Otrdiena,
28.marts 2023
Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta, Александр, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV

Pasaulē

Krievija gatavo iespējamas provokācijas Ukrainas ziemeļos

23.02.2023

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir pazīstams ar savu mīlestību pret simboliem un datumiem, tāpēc daudzi ukraiņi ir noraizējušies, ka 24. februārī, kad apritēs gads kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Krievija varētu īstenot nežēlīgus uzbrukumus.

Ungārija kļuvusi par «melno avi» ES politikā pret Krieviju

20.02.2023

Karš Ukrainā vēl vairāk izgaismojis Eiropas Savienības domstarpības ar vienu no tās dalībvalstīm Ungāriju. To atkārtoti apstiprinājusi Ungārijas ārlietu ministra nesenā viesošanās sankciju režīmam pakļautajā Minskā.

ASV prezidents Baidens ieradies negaidītā vizītē Kijivā

20.02.2023

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien ieradies iepriekš neizziņotā vizītē Ukrainas galvaspilsētā Kijivā, lai tiktos ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un paustu atbalstu ukraiņiem viņu cīņā pret Krievijas iebrucējiem.

ES ārlietu ministri tiksies ar Ukrainas ārlietu ministru

20.02.2023

Briselē šodien notiks Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu ārlietu ministru sanāksme. Tās centrālais jautājums būs Krievijas karš Ukrainā un turpmāka palīdzības sniegšana Ukrainai, taču ministriem paredzēts apspriest vēl vairākus būtiskus jautājumus.

Francija sūta uz Ukrainu 14 tankus AMX-10RC

17.02.2023

Francija sūta uz Ukrainu 14 vieglos tankus AMX-10RC, vēsta Francijas militāro jautājumu tīmekļa medijs "Forces Operations", norādot, ka tā ir pirmā šīs bruņutehnikas partija, ko Kijiva saņems no Parīzes.

Krievijā žurnālistei piespriests sešu gadu cietumsods

16.02.2023

Krievijas tiesa trešdien piespriedusi sešu gadu cietumsodu žurnālistei Marijai Ponomarenko par ierakstu sociālajā tīklā "Telegram", kurā viņa informēja par cilvēku bojāeju Krievijas uzbrukumā Mariupoles teātrim, paziņoja viņas advokāts.

Krievija pie Ukrainas robežas koncentrē kara lidmašīnas

15.02.2023

Krievija turpina gatavoties ofensīvai Ukrainā. Britu laikraksts "Financial Times" vēsta, ka Krievija Ukrainas robežas tuvumā koncentrē kara lidmašīnas un helikopterus. Par to liecinot izlūkošanas dati, ar kuriem apmainās NATO valstis.

Levits uzrunā EP aicina veicināt Ukrainas uzvaru

14.02.2023

Valsts prezidents Egils Levits otrdien uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem aicināja Eiropas valstis atbalstīt Ukrainu, lai veicinātu tās uzvaru cīņā ar Krievijas iebrucējiem.

Igaunijas izlūki: Krievija ir ceļā uz PSRS jaunu versiju

12.02.2023

Igaunijas izlūkdienests publiskojis savu ikgadējo ziņojumu. Un bez pārsteigumiem – tā galvenais fokuss ir Krievijas uzbrukums Ukrainai un notiekošais pašā Krievijā. Viens no Igaunijas izlūku secinājumiem – Krievija pašlaik ir ceļā uz diktatūru un Padomju savienības (PSRS) jaunu versiju.

Ukraina piedzīvo Krievijas kārtējo raķešu triecienu

10.02.2023

Naktī uz piektdienu Krievija īstenojusi vairākus raķešu un dronu uzbrukumus Ukrainā, bet piektdienas rītā – masveida raķešu apšaudi, kuras rezultātā cietusi gan civilā, gan enerģētikas infrastruktūra.

Zelenskis aicina Rietumus piegādāt arī kaujas lidmašīnas

09.02.2023

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis trešdienas, 8. februāra, vakarā apmeklēja Francijas galvaspilsētu Parīzi. Viņš Elizejas pilī tikās ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu un Vācijas kancleru Olafu Šolcu.

Krievija koncentrē lielus spēkus okupētajā Ukrainas daļā

09.02.2023

Krievija okupētajā Ukrainas daļā koncentrējusi lielu karavīru un militārās tehnikas vienību skaitu. Tā varētu būt kārtējā liecība par plānoto vai jau sākto plašo uzbrukumu.

Ukrainā turpinās cīņa par Bahmutu

08.02.2023

Ukrainā turpinās jau mēnešiem ilgusī cīņa par Bahmutu. Krievija aizvien koncentrē savas galvenās uzbrukuma operācijas uz tās tuvējiem ciemiem.

Zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā pārsniedz 81001

08.02.2023

Postošās zemestrīces upuru skaits Turcijā un Sīrijā sasniedzis 8164. Abās valstīs turpinās vērienīgas glābšanas operācijas, taču sala dēļ mazinās iespēja ēku drupās atrast izdzīvojušos. Saskaņā ar jaunākajiem datiem zemestrīcē visvairāk izpostīta Turcija, kur gājuši bojā gandrīz 6 tūkstoši cilvēku, bet ievainoti vairāk nekā 34 tūkstoši.

ANO: Krievijas iebrukums Ukrainā var pāraugt plašākā karā

07.02.2023

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs pirmdien paudis bažas, ka tālāka Krievijas un Ukrainas kara eskalācija var novest pie "plašāka kara". Gutērrešs, izklāstot savas prioritātes 2023. gadam, savā drūmajā uzrunā Ģenerālajai Asamblejai galveno uzmanību pievērsa Krievijas uzsāktajam karam pret Ukrainu, klimata izmaiņām un galējai nabadzībai.

Zemestrīcē Turcijā un Sīrijā vairāk nekā 3600 bojāgājušie

07.02.2023

Spēcīga zemestrīce pirmdien sagrāvusi tūkstošiem ēku Turcijas dienvidaustrumos un kaimiņvalstī Sīrijā, un gājuši bojā vairāk nekā 3600 cilvēki, bet vairāki tūkstoši ir ievainoti, vēsta vietējie mediji. Zemestrīce un vairāki pēcgrūdieni notika naktī, un vēl par vienu zemestrīci tiek ziņots pēcpusdienā.

Zemestrīcē Turcijā un Sīrijā vairāki simti bojāgājušo

06.02.2023

Spēcīga zemestrīce pirmdien sagrāvusi daudzas ēkas Turcijas dienvidaustrumos un Sīrijā, un gājuši bojā vismaz 321 cilvēks, bet vairāk nekā tūkstotis ievainoti, paziņojušas amatpersonas.

Somijā aizsargās lielākas valsts mežu platības

06.02.2023

Somijā tiks īpaši aizsargāti valsts meži vēl 30 tūkstošu hektāru platībā. Viens no iemesliem ir pieaugošā vides aktīvistu kustība. Tiks aizsargāti vairāk nekā 50 objekti dažādās Somijas vietās, un kopējā šo mežu vērtība ir vairāk nekā 100 miljoni eiro.

ES samits Kijivā – spēcīgs signāls Ukrainai un Krievijai

04.02.2023

Ukrainas galvaspilsētā Kijivā piektdien notiek Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas samits. Šī ir pirmā reize, kad šāds samits notiek aktīvas karadarbības pārņemtā valstī. Šī tikšanās tiek uzskatīta par spēcīgu signālu gan Ukrainai tās ceļā pretī ES, gan Krievijai.

Krievija pārgrupējas kaujas laukā un arī informācijas telpā

03.02.2023

Cīņā pret Kremļa dezinformāciju šis gads nebūs vieglāks, kaut aizvadītajos mēnešos kopumā izdevies novērst Krievijas centienus sabiedrisko domu Rietumos ietekmēt par labu saviem mērķiem karā pret Ukrainu. Šis ir viens no secinājumiem Rīgā notikušajā NATO Stratēģiskās komunikācijas centra "StratCom" konferencē par cīņu informatīvajā telpā, kas norit globāli.

Kijivā ierodas 16 Eiropas Savienības komisāri

03.02.2023

Apliecinot nemainīgi stingro atbalstu Ukrainai, ceturtdien, 2. februārī, Kijivā ieradušās Eiropas Savienības (ES) augstākās amatpersonas – Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena un 15 citi Eiropas Savienības (ES) komisāri. Ceturtdien notikušas sarunas starp Ukrainas valdību un EK, kas ievada piektdien, 3. februārī, Kijivā gaidāmo ES samitu.

Krievijas raķetes triecienā Kramatorskā civiliedzīvotāju upuri1

02.02.2023

Krievija īstenojusi Ukrainā kārtējo nāvējošo raķešu apšaudi, nogalinot un ievainojot vairākus Ukrainas civiliedzīvotājus. Vissmagāk uzbrukumos cietusi Kramatorskas pilsēta. Ukrainas Valsts ārkārtas situāciju dienests informēja, ka Krievijas raķete "Iskander" Kramatorskā nodarījusi bojājumus astoņām ēkām, un viena no tām pilnībā sagrauta. Aizdegušās arī pie ēkas novietotās automašīnas.

Vai Kremļa dezinformācijai izdodas graut atbalstu Ukrainai?1

02.02.2023

Ukraina patlaban cīnās par savu brīvību un neatkarību, taču paralēli notiek arī informatīvais karš. Prokremlisko mediju mērķu vidū – ar Krievijas dezinformāciju graut atbalstu Ukrainai, kā arī motivēt potenciālos iesaucamos, pārliecināt Krievijas iedzīvotājus, ka agresorvalsts armijai kaujas laukā sokas labi un ka Rietumos dzīves kvalitātes līmenis arvien pasliktinās. Kāda ir situācija informatīvās cīņas frontē?

Ārkārtējā situācija uz Baltkrievijas robežas pagarināta līdz maijam1

31.01.2023

Otrdien, 31. janvārī, Ministru kabinets atbalstīja ārkārtējās situācijas pagarināšanu līdz 2023. gada 10. maijam uz Latvijas–Baltkrievijas robežas Ludzas, Krāslavas, Augšdaugavas novadā un Daugavpils valstspilsētā, ņemot vērā joprojām pastāvošos riskus saistībā ar nelegālo migrāciju un Baltkrievijas varas režīma īstenotajiem hibrīduzbrukumiem uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, informē Iekšlietu ministrija. 

NATO aicina Dienvidkoreju piegādāt ieročus Ukrainai

31.01.2023

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs devies uz Āziju, lai palielinātu militāro atbalstu Ukrainai. Viesojoties Dienvidkorejā, Stoltenbergs lūdzis šo valsti pārskatīt savu politiku neeksportēt ieročus uz konflikta valstīm.

Vācija apšauba iespējas piegādāt Ukrainai kara lidmašīnas

31.01.2023

Rietumvalstis arvien aktīvāk sāk spriest par iespējamo iznīcinātāju piegādēm Ukrainai. Taču jau tagad ir vērojamas viedokļu atšķirības un atkal noraidošu pozīciju ieņem Vācija. Viens no galvenajiem argumentiem – nevēlēšanās izraisīt karu starp Krieviju un NATO valstīm.

Putins Džonsonam draudējis ar raķešu triecienu2

30.01.2023

Krievijas prezidents Vladimirs Putins kādā tālruņa sarunā Borisam Džonsonam draudējis ar raķešu triecienu pa Lielbritāniju. To bijušais britu valdības vadītājs atklāj dokumentālajā filmā "Putins pret Rietumiem", ko pirmdien demonstrēs raidorganizācija BBC.

Skandināvijā diskutē par sieviešu obligāto iesaukumu armijā1

30.01.2023

Krievijas iebrukuma Ukrainā un sarežģītās starptautiskās situācijas dēļ Dānijā un Somijā diskutē par sieviešu obligāto iesaukšanu armijā. Šāda prakse jau pastāv Zviedrijā un Norvēģijā.

Rietumvalstis apsolījušas Ukrainai 321 smago tanku1

29.01.2023

Rietumu sabiedrotie ir apsolījuši piešķirt Ukrainai 321 smago tanku, piektdien Francijas telekanālā BFMTV paziņoja Ukrainas vēstnieks Francijā Vadims Omeļčenko.

Maskava pieprasa Latvijas vēstniekam atstāt Krieviju

28.01.2023

Maskava piektdien paziņojusi, ka devusi Latvijas vēstniekam Mārim Riekstiņam divas nedēļas, lai atstātu Krieviju, apsūdzot Rīgu "absolūtā rusofobijā". "Latvijas vēstniekam Mārim Riekstiņam dots rīkojums atstāt Krievijas Federāciju divu nedēļu laikā," teikts Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

« 1 2 3 ... 17 »
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Briselee oa kluso tiek apsoruestas daydzas lietinax lai cilvwku dzivi padaritu neciesamu...ja tad ar tiem dzinejiem.druz a8zluegs brauksNu Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Laikam bus janoperk ari jaunu ledusskapi kamer nepacel kosmiskas cenas.eirooas padomei nav ko darit.ka tikai domat ka ieriebt cilvekiem Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Ejiet duilles..katrai lietai savs kalposanas laiks..beigas remonts izradisies dargaks ka pati masina.Es sodien mopirku jaunu velasnasinu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top