.”
Komentāri (0-1 /1)
Firsi 14.05.2026 18:32
3
2
Nu beidzot.aizrijas un apvemas.
Atbildēt
Nedēļas skaitlis
Vasaras nodarbinātības programmā šovasar Daugavpilī piedalīsies vairāk nekā 1450 jaunieši.
Apspriest
Aptauja
Jaunākie komentāri:
Latvijas gaisa telpā notriekts ārvalstu bezpilota lidaparāts
Adelite ir nogurusi..un ies gulet..neko negribas... Sīkāk...
Latvijas gaisa telpā notriekts ārvalstu bezpilota lidaparāts
Nu luk kada nakotne mus gaida..dronu nakotne...cik pretigi..bet pagatnee tadu nebija..vien kaada miermiliga lidmasina parlidoja pari galvai kura nevienu nesateauca...gribejas pamat ar roku un sacit laimigu celu Sīkāk...
Cietoksnī sāksies hidrauliskās pārbaudes
Adelite lasa zenenes un tirgojas..mana profesija saucas tirgus sieva...es lepojos ar to..sodien braucu yz tirgu ar savu balto zirgu..nuuuuu.. Sīkāk...



