Pirmdiena,
26.februāris 2024
Vārda dienas: Aurēlija, Evelīna, Mētra, Светлана, Зоя, Степан, Семен Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Baltijas valstu premjeri sola turpināt palīdzību Ukrainai

09.12.2022
Baltijas valstis turpinās sniegt palīdzību Ukrainai, uzstās uz stingrākām sankcijām pret Krieviju un stiprinās arī savu aizsardzību. Šādu apņēmību Rīgā piektdien, 9. decembrī, pauda Baltijas valstu premjeri. Latvijas Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"), Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa un Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte tikās Ministru kabinetā, kur norisinājās Baltijas Ministru padomes premjerministru sanāksme.

Tiekoties Rīgā, puses, pirmkārt, pārrunāja Krievijas izvērsto karu Ukrainā un palīdzību Ukrainai. Kā izteicās Latvijas premjerministrs Kariņš, Baltijas premjeri ir vienoti, ka jāprasa aizvien stingrākas sankcijas pret Krieviju un jāprasa sabiedrotajiem palielināt palīdzību Ukrainai.

"No visām valstīm Eiropā trīs Baltijas valstis vistiešāk un ātrāk ir cietušas ekonomiski no šīm sankcijām, bet tas nav atturējis mūsu apņēmību atbalstīt Ukrainu un prasīt šīs sankcijas pret Krieviju un Baltkrieviju. Mēs ar savu piemēru esam rādījuši, ka nav jābaidās un ir svarīgāk atbalstīt Ukrainu, nevis tikai īslaicīgi domāt par šķietamu labumu, atstājot kādas saites atvērtas ar Krieviju," teica Latvijas premjers.

Arī Igaunijas premjerministre Kallasa minēja, ka atbalsts Ukrainai tiks turpināts tik ilgi, līdz Ukraina karā uzvarēs.

"Sarunas par mieru vai pamieru ir pārsteidzīgas un bīstamas. Šāda pauze būtu Krievijas interesēs, kas varētu dot tai iespējas militāri sagatavoties jauniem uzbrukumiem un sagatavot jaunus mobilizētos.

Krievijas karavīriem ir jāpamet Ukraina, un tas ir ceļš pie miera. Tas nav tikai Ukrainas, bet visas Eiropas drošības jautājums," sacīja Igaunijas valdības vadītāja.

Savukārt Lietuvas premjerministre Šimonīte uzsvēra, ka Krievija barbariski cenšas salauzt Ukrainas pretošanos, tādēļ dažāda veida palīdzības turpināšana Ukrainai ir būtiska.

"Lai gan Krievija kara laukā cieš nopietnus un ievērojamus zaudējumus, mums nevajadzētu būt ilūzijām, jo Krievija reģiona un eiroatlantiskajai drošībai būs drauds ilgu laiku. Ja Krievija netiks apturēta, tās agresija turpināsies arī ārpus Ukrainas robežām. Tādēļ mums visiem ir jābūt koncentrētiem un stipriem, mēs nedrīkstam piekāpties," norādīja Šimonīte.

Baltijas premjeri arī runājuši par savu valstu aizsardzības stiprināšanu.

Kā skaidroja Kariņš, premjeri ir vienisprātis par to, ka jākāpina ieguldījums aizsardzībā, virzoties uz 3% no IKP aizsardzībā.

Valstis turpinās strādāt ar NATO sabiedrotajiem, lai īstenotu Madrides samita apņemšanos izveidot brigādes katrā no valstīm, un to ir būtiski atrisināt līdz nākamā gadam NATO samitam Viļņā.

Puses arī vienojušās, ka īpašu uzmanību pievērsīs "Rail Baltica" projektam, kas pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos kļūst par stratēģiski nozīmīgu uzdevumu. "Tam ir militāra un drošības nozīme, jo šo pašu infrastruktūru var un varēs vajadzības gadījumā izmantot, lai veicinātu mūsu transporta plūsmas, kas arī stiprinās mūsu drošību," skaidroja Latvijas valdības vadītājs.

Attiecībā uz enerģētiskās drošības jautājumiem kā būtisku premjeri izcēla desinhronizāciju no Krievijas elektrotīkliem. Tāpat nepieciešams pilnveidot Baltijas valstu enerģētikas infrastruktūru un ieguldīt jaunās ražošanas jaudās, pamatā atjaunojamās enerģijā, liekot uzsvaru uz vēja, saules un biomasas avotiem.

lsm.lv
Foto: Zane Bitere, Leta

Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Aizvadītajā gadā Daugavpilī reģistrēti 485 jaundzimušie, miris 901 iedzīvotājs un reģistrētas 459 laulības, informē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļa.
Apspriest
Aptauja
Cik bieži Jūs lietojat sociālos tīklus?
Jaunākie komentāri:
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Leduspuke gan nav parazite..un divanaa bezdot algu besanem.ziemas atvalinajums ir beidzies.jasak stradat ..meteni ir aizvaditi ziema nedaudz atkapusies atsaaksas tecet sulas..saseju seklinas stadu audzesanai .siltumnicaa.izklaidei paliks laika maz.sur tur vel palasu zinas un iekomenteju..saprotu ka esmu te aizssedejusies..ir tads teiciens..labak esi par maz nekaa par daudz..es jau butu paserfojusi interneta dziles..bet man to nezin kapec nelauj..tas ir mulkigi....mami milie lotgolisi dzivojiet veseli..neslinkojiet..katrs var atrast darbinu..bet galvenais lai tas patiktu.mans jaunais sadarbibas partners ir pavasaris...attaa..lai jums jauks un gaiss pavasaris. Sīkāk...
Izlozēti Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstu kārtas numuri
Jaunus parazitus Sīkāk...
Daugavpils Centra poliklīnikā darbu sāk jauns endokrinologs
Может можно как-то
Pēteris Voicehovičs запретить заниматься врачебной практикой?
Sīkāk...
facebook draugiem
Top