Svētdiena,
14.aprīlis 2024
Vārda dienas: Gudrīte, Strauja, Мария, Марк, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Kā Ukraina cīnās pret Krievijas droniem

27.03.2023
Kaut Ukrainas un Rietumu izlūki vērtē, ka Krievijas spēki tās centienos ieņemt Bahmutu sāk izsīkt, Ukraina pagaidām nevar sākt pavasara pretuzbrukumu, jo trūkst munīcijas un ir nepieciešami iznīcinātāji. Tā paziņojis Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā Japānas laikrakstam. Vienlaikus Ukrainas armija gatavojas gan pretuzbrukumam, gan savas teritorijas aizstāvēšanai – arī medījot Krievijas izmantotos Irānas dronus.

Ukrainas karavīri pieslīpē prasmes ar automātiem notriekt Irānā ražotos dronus. Krievija tos turpina izmantot, lai vērstu uzbrukumus pret Ukrainu, arī pret civilo un elektroapgādes infrastruktūru.

"Kad pagājušajā gadā tika palaisti pirmie droni, mēs īsti nezinājām, kā ar tiem cīnīties. Bet pēc nelielas prakses un apmācībām mēs sākām tos notriekt. Mēs no tiem nebaidāmies," stāstīja Ukrainas karavīrs Deniss.

Bieži tas ir darbs nakts tumsā. Šajā gadījumā drons lidojis aptuveni 150 metrus virs Ukrainas karavīriem. Viņiem to izdevās notriekt.

"Šāvām apsteidzoši pa drona lidošanas trajektoriju. Ar lāzeru palīdzību mūsu novērotāji norādīja mērķa virzienu un augstumu, drona trajektoriju. Mēs orientējāmies pēc šīs trajektorijas, un šāvām dronam pa priekšu," teica Ukrainas karavīrs.

Irānā ražotie "Shahed" droni tikuši notriekti dažādos Ukrainas reģionos.

Bruņoto spēku eksperti tos izjauca, lai noskaidrotu, kā tie uzbūvēti, kādas ir to sastāvdaļas un no kurienes šīs sastāvdaļas ir nākušas.

"Lielākā daļa detaļu bijušas importētas no Japānas, Ķīnas un ASV. Lielāko daļu no tām nodevām mūsu ārvalstu partneriem, lai šo detaļu eksports uz Irānu tiktu aizliegts un tās vairs nevarētu izmantot pret mums," klāstīja karavīrs.

Kopš Krievija rudenī sāka aktīvāk izmantot irāņu dronus triecienos pret infrastruktūru, Ukrainas armija spējusi pielāgoties un tos spēj notriekt sekmīgāk, kaut Krievija mēģina mainīt taktiku. Ticis ziņots, ka iepriekš vairums dronu tikuši palaisti no okupētajām teritorijām Ukrainas dienvidos, taču tagad vairāk tiks izmantotas palaišanas platformas no ziemeļiem un no Baltkrievijas.

lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis
Lidzjutiba tuviniekuem un vina radosaa darba cienitajiem Sīkāk...
Daugavpilī būs skatāms deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!”
Forsi Sīkāk...
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums
Supper Sīkāk...
facebook draugiem
Top