Pirmdiena,
26.februāris 2024
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Somijā ekspluatācijā nodod Eiropā lielāko kodolreaktoru

16.04.2023 daugavpilszinas.lv
Somijas nākamās paaudzes "Olkiluoto 3" kodolreaktors, kas ir lielākais Eiropā, pēc mēnešiem ilgiem kavējumiem ir sācis regulāru ekspluatāciju, svētdien paziņoja tā operators, dažas stundas pēc tam, kad Vācija izbeidza savu kodolenerģijas ēru, ziņo aģentūra AFP.

"Olkiluoto 3", kas tagad saražo aptuveni 14 % no valsts elektroenerģijas, saskaņā ar objekta operatora TVO teikto darbosies "vismaz nākamos 60 gadus".

Reaktoram, kura nodošana ekspluatācijā jau vairāk nekā 12 gadus atpalika no grafika, bija paredzēts pilnībā sākt darboties decembrī, bet tā palaišana tika vairākkārt pārcelta testēšanas posmā.

Francijas vadītā "Areva-Siemens" konsorcija būvētais reaktors pirmo reizi tika iedarbināts 2021. gada decembrī, un pagājušā gada martā tas tika pievienots Somijas elektrotīklam.

"Testa ražošana ir pabeigta, un šodien sākās regulāra elektroenerģijas ražošana," paziņoja TVO. "No šā brīža aptuveni 30% Somijas elektroenerģijas tiek ražoti Olkiluoto," kur jau bija divi reaktori.

Saskaņā ar Somijas pārvades sistēmas operatora "Fingrid" datiem svētdien vairāk nekā 50% Somijas elektroenerģijas tika ražoti no kodolenerģijas.

Spēcīgākais kodolreaktors Eiropā "Olkiluoto 3", kura jauda ir 1600 megavati, septembra beigās pirmo reizi kopš būvniecības sākuma 2005. gadā sasniedza pilnu jaudu.

Somija bija cerējusi, ka šoziem, ņemot vērā bažas par enerģijas trūkumu pēc tam, kad Krievija, kas ir galvenā piegādātāja Eiropai, iebruka Ukrainā un, reaģējot uz Rietumu sankcijām, pārtrauca gāzes eksportu, varēs paļauties uz jauno reaktoru, lai apmierinātu savas elektroenerģijas vajadzības.

TVO apsveica "Olkiluoto 3" reaktoru kā "Somijas lielāko klimata aktu", piebilstot, ka tas "paātrinās virzību uz oglekļa ziņā neitrālu sabiedrību".

lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top