Svētdiena,
14.aprīlis 2024
Vārda dienas: Gudrīte, Strauja, Мария, Марк, Юхим Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Lietuvā izsludina ārkārtējo situāciju saistībā ar imigrantu pieplūdumu no Baltkrievijas

02.07.2021
Lietuvas robežsargi pagājušajā diennaktī aizturējuši nepieredzēti lielu nelegālo migrantu skaitu – 150 cilvēkus, kuri centušies iekļūt valstī no Baltkrievijas. Tas ir trīs reizes vairāk nekā jebkad iepriekš diennakts laikā.

Lietuvas valdība piektdien vakarā saistībā ar imigrantu pieplūdumu nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju. Situācijas risināšana uzdota iekšlietu ministrei Agnei Bilotaitei. Ministre uzskata, ka ārkārtējās situācijas noteikumi palīdzēs operatīvāk reaģēt uz šo krīzi. Piemēram, pašvaldībām būs pienākums ierādīt telpas imigrantu izmitināšanai.

Ieceļotāju vidū ir cilvēki, kas ieradušies no Afganistānas, Kamerūnas, Sīrijas un Irākas. Lielākā daļa no ieceļojušajiem lūguši patvērumu Lietuvā. Tagad visiem veikti Covid-19 testi un migranti atrodas karantīnā, līdz tiks uzsākta patvēruma izskatīšanas procedūra.

Šogad kopumā Lietuvā no Baltkrievijas ieradušies jau vairāk nekā 800 migrantu, salīdzinot ar 81 migrantu 2020. gadā un 46 migrantiem 2019. gadā. Lielākā daļa migrantu ir Irākas pilsoņi, ziņo LRT.lt.

Lietuvas amatpersonas norādījušas, ka pie nelegālo robežšķērsotāju pieplūduma vainojama Baltkrievija.

Pēc tam, kad Eiropas Savienība noteica starptautiskās sankcijas pret Minsku, valsts autoritārais vadītājs Aleksandrs Lukašenko apsolīja, ka vairs neaizkavēs kontrabandas un nelegālo migrantu plūsmu pāri Baltkrievijas robežai.

Kopš tā laika Lietuvā cenšas iekļūt nepieredzēti daudz cilvēku. Gatavojoties tam, ka šāda tendence turpināsies, Lietuvā izbūvēta jauna migrantu nometne un Viļņa novirzījusi vairākus miljonus eiro tam, lai uzlabotu drošību pie robežas ar Baltkrieviju.

Tagad ieradusies arī Eiropas Savienības robežsardzes aģentūras “Frontex” ekspertu grupa. Eksperti ir no Francijas, Ungārijas un Vācijas. Viņu uzdevums ir palīdzēt lietuviešiem patrulēt tādos posmos, kuros kontrole ir mazāka. Līdz jūlija vidum kopumā Lietuvā ieradīsies 30 šādi eksperti, kuriem līdzi būs arī savi īpaši aprīkotie transportlīdzekļi un ieroči.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):


Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
Daugavpils siltumtīkli: paredzēts, ka no 1.maija pašreizējais tarifs 81,13 EUR/MWh saruks līdz 65,86 EUR/MWh.
Apspriest
Aptauja
Pēc kādiem kritērijiem Jūs izvēlaties produktus?
Jaunākie komentāri:
Mūžībā devies Daugavpils teātra režisors un aktieris Ivars Lūsis
Lidzjutiba tuviniekuem un vina radosaa darba cienitajiem Sīkāk...
Daugavpilī būs skatāms deju koncertuzvedums „Dūd rūku, mameņ!”
Forsi Sīkāk...
Nedēļas izskaņā atgriezīsies siltums
Supper Sīkāk...
facebook draugiem
Top