Piektdiena,
24.maijs 2024
Vārda dienas: Ilvija, Marlēna, Ziedone, Кирилл, Мефодий Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Eksperti: Krievijai jāsamaksā par karu Ukrainā

04.03.2023 daugavpilszinas.lv
Pret Krieviju ir jāvēršas tā, lai tai vairs nebūtu nekādu ilūziju par to, ka kara sākšana Ukrainā bija neapdomīga un Vladimirs Putins zaudēs. Tā ir viena no atziņām, kas izskanēja konferencē Tartu par drošību, Krieviju un tās izvērsto karu Ukrainā. Tāpat spriests par nepieciešamību jau laicīgi domāt par NATO, arī Baltijas valstu drošību un aizsardzību jau pēc kara.

Šajās dienās Tartu Baltijas aizsardzības koledžas rīkotajā ikgadējā konferencē par Krieviju pulcējās desmitiem militārpersonu un ekspertu, lai apmainītos domām par tālāko rīcību attiecībā pret Kremli, gan par Krievijas izvērsto karu Ukrainā, kur nākamās nedēļas var būt izšķirošas. Nopietnai ofensīvai gatavojas gan Krievija, gan pretruzbrukumam, saņemot Rietumu bruņojama piegādes, Ukraina.

“Svarīgi, ka drīz sāksies šķīdonis. Laikapstākļi kavē smagās tehnikas izmantošanu lauka apstākļos. Tā ir līdzīga situācija, ka krievi uzbruka Kijivai – viņi varēja izmantot tikai ceļus, jo citu variantu nebija. Nākamie divi, trīs mēneši būs diezgan izšķiroši, jo abām pusēm būs jaunas spējas, un abas tās būs gatavas izmantot izšķirošiem manevriem,” sacīja Baltijas aizsardzības koledžas dekāns, atvaļināts Polijas bruņoto spēku pulkvedis Zdzislavs Sliva.

Daudz runāts par to, ka Rietumiem jāsaglabā gan atbalsts Ukrainai, gan stingra nostāja pret Krieviju. Eksperti uzsvēra, ka Kremlis pārrēķinājās un “pieļāva briesmīgu kļūdu, un tam par šo kļūdu ir jāsamaksā”.

“Tas ir traģiski, bet skaidri – Putins ir izvēlējies veidu, kādā viņš attiecas pret Rietumiem. Un Rietumiem viņam ir jāatbild līdzīgā veidā. Tas nozīmē pārtrumpot jebko, ko dara Putins, un mēs to varam izdarīt vairākkārtīgi – gan militārajā, gan ekonomiskajā, gan diplomātiskajā jomā. Mums ir jāvēršas pret Krieviju tā, lai tai vairs nebūtu nekādu ilūziju par to, ka tā bija neapdomīga avantūra, un Putins zaudēs,” sacīja domnīcas “The Alphen Group” priekšsēdētājs Džulians Lindlijs-Frenčs.

Vienlaikus jau nepieciešams domāt par drošību un aizsardzības spējām tālākā nākotnē.

“Mums ir jābūt gataviem ilgtermiņā. Ne tikai atbalstīt Ukrainu šajā karā un stiprināt NATO aizsardzības un atturēšanas spējas austrumos, bet arī – kā izskatās un ko nozīmē drošības ilgtermiņā. Jo starp Krieviju un NATO aliansi un tās dalībvalstīm pārskatāmā nākotnē droši vien nebūs nekādas tuvināšanās,” sacīja NATO Aizsardzības koledžas vadošais pētnieks Marks Ozava.

Šim viedoklim piekrita ar konferences rīkotāji, uzsverot, ka Krievija rada tiešus draudus Baltijas valstīm.

“Mums vajadzētu domāt jau uz nākotni. Kas notiks, kad Krievija zaudēs šo karu? Kāda būs iekšpolitiskā situācijā? Vai Krievija sāks sadalīties pa gabaliem, vai Krievijā būs haoss? Varbūt mums būs jārēķinās ar dažāda veida grupējumiem, kas centīsies gūt ietekmi Baltijas reģionā. Jebkurā scenārijā – Krievija zaudēs šo karu vai karš turpinās – mums jāfokusējas uz drošības jautājumiem kā prioritārākajiem Baltijas valstīm,” sacīja konferences direktors, Baltijas Aizsardzības koledžas lektors Sandis Šrāders.

Taču konferences galvenā atziņa, kad jau sācies Krievijas pilnapmēra kara Ukrainā otrais gads – Rietumi nedrīkst pagurt sniegt militāro atbalstu Ukrainai, jo no tā iznākuma atkarīga arī pārējās Eiropas drošība.

lsm.lv


Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Aicina uz pieredzes apmaiņas semināru par veselības veicināšanu
Ak dakterisi..tak lidz sim jus kladzinajat ka veseliba ta ir vakcinacija...cik cilveki cietusi no smagam bkaknem no jysu meligas propagandas un arstesanas metodem..es jums saku cau. Sīkāk...
“Jauniešu vasara”- sporta, atpūtas un mūzikas svētki jauniešiem
Man patik musdienu jauniesi..vini ir loti veerigi pieklajigi un izpalidzigi...biezi vien piedavaa palidzibu dazadas dzives situacijas..lietojot frazes vai varu palidzet.no autobusa izcelt bagazu..vai pahest somu..jums ir problemas..kad sapratu ka mani autoostaa gribeja apzagt...parunajamies pa dzivi..loti gudri un sakarigi..n.man vienigi skumji kad lasiju rakstus ka.covidlaikaa daudziem bija depresija un helava viniem izklaideties..bet kad to lai dara ja he jaunibaa..neapzodziet jauniesus..laujiet viniem ienemt nozimigu lomu sabiedriskas un politisjas aktivitates.jo vini ir tik tiri un kaynuma varas un aljatibas nesjarti savaa domasanaa...tikai vini car mainit pasauli..tadu ja velas to redzet..saulainu brivu un radosu. Sīkāk...
Oficiālo pilsētas peldvietu ūdens kvalitāte atbilst normai
Cik skaista ir zilo ezeru zeme...kadi dabas skati ka ne acis atraut..un ja vel udeni tiiri..atputa pasiem un turistiem
...laimigie latgalisi..jus esuet loti bagati..saudzejiet savas dabas bagatibas..esmu bijusi pie.visku ezera...bet tas bija jauniibaa...laiks skrien aatri. Sīkāk...
facebook draugiem
Top