Pirmdiena,
4.Decembris 2023
Vārda dienas: Baiba, Barba, Barbara, Прокоп, Ярополк Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Lietuvā rosina aplikt banku peļņu ar nodokli aizsardzībai

10.03.2023
Lietuvas Finanšu ministrija un Lietuvas Banka ceturtdien ierosināja aplikt rekordaugsto banku peļņu ar līdz pat 60% lielu "solidaritātes" nodokli, kura ieņēmumus varētu novirzīt valsts aizsardzības stiprināšanai.

Lietuvas finanšu ministre Ģintare Skaiste norāda, ka parasti bankas pelnījušas ap 300 miljoniem eiro gadā, bet pašlaik prognozes liecina, ka šogad un nākamgad banku peļņa Lietuvā varētu pārsniegt miljardu eiro.

Ministre spriež, ka pašas bankas nemaz nebija plānojušas tik lielu peļņu. To vairāk veicinājuši nevis banku biznesa lēmumi, bet gan ārēji faktori, piemēram, Eiropas Centrālās bankas lēmums paaugstināt procentu likmes.

"Mēs ierosinām pagaidu solidaritātes nodevu, kuras ieņēmumus varētu izmantot šobrīd augošo valsts aizsardzības izdevumu segšanai," teica Skaiste.

Ministre skaidro, ka solidaritātes nodoklis būtu piemērojams bankām, kurās Lietuvas rezidentu noguldījumi sasniedz vismaz 400 miljonus eiro.

Nodoklis attiektos uz to banku tīrās peļņas daļu, kas par vairāk nekā 50% pārsniegtu pēdējo četru gadu vidējo peļņu. Šī summa tiktu aplikta ar 60% nodokli.

Attiecīgi šogad aprēķiniem tiktu izmantota 2018.–2021. gada vidējā peļņa, bet nākamgad rēķinātu attiecībā pret 2019.–2022. gada vidējo peļņu.

Paredzams, ka Lietuvas valsts budžets no šī nodokļa varētu iegūt 510 miljonus eiro. Par šo naudu varētu finansēt dažādus militārās infrastruktūras projektus.

Lai priekšlikums stātos spēkā, tas vēl būtu jāapstiprina Lietuvas valdībai un Seimam.


lsm.lv

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Nedēļas skaitlis
Jūnijā PAS “Daugavpils siltumtīkli” siltumapgādes tarifs sastādīs 85,33(EUR/MWh, bez PVN).
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Pašvaldības policija aiztur agresīvu jaunieti
MAN NOMIRA DĒLS PATO LAIKU MANI APZAGA RoMKA PELNIS OLGA PELNIS BIJUSĪ SAPKOVSKA.lAI VISU ATDOD.pOLICIJĀ STRĀDĀ ARZAJEVS SeRGEJS ATRODOT MIRUŠU Irēnu Pauliņu piezvanīja radiem Pelnisiem un kopā iznesa visu viņas māju.P0licijā Arzajevs strādālai aizstāvētu radus zagļus un kopā apzagtu mirušos.Policijā var visu . Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Jautajums vai daugavpiks zinas veidotaji visi atvalinajumaa vai ar covidu sasirgusi..ka portals nedarbojas..kur ir jaunakaa info.par daugavpili..vai tur ari nekas vairs henotiek..ka laci ziemas miwga gul.vai par sunu ciemu parvetusies...ko.. Sīkāk...
Divu krastu radio raidījums “Latgales SEZ biznesam”
Izlasiju horoskopaa nra ka ar skorpioniem nevajag preceties sasmejos.pilnigi pareizi...skorpionuem jus neesiet vajadzigi..tapec heskrieniet viniem pakal.nevajajiet un neuzbazieties .vini bez jums ir kaimigi un viennet atrod to ko meklee. Sīkāk...
facebook draugiem
Top