Ceturtdiena,
18.jūlijs 2024
Vārda dienas: Rozālija, Roze, Анна, Кирилл, Панас, Анисим, Сергей, Елизавета Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Politika

Ministre Bērziņa dosies vizītē uz Augšdaugavas novadu un Daugavpili

17.07.2024

No 17. jūlija līdz 18. jūlijam Viedās administrācijas un reģionālās attīstības (VARAM) ministre Inga Bērziņa dosies reģionālajā darba vizītē uz Augšdaugavas novadu un Daugavpili, lai pārrunātu pašvaldību būtiskākās aktualitātes.

CVK uz pašvaldību vēlēšanām plāno ieviest jaunu vēlēšanu biļetenu

08.07.2024

Lai atvieglotu vēlēšanu zīmju skaitīšanas procesu, pārejot uz biļetenu elektronisku skenēšanu, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) jau līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām 2025. gadā plāno ieviest jaunu vēlēšanu biļetenu, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" pastāstīja CVK vadītāja Kristīne Saulīte.

Sociālo lietu komisijas deputāti neatbalsta slimības pabalstu mazināšanu

04.07.2024

Pēdējās dienās daudz diskusiju raisījuši ierosinājumi mazināt darba devēja izmaksas par slimības lapām. Lai kāds kompromisa variants tiktu izstrādāts, galavārds būs Saeimas deputātiem. Šobrīd atbalsta Saeimas atbildīgajā komisijā nav, vēsta Lsm.lv.

Saeima kultūras ministres amatā apstiprina Agnesi Lāci

20.06.2024

Saeima ceturtdien, 20.jūnijā, izteica uzticību kultūras ministrei Agnesei Lācei. 

Partijas EP priekšvēlēšanu periodā izlietojušas vairāk nekā 2 miljonus1

14.06.2024

Politiskās partijas un to apvienības pirms aizvadītajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām limitētajām aģitācijas izdevumu pozīcijām, tostarp aģitācijas materiālu izvietošanai, izlietojušas kopsummā 2 080 975,97 eiro, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apkopotā informācija. Visvairāk politiskās organizācijas tērējušas reklāmām pilsētvidē, radio un presē.

Aicinājums Saeimai Varakļānu jautājumā

12.06.2024

Latgaliešu sabiedriskās organizācijas  nosūtījušas vēstules aicinot Saeimas deputātus neatbalstīt Varakļānu un Madonas novada apvienošanu.

Provizoriski EP deputātu vietas ieguvuši 7 kandidātu saraksti

10.06.2024

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) svētdien, 9.jūnijā, apkopoja Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu provizoriskos rezultātus Latvijā.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas jau šo sestdien

06.06.2024

Sestdien, 8. jūnijā, notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas. Daugavpilī darbosies 28 vēlēšanu iecirkņi, kas ceturtdien un piektdien atvērti iepriekšējai balsošanai.

KNAB pirms vēlēšanām brīdina par dziļviltojumu riskiem

06.06.2024

Līdz priekšvēlēšanu aģitācijas perioda beigām un Eiropas Parlamenta vēlēšanām atlikušas divas dienas. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) brīdina par iespējamību, ka šo dienu laikā sociālajos tīklos varētu tikt izplatīti video, audio vai vizuāli materiāli, kuros skandalozā veidā attēlotas deputātu kandidātiem līdzīgas personas, lai apzināti dezinformētu potenciālos vēlētājus un ietekmētu to viedokli. Tādējādi KNAB aicina iedzīvotājus pirms vēlēšanām īpaši kritiski uztvert publiskajā telpā pieejamo informāciju un pārliecināties par tās patiesumu.

Iecirkņu darba laiki Eiropas Parlamenta vēlēšanās

03.06.2024

Daugavpils pilsētas vēlēšanu komisija paziņo, ka vēlēšanu iecirkņu darba laiks 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās 8. jūnijā būs no plkst.8.00 līdz 20.00.

Atbalsta Rēzeknes domes atlaišanu

30.05.2024

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija trešdien, 29.maijā, otrajā lasījumā atbalstīja Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanas likuma projektu. Pašvaldības domē plānots iecelt pagaidu administrāciju.

Saeimā pirmo reizi notiks ekonomiskās politikas debates

16.05.2024

Saeimā ceturtdien, 16.maijā, norisināsies ekonomiskās politikas debates, kuru laikā deputāti vērtēs Latvijas Stabilitātes programmu 2024.-2028.gadam. 

Kultūras ministrija plāno integrēt iebraucējus ar pastāvīgās uzturēšanās atļaujām

09.05.2024

Sabiedrībā plašu ažiotāžu ieguvis kāds fragments no Kultūras ministrijas (KM) plāna par saliedētu un pilsoniski aktīvu sabiedrību. No teikuma, kurā minēts trešo valstu pilsoņu īpatsvara pieaugums, piemēram, Nacionālā apvienība (NA) secinājusi, ka ministrija plāno imigrācijas palielināšanu. Nozares ministre šādus apgalvojumus nosauc par klaju dezinformāciju, vēsta Lsm.lv.

Kaspars Melnis apmeklēja Daugavpili un Augšdaugavas novadu

08.05.2024

2. un 3. maijā Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis plašā reģionālajā vizītē apmeklēja Daugavpili un Augšdaugavas novadu. Vizītes laikā viņš aplūkoja plānoto vēja ģeneratoru būvniecību Latvijas-Lietuvas pierobežā un SIA “AADSO” atkritumu poligonu, kā arī tikās ar studentiem un skolēniem, lai iesaistītu kopīgā dialogā par enerģētikas rītdienu.

Valdība atbalsta Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanu

08.05.2024

Otrdien, 7.maijā, Ministru kabinetā izskatot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto likumprojektu, valdība atbalstīja lēmumu par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes atlaišanu. Valdība pieņēma arī grozījumus “Pašvaldības domes vēlēšanu likumā” attiecībā uz pagaidu administrācijas iecelšanas un jaunu domes vēlēšanu rīkošanas termiņiem. Gala lēmums ir jāpieņem Saeimai.  

Premjere sola mērķtiecīgi strādāt pie birokrātijas mazināšanas Latvijā

24.04.2024

Pārlieku lielā birokrātija Latvijā ir problēma, un valdība ļoti mērķtiecīgi strādās, lai mazinātu birokrātisko slogu valstī. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība"), ziņo Lsm.lv.

Valdība apstiprina Varakļānu un Madonas novadu apvienošanu

23.04.2024

Šodien, 23. aprīlī, Ministru kabinetā apstiprināti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotie grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, kas paredz Varakļānu novadu apvienot ar Madonas novadu. Grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Ārlietu ministra amatam premjere virza diplomāti Baibu Braži

15.04.2024

Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") paziņojusi, ka ārlietu ministra amatam virza diplomāti Baibu Braži, informē Lsm.lv.

Kariņa specreisu revīzijā konstatēta gan nelikumīga, gan neekonomiska rīcība

10.04.2024

Valsts kontrole bijušā premjerministra Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") speciālo avioreisu revīzijā konstatējusi gan nelikumīgu, gan neekonomisku rīcību. Par nelikumīgo rīcību informācija nodota Ģenerālprokuratūrai un Iepirkumu uzraudzības birojam, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" pastāstīja Valsts kontrolieris Edgars Korčagins.

Pašvaldību vadošajām amatpersonām vajadzēs pielaidi valsts noslēpumam

22.03.2024

Pašvaldības vadošajām amatpersonām turpmāk būs vajadzīga speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam, ceturtdien lēma Saeima, galīgajā lasījumā atbalstot Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātos grozījumus likumos. Pielaide būs nepieciešama pašvaldības vadītājam un viņa vietniekam, kā arī izpilddirektoram un viņa vietniekam, informē Lsm.lv.

Spriedīs par austrumu pierobežas ekonomisko izaugsmi

14.03.2024

Lai apspriestu austrumu pierobežas ekonomiskās izaugsmes plānu 2024.-2026.gadam, tā apstiprināšanas un īstenošanas gaitu, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Latgales apakškomisijas deputāti piektdien, 15.martā, Krāslavā tiksies ar uzņēmējiem un pašvaldības pārstāvjiem.

Izsludina pastiprinātu robežapsardzības sistēmas darbības režīmu

13.03.2024

Otrdien, 12. martā, Ministru kabinets (MK) atkārtoti izsludināja pastiprinātā robežapsardzības sistēmas darbības režīmu uz sešiem mēnešiem, sākot no rītdienas, 13. marta, līdz šā gada 12. septembrim. Pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms darbosies Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā, Rēzeknes novada Kaunatas pagastā un Daugavpilī.

Nākamnedēļ pie valdības ēkas protestēs mežsaimnieki un lauksaimnieki

28.02.2024

Nākamnedēļ līdztekus mežsaimniecības nozares pārstāvjiem pie Ministru kabineta protestēs arī lauksaimnieki, informēja biedrībā "Zemnieku saeima".

Tiek skatīts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības 2024.gada budžets

16.02.2024

15. februārī Daugavpils valstspilsētas pašvaldības apvienotajā komiteju sēdē skatīts jautājums par Daugavpils valstspilsētas pašvaldības 2024. gada budžeta apstiprināšanu, kā arī virkne jautājumu, kas skar dažādas jomas, sākot ar sociālo sfēru un beidzot ar saimnieciskiem jautājumiem, un radīs atspoguļojumu pilsētas galvenajā finanšu dokumentā.

Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri2

13.02.2024

Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) sēdē otrdien, 13.februārī, tika izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri.

Valdība lemj neatjaunot Silenes robežpunkta darbību

07.02.2024

Otrdien, 6. februārī, Ministru kabinets lēma no 11. februāra neatjaunot robežšķērsošanas vietas "Silene" darbību. Lēmums pieņemts, balsoties uz nepieciešamību novērst nelikumīgu robežas šķērsošanu un tās mēģinājumus uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, kā arī uz nepieciešamību novērst iespējamo apdraudējumu Latvijas iekšējai drošībai. Krievijas uzsāktais un Baltkrievijas atklāti atbalstītais karš pret Ukrainu ir vērtējams kā papildus riska apstāklis un iespējama motivācija Baltkrievijai turpināt centienus destabilizēt situāciju uz valsts robežas ar Latviju.

Pirmajā dienā EP vēlēšanām iesniegti 5 partiju kandidātu saraksti

26.01.2024

Ceturtdien, 25. janvārī, Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) sākusi politisko spēku iesniegto kandidātu sarakstu pieņemšanu startam Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Jau ceturtdien to izdarījuši piecu politisko spēku pārstāvji, taču dažām partijām kandidātu saraksti vēl top. 

Deputāta pienākumus sāk pildīt Dmitrijs Valainis

11.01.2024

2024. gada 11. janvārī notikušas izmaiņas Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes deputātu korpusa sastāvā: deputāta pienākumus, stājoties deputātes Ivetas Jukšinskas vietā, sāk pildīt Dmitrijs Valainis.

Virzību sāk iecere par pielaidi valsts noslēpumam pašvaldību vadībai

11.01.2024

Pašvaldību vadošajām amatpersonām vajadzēs iegūt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. To paredz ceturtdien, 11. janvārī, Saeimā pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi likumā "Par valsts noslēpumu" un izmaiņas Pašvaldību likumā. Izmaiņas likumos rosinājis Valsts prezidents.

Saeima pieņem budžetu. Izmaiņas gaidāmas nodokļu un citās jomās

13.12.2023

Saeima trijās dienās galīgajā lasījumā pieņēma 2024. gada un triju gadu budžetu un 19 pavadošos likumprojektus. Kopš septembra, kad jaunā valdība iepazīstināja ar budžeta projekta paketi, veicot korekcijas, izmaiņas nav skārušas daudziem cilvēkiem nākamajā gadā paredzētās pozitīvās pārmaiņas, kas saistītas ar pensiju piemaksām, iedzīvotāju ienākuma nodokļa papildu atlaidēm, labvēlīgākām normām mazajam biznesam. Sākotnēji neparedzētas, taču ilgstošas diskusijas izvērsās par PVN samazināšanu svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, kā rezultātā budžetam zudušo ieņēmumu kompensācijai jau iepriekš paaugstinātā akcīze dzērieniem, tabakai un tās aizstājējiem tika vēl vairāk palielināta.

« 1 2 3 ... 16 »
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Kapusvētki Daugavpils novada draudžu kapsētās
Здравствуйте, а когда kapussvetki в Даугавпилсе на гривском кладбище? Sīkāk...
Daugavpilī pieauga simtgadnieku skaits
Tam minusotajam padoms.ja juns nepatik neviens mans komentars tak ludzu nelasiet.tak nav spiesta lieta.ir tak citi portali ko lasit.es personigi konentarus helasu vairs neviena portaaa..man tie neinteresee... Sīkāk...
Iepazīsti Daugavpili aizraujošā ekskursijā bez maksas
Manai draudzenei berniba pagaja latgalee...ar kadu interesi es klausos vinas stastos..vina pec tehnikuma beigsanas tija nosuutita uz zemgali darbaa tur aprevcejas..bet lai kur cilveks hedzivotu latgaluesu sirsniba izpaludziba un krietnums nepazud. diakekts un latgaluesu daba .vinai tur ir zemes ipasums bet majas vairs nav un cilveki viens no otra dzivo vairaku km attalumaa..vina aizbrauc pue radiem uz kapusvetkiem..tie tur cienaa.apbrinoju tos cilvekus kuri apciemo savu dzimto novadu un vietu..to hedrikst sirdii pazaudet..jo tad tu pazaudee pats sevi. Sīkāk...
facebook draugiem
Top