Otrdiena,
3.Oktobris 2023
Vārda dienas: Elza, Ilizana, Олег, Михаил, Федор, Остап, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Politika

Darbu sāk Evikas Siliņas valdība

15.09.2023
Piektdien, 15. septembrī, Saeima ārkārtas sēdē izteica uzticību jaunajam Ministru kabinetam, ko vadīs Ministru prezidente Evika Siliņa.

Uzrunājot Saeimu pirms uzticības izteikšanas valdībai, Evika Siliņa akcentēja cilvēka nozīmību jaunās valdības prioritātēs: “Ministru kabineta deklarācijas centrā ir cilvēks. Tas nozīmē, ka es un valdības komanda strādās tā, lai Latvijas cilvēki – pacienti, skolēni, studenti, uzņēmēji, mammas, tēti, vecvecāki – redzētu, ka valsts strādā viņu labā, nevis ir vienaldzīga vai kalpo tikai procesam. Saņemot jūsu uzticību, rūpēšos, lai katrs valdības darbs būs vērsts tieši uz šādu mērķi – lai mūsu iedzīvotāji justu, ka uzlabojas valsts sniegto pakalpojumu kvalitāte, ka Latvija kļūst pretimnākošāka, cilvēcīgāka un taisnīgāka. Mans darbs būs vērsts uz to, lai uzņēmējs justu, ka viņu neapgrūtina ar lieku birokrātiju. Skolēns justu, ka viņš saņem izglītību, ar kuru var konkurēt gan vietējās, gan ārvalstu augstskolās. Cilvēks, kas piedzīvo vardarbību, justu, ka valsts grib un spēj viņu pasargāt. Pacients – ka rindas kļūst īsākas. Seniors – ka kļūst sociāli aizsargātāks. Lai katra ģimene justu, ka tā ir Latvijai vajadzīga.”

Jaunās valdības jeb Latvijas 42. Ministru kabineta sastāvā ir:

Ministru prezidente Evika Siliņa;
Aizsardzības ministrs Andris Sprūds;
Ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš;
Ekonomikas ministrs Viktors Valainis;
Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis;
Finanšu ministrs Arvils Ašeradens;
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša;
Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis;
Kultūras ministre Agnese Logina;
Labklājības ministrs Uldis Augulis;
Satiksmes ministrs Kaspars Briškens;
Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere;
Veselības ministrs Hosams Abu Meri;
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa;
Zemkopības ministrs Armands Krauze.

Jauno valdību veido šādi politiskie spēki: “Jaunā vienotība”, “Zaļo un Zemnieku savienība” un “Progresīvie”.

Jaunā valdība par prioritātēm ir izvirzījusi labklājību, drošību un valsts aizsardzību, Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtas veicināšanu.

Koalīcijas politiķi vienojušies, ka Latvija turpinās nemainīgu eiroatlantisko kursu ārpolitikā. Valsts aizsardzības budžets līdz 2027. gadam tiks nodrošināts ne mazāk kā 3% apmērā no IKP, un visaptverošās valsts aizsardzības sistēmas ietvaros tiks uzlabota sabiedrības gatavība krīzes un valsts apdraudējuma situācijām. Tāpat tiks gādāts par valsts enerģētiskās neatkarības nodrošināšanu un mediju stratēģiskās lomas palielināšanu drošības veicināšanā. Notiks darbs pie tiesībaizsardzības iestāžu sistēmas attīstīšanas un tiesiski drošas dzīves un investīciju vides pilnveidošanas.

Jaunā valdība apņēmusies atbalstīt latviešu valodas apguvi un stiprināt latviskās kultūras un tradīciju saglabāšanu, vienlaikus rūpējoties arī par laikmetīgas attīstības nodrošināšanu. Valdība strādās pie situācijas uzlabošanas izglītības, veselības, klimata un cilvēktiesību jautājumos. Ieplānots darbs pie demogrāfisko izaicinājumu, mājokļu pieejamības un nabadzības risku risināšanas. Valdība pievērsīs uzmanību uzņēmējdarbības vides un valsts pakalpojumu uzlabošanai. Tiks veicināta sabiedrības izpratne par drošību ceļu satiksmē, nelaimes gadījumu novēršanu un drošas apkārtējās vides uzturēšanu, tāpat tiks strādāts pie iedzīvotāju līdzdalības palielināšanas sabiedriskajos un politiskajos procesos.

Valdības deklarācijā iekļauta arī koncentrēšanās uz augstas pievienotās vērtības pakalpojumu un produktu nozaru attīstību. Plānots veidot ciešāku sadarbību starp publisko, privāto, akadēmisko un nevalstisko sektoru. Tāpat ekonomikas konkurētspēju paredzēts veicināt līdz ar nodokļu politikas izmaiņām un darba tirgus pilnveidošanu. Savā deklarācijā valdība ekonomiku paredzējusi veicināt, arī ieguldot ilgtspējīgā reģionu attīstībā, tur sekmējot uzņēmējdarbību, savienojamību un iedzīvotāju mobilitāti. Tiks attīstīts kapitāla tirgus un mazināta ierēdniecības pārstāvība kapitālsabiedrību padomēs.

Papildus šiem tematiem jaunā valdība atsevišķā memorandā vienojusies par aktuālo un steidzamo jautājumu risināšanu. Koalīcijas partneri apņēmušies, piemēram, jau līdz šī gada beigām ieviest mehānismus elektroenerģijas izmaksu pieauguma daļējai kompensēšanai, veicināt konkurenci starp bankām un ieviest banku peļņas nodokli. Tāpat līdz gada beigām plānots ratificēt Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības samazināšanu ģimenēs un pret sievietēm, nostiprināt pāru kopdzīves regulējumu un izstrādāt ilgtspējīgu izglītības finansēšanas modeli. 
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Vienības nama Tradīciju mājā svinēs Rudenājus
Interesants un jauks pasakums..
Rudenaaji...citur tos sauc par mikeliem.ja lauku darbi jau tuvojas izskanai..labiba.tupeni novakti..vel kaposti bietes uz lauka..vel silti veji pus gluzi kaa julihja viduu.cilveki staiga vasaras apgerbas.kaut gan mikelitis nak ar salnam...vis vel prieksaa.jasteidz kirbjus novakt.rudenaaji ieseti lauki zali...saule spoza..un ko cilvek tu gribi..lai vasara butu muziga...ari tu reiz no vinas nogurtu..visiem jatpusas un jaapabust ari tumsaa..bet ari ta hav muziga..saules celss to aizraidis... Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Un tomer mans liekaakais sapnis ur aizbraujt uz latgali dzervenees..vai jus varat man nosaukt kadu labu dzervenu purvu.
Sīkāk...
Notiks Starptautiskā īsfilmu festivāla Manhattan short kino seansi
Paslaik man ir daudz darba un nevaru piedalities nekados pasakumos...stadu zemenes lasu dzervenes un braucu uz tirgu..vel aboli jalasa...tikai ziemaa leduspuke sedes loga ruutii..un petis so trako launo noguruso pasauli..ka briesmigu iisfilmu man taa atgadina notikumi pasaulee..bet ceru ka tas hebus gadiem gars serials kaa hamelionu rotalas..bet tikai iisfilma kaa briesmigs sapnis..kurs paliks vesturee...bet varbut vestures vairs hebus jo hebus skatitaju...un tomer gribas cetret un skatities skaistas filmas..par cilveku likteniem sajutam pardzivojumiem cauri laikmetiem brienot..lotgolisi ejiet uz kino seansiem ja jums ir laiks Sīkāk...
facebook draugiem
Top