Otrdiena,
28.marts 2023
Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta, Александр, Денис Sazinies ar "Divu Krastu Radio"
LV
Pasaulē

Lietuvā izsludina ārkārtējo situāciju saistībā ar imigrantu pieplūdumu no Baltkrievijas

02.07.2021
Lietuvas robežsargi pagājušajā diennaktī aizturējuši nepieredzēti lielu nelegālo migrantu skaitu – 150 cilvēkus, kuri centušies iekļūt valstī no Baltkrievijas. Tas ir trīs reizes vairāk nekā jebkad iepriekš diennakts laikā.

Lietuvas valdība piektdien vakarā saistībā ar imigrantu pieplūdumu nolēma izsludināt ārkārtējo situāciju. Situācijas risināšana uzdota iekšlietu ministrei Agnei Bilotaitei. Ministre uzskata, ka ārkārtējās situācijas noteikumi palīdzēs operatīvāk reaģēt uz šo krīzi. Piemēram, pašvaldībām būs pienākums ierādīt telpas imigrantu izmitināšanai.

Ieceļotāju vidū ir cilvēki, kas ieradušies no Afganistānas, Kamerūnas, Sīrijas un Irākas. Lielākā daļa no ieceļojušajiem lūguši patvērumu Lietuvā. Tagad visiem veikti Covid-19 testi un migranti atrodas karantīnā, līdz tiks uzsākta patvēruma izskatīšanas procedūra.

Šogad kopumā Lietuvā no Baltkrievijas ieradušies jau vairāk nekā 800 migrantu, salīdzinot ar 81 migrantu 2020. gadā un 46 migrantiem 2019. gadā. Lielākā daļa migrantu ir Irākas pilsoņi, ziņo LRT.lt.

Lietuvas amatpersonas norādījušas, ka pie nelegālo robežšķērsotāju pieplūduma vainojama Baltkrievija.

Pēc tam, kad Eiropas Savienība noteica starptautiskās sankcijas pret Minsku, valsts autoritārais vadītājs Aleksandrs Lukašenko apsolīja, ka vairs neaizkavēs kontrabandas un nelegālo migrantu plūsmu pāri Baltkrievijas robežai.

Kopš tā laika Lietuvā cenšas iekļūt nepieredzēti daudz cilvēku. Gatavojoties tam, ka šāda tendence turpināsies, Lietuvā izbūvēta jauna migrantu nometne un Viļņa novirzījusi vairākus miljonus eiro tam, lai uzlabotu drošību pie robežas ar Baltkrieviju.

Tagad ieradusies arī Eiropas Savienības robežsardzes aģentūras “Frontex” ekspertu grupa. Eksperti ir no Francijas, Ungārijas un Vācijas. Viņu uzdevums ir palīdzēt lietuviešiem patrulēt tādos posmos, kuros kontrole ir mazāka. Līdz jūlija vidum kopumā Lietuvā ieradīsies 30 šādi eksperti, kuriem līdzi būs arī savi īpaši aprīkotie transportlīdzekļi un ieroči.
Dalies ar ziņu:
Atgriezties atpakaļ
Pievienot komentāru
Jūsu vārds:
Komentārs:
Foto:
Links uz video (Youtube,Vimeo):

Lasiet vēl
Nedēļas skaitlis
No 1. jūlija siltumenerģijas tarifs Daugavpilī sastāda 90,64 EURMWh.
Apspriest
Aptauja
Vai Jūs esat gatavi atteikties no pārvietošanas ar personisko autotransporta līdzekli degvielas cenu kāpuma dēļ?
Jaunākie komentāri:
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Briselee oa kluso tiek apsoruestas daydzas lietinax lai cilvwku dzivi padaritu neciesamu...ja tad ar tiem dzinejiem.druz a8zluegs brauksNu Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Laikam bus janoperk ari jaunu ledusskapi kamer nepacel kosmiskas cenas.eirooas padomei nav ko darit.ka tikai domat ka ieriebt cilvekiem Sīkāk...
EK rosina veicināt preču remontēšanu, nevis izmešanu
Ejiet duilles..katrai lietai savs kalposanas laiks..beigas remonts izradisies dargaks ka pati masina.Es sodien mopirku jaunu velasnasinu. Sīkāk...
facebook draugiem
Top